СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 127
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 0
Цитат
Това е най-голямото изнудване от страна на операторите - визирам автоматичното подновяване на договора. Много по - логично е договорът след като изтече, ако не се преподпише да става безсрочен и да може да се прекрати по всяко време, а не в точно определен месец от годината.
Така е само с Виваком. Аз уж за това минах на тях, защото са им по-ясни условията, таксуват на 30 секунди, ала-бала все едно не мислят САМО за джоба си. Ама след цялата ми "драма" с тая мизерна сг груп ми паднаха в очите.

# 181
  • Мнения: 6 618
И аз получих извънсъдебна покана днес .
Към Глобул ми били задълженията ,а аз никога не съм била техен абонат.
Да ходя ли да проверявам или ?

# 182
  • Мнения: 796
И аз получих извънсъдебна покана днес .
Към Глобул ми били задълженията ,а аз никога не съм била техен абонат.
Да ходя ли да проверявам или ?

В Глобул няма да ти кажат от какво е тази сума - от сметка ли е, от такса или от лихви. Аз като отидох да питам ми казаха, имате 80лв. да плащате, ама незнаем за какво  Laughing. Смешно направо. За да видиш трябва да пуснеш молба и да чакаш 1 месец. А пък от СГ-Груп искат да платиш в 3-дневен срок, нали? Луда работа - дирекно ги отрежи.

# 183
  • Мнения: X
И аз получих извънсъдебна покана днес .
Към Глобул ми били задълженията ,а аз никога не съм била техен абонат.
Да ходя ли да проверявам или ?
Що не вземеш да последваш светлия пример на хиляди знайни и незнайни, платили, за да им е мирна главата! Подробности са това имала ли си била, нямала ли си била задлължения. Hug Какво ще проверяваш толкова? Поискали си любезно хората - дай им, бъди добра! Hug

# 184
  • Мнения: 599
И аз получих извънсъдебна покана днес .
Към Глобул ми били задълженията ,а аз никога не съм била техен абонат.
Да ходя ли да проверявам или ?

И при нас беше така. Подадохме молба в Глобул за изясняване на случая ( поискахме договор, адрес за кореспонденция, ...) и накрая се оказа, че нищо не им дължим. То няма и как е да е иначе, след като никога не сме им били абонати.

# 185
  • Мнения: 6 618
Понеже ми е на две крачки Глобул отидох и пуснах молба да ми изпратят копие от договора .

# 186
  • Мнения: 107
И ние днес получихме въпросната извънсъдебна покана, изпратена до майката на приятеля ми която почина преди 2г. и половина лека й пръст.В поканата не бяха посочени данни за задължението - нито размер, нито към кого. Приятелят ми звънна на един от посочените телефони и се оказа към Глобул. За информация - 6 месеца след като тя почина той плащаше таксата и всеки месец ходеше със смъртния акт и подаваше молба или там каквото е за прекратяване на договора, но през тези 6 месеца всеки месец се плащаше таксата и те казваха от следващия вече се прекратява договора и накрая вече го прекратиха,сметка не сме получавали и би трябвало нищо да не се дължи. И днес писмо.  Приятелят ми като разбра, че е за Глобул много се ядоса имаше и ругатни по адрес на Глобул , но в крайна сметка момчето му каза че щом е починала щял да впише там в системата този факт и нямало вече да ни търсят./знаете че по право ако има задължения наследниците трябва да ги платят,ние обаче нямаме както обясних или поне не би трябвало да имаме, но си мисля че може би и тези от СГ Груп знаят че  от Глобул си правят каквото си искат и затова и веднага казаха че няма проблем и да не се притесняваме щом човекът е починал изтривали от системата данните за това задължение или отбелязвали това.

# 187
  • Под гъбата
  • Мнения: 1 457
От днес и аз съм с честитка от въпросната фирма. Имахме договорни отношения с Глобул преди 2 години. Нямам сметка за която да съм получила документ и да не е платена. Ако има такава да ми издадат документ и ще помисля дали след 2 години да им я платя. Въпросната фирма  да чака добрата ми воля.

# 188
  • Мнения: 6 618
Днес ми звъняха положението било сложно вече ,влязла съм в предсъдебно нещо си ...
Как ще ме съдят като нямат документ ,че дължа пари ?

# 189
  • Мнения: 599
Днес ми звъняха положението било сложно вече ,влязла съм в предсъдебно нещо си ...
Как ще ме съдят като нямат документ ,че дължа пари ?

Maни ги тия.
Чакай си отговора от Глобул.

# 190
  • Мнения: 8
http://www.facebook.com/group.php?gid=123005794380985&v=app_2373072738#!/group.php?gid=123005794380985&v=wall


Има сформирана група срещу С.Г. Груп и Глобул  Joy

И в Търново положението е същото:
http://www.dnesbg.com/index.php?page=NewsDetailsPage&id=13301

Само вижте в Търговския регистър по Булстата на фирмата колко запора има и си правете изводите. Управителят на Глобул специално се дистанцира от тази измислена фирма и каза,че не им е предоставял права да изискват дължимите суми.
Всъщност някой подал ли е жалба от Вас до Прокуратурата?

