Салата от зелен фасул

  • 11 175
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 219
Реших и аз да споделя с вас любимата ни салата от зелен фасул. По принцип никой вкъщи не обича зеления фасул, но с тази салата той сякаш придобива съвсем друг вкус. Не знам кой е първоизточника на рецептата, на мен ми я поднесе приятелка от Англия.
И така продуктите:

1 буркан стерилизиран зелен фасул
3 яйца
чесън - колкото повече, толкова по-добре
3-4 с.л. кисело мляко
1/2 ч.л. сол

Фасулът се отцежда добре, нарязва се на парченца, посолява се и се пържи /аз да си призная го пържа във фритюрника, така става по-бързо  Rolling Eyes/
В купа се разбиват яйцата, киселото мляко и чесънът , нарязан на ситно или счукан, посолява се и се разбърква добре. По желание може да се сложи и червен пипер /аз не слагам/.
Прехвърлям изпържения фасул в тиган на загрят котлон , залива се с яйчената смес и се разбърква, след няколко минути свалям от котлона.
Поръсва се с магданоз - по желание.
Поднася се топло или студено. На нас студено повече ни харесва.
Надявам се да ви хареса  Simple Smile

# 1
  • софия
  • Мнения: 379
аз го правя само на котлона - запържвам лук и след това домани и чесън.

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
то това си е манджа, каква салата  Thinking

аз салата правя или бланширан зелен фасул а с млечно чеснов сос, или бланширан черен фасул с домати и лук на ситно.

става вкусно и бланширан зелен фасул със соев сос и сусам. Peace

не пържа нищо, зеленият фасул има толкова деликатен вкус, че няма смисъл да го затискам с пържене.

# 3
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
На мен ми харесва и смятам да опитам. Благодаря ти.  bouquet

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 179
В нас много се хапва салата само от стерилизиран зелен боб, разбъркан с чесън, олио и оцет  Peace Ще опитам и това с яйцата след постите.

# 5
  • Мнения: 2 131
В нас много се хапва салата само от стерилизиран зелен боб, разбъркан с чесън, олио и оцет  Peace Ще опитам и това с яйцата след постите.
И майка ми я прави така.
Другото също звучи вкусно.   chef

Общи условия

Активация на акаунт