Последна редакция: чт, 18 ное 2010, 22:40 от galqang

# 191
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 850
От Глобул не са се разграничили, напротив. Ето това е от "24 часа" от неделя, 14.11.:

Нов вид бизнес се появи в кризата и натрупването на все повече неразплатени дългове. Става въпрос за продажбата на задължения на физически лица. Досега сделките, познати като цесии, се сключваха основно за дълговете на компании.
Увеличаването на неплатените сметки за телефон, ток, вода, парно и непогасените заеми обаче карали кредиторите да търсят купувачи на задължения.
Първата голяма подобна сделка е сключена през миналия месец, научи "24 часа". Става въпрос за десетки хиляди дългове, натрупани от клиенти на GLOBUL.
Те са били продадени на българската фирма "Ес Джи груп". Компанията се занимава със събиране на вземания.
GLOBUL е прехвърлил част от несъбраните задължения на свои бивши клиенти по силата на надлежно сключен договор в съответствие със законовите разпоредби на България, заявиха от оператора. Оттам допълниха, че това е нормална и напълно законна практика, която се прилага от много компании по света. И уточниха, че всички бивши клиенти на GLOBUL, чиито задължения са прехвърлени съгласно този договор, ще бъдат писмено уведомени.
От този момент техните задължения ставали собственост на "Ес Джи груп" и GLOBUL нямал повече отношение към тях.
От оператора отказват да съобщят броя на продадените дългове и на каква стойност са те, позовавайки се на търговската тайна. Ставало въпрос за неплатени сметки и други задължения, просрочени за значителен период от време, в определени случаи с години, и не са били заплатени въпреки многократните напомняния.
Според неофициална информация са продадени дълговете на 290 000 души, като сделката е била за близо 3 млн. лева.

# 192
  • Мнения: 599
Имах разправии с една закрита кредитна карта от една банка ( след като я закрих 2008г., седмица по-късно ми звъннаха да ми кажат, че дължа пари по нея за отказани транзакции !!! ). Споровете ни продължиха доста време ( 2 г.), докато накрая не реших, че ще им ги дам тези близо 160лв., но когато и както аз искам, понеже не смятам, че дължа нещо, което не съм ползвала.
Внесох 30лв. и нещеш ли след два, три дни ми звънят въпросните С.Г.Груп ( само че аз не знам, че са те) - дължала съм пари на банка и трябва да ги погася.
Казах - да, разбрахме се да ги оправя до края на годината. Обаче тоя отсреща ми казва, че задължението е много малко и не могат да ме чакат до края на годината. Питам, е как не можете като така се разбрахме преди 2 дни. Тогава ми съобщи, че е от въпросната фирма, изкупили са ми дълга и не могат да ме чакат. Отвърнах, че тогава няма и лев да видят и му затворих телефона.
Звъннах на банката да ги питам, но служителката се оказа неинформирана и реших, че трябва да ида на място.
Отидох на 1.11. подадох наново молба за закриване на картата, погасих останалото и приключих с тях. Да, ама не - на 2-ри тоя пак звъни. Казах, че съм се оправила с банката и приключихме разговора.
На 12.11. в 21ч. вечерта ми звъни телефона - пак тоя  Shocked Кога точно и колко точно пари съм внесла, защото на него не му излизало, че съм платила. Пазя ли си документа и т.н. Около него се чуваше страхотен шум от веселящи се хора, сякаш някакъв банкет имаше наоколо.
Казах му че си пазя документите, но сега не мога да ги търся ( имахме гости вкъщи) и ме информира, че ще ми звънне в понеделник.
Не е звънял, но само да посмеят да го направят и въпросната банка ще го отнесе вече.
Даже не съм сигурна дали някой ги наема да събират дългове или си набавят информацията от някъде и си действат, пък ако мине.

# 193
  • Мнения: 985
От Глобул не са се разграничили, напротив. Ето това е от "24 часа" от неделя, 14.11.:

Нов вид бизнес се появи в кризата и натрупването на все повече неразплатени дългове. Става въпрос за продажбата на задължения на физически лица. Досега сделките, познати като цесии, се сключваха основно за дълговете на компании.
Увеличаването на неплатените сметки за телефон, ток, вода, парно и непогасените заеми обаче карали кредиторите да търсят купувачи на задължения.
Първата голяма подобна сделка е сключена през миналия месец, научи "24 часа". Става въпрос за десетки хиляди дългове, натрупани от клиенти на GLOBUL.
Те са били продадени на българската фирма "Ес Джи груп". Компанията се занимава със събиране на вземания.
GLOBUL е прехвърлил част от несъбраните задължения на свои бивши клиенти по силата на надлежно сключен договор в съответствие със законовите разпоредби на България, заявиха от оператора. Оттам допълниха, че това е нормална и напълно законна практика, която се прилага от много компании по света. И уточниха, че всички бивши клиенти на GLOBUL, чиито задължения са прехвърлени съгласно този договор, ще бъдат писмено уведомени.
От този момент техните задължения ставали собственост на "Ес Джи груп" и GLOBUL нямал повече отношение към тях.
От оператора отказват да съобщят броя на продадените дългове и на каква стойност са те, позовавайки се на търговската тайна. Ставало въпрос за неплатени сметки и други задължения, просрочени за значителен период от време, в определени случаи с години, и не са били заплатени въпреки многократните напомняния.
Според неофициална информация са продадени дълговете на 290 000 души, като сделката е била за близо 3 млн. лева.


Да беше дала и линк...

# 194
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 850
Нали съм копирала статията?

Ето линк:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=675372

Общи условия

Активация на акаунт