СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 277 828
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 796
Ще ви кажа аз как се отървах от тях. Карахме се по-телефона сигурно 2 седмици - всеки ден ми се обаждаха и ме заплашваха, че ми знаели адреса и скоро да съм чакала посещение Shocked.Предполагам с призовка...обаче го казваха, по такъв начин едва ли не че ще ме набият Shocked, всъщност те на това разчитат на страха ни. Лошто беше, че преди да си сменя ЛК се водих на адреса на родителите ми и се страхувах да не ги притесняват. Та, както и да е. Последните дни не им вдигах и си бях запаматели 3 техни номера. Накрая им вдигнах и те старата песен  #Crazy Изпаднах в истерия и то в офиса Embarassed, казах им че съм записала на телефона си всички разговори с тях и че ще се видим в съда. Те ми казаха че трябва да се лекувам и това беше. От тогава не са ме притеснявали. Но ме докараха дотам, че се бях замислила даже да се сменям номер. Основанията им за дължимите им пари бяха неоснователни, защото става въпрос за 2001г., без от тогава да съм получавала писма, че дължа нещо.

п.п. Доколкото знам са тимаджии и разчитат на похвати от 90-те. Не знам да има спечелено дело срещу тях...щеше да се разчуе Rolling Eyes

# 301
  • Мнения: 15 619
Още не беше пусната темата тук, когато двама мои колеги получиха такива писма и се ококориха. За стари и с минала давност задължения. Единият ходи в полицията. Не съм питала, какво и как, само разбрах, че повече писма не са получили и двамата. Не са и плащали.

# 302
  • Мнения: 16
Чакайите и аз да кажа за тия мърши  #Cussing out
Декември 2009 и аз получих такова писмо(само за уточнение-била съм им клиент 2007 и имах задължение КЪМ ГЛОБУЛ на стойност 50 лв.) Не живея на адреса на който са пратили писмото от началото на 2009, та майка ми ми се обади изплашена, че щели да да ме дават на съд и тем подобни.Първоначално и аз се стреснах, но реших, че първо ще се чуя с тия говеда и после ще предприемам евентуални плащания  Laughing Речено-сторено... два дни се опитвах да се свържа с тях по телефона, но безуспешно защото те нон-стоп бяха заети и свързването с тях се оказа мисия невъзможа!!! ( иначе в писмото ти дават тридневен срок за погасяване на задължението) На третия ден се свързах с тях, вдигна ми един мухльо, който дори не можеше да говори #2gunfire Та казвам му аз, че съм получила някакво заплашително писмо, в което ми дават тридневен срок за погасяване на задължението, и го питам... КЪМ КОГО ДЪЛЖА, КОЛКО ДЪЛЖА, КЪДЕ ДА ГИ ДАМ И КАК Е ВЪЗМОЖНО ДА ДАВАТ СРОКОВЕ ПРИ УСЛОВИЕ, ЧЕ ДВА ДНИ НЕ МОГА ДА СЕ СВЪРЖА С ТЯХ????????  Close Побеснях по телефона, а ония тиняк взе да ми дава телефони да съм се била оплаквала  Shocked казах му да да си завре отзад телефоните и му затворих.
Отидох в Глобул за справка и от там ми казаха, че дължа около 170 лв с лихвите.Платих само 100 и им казах за въпросното писмо, при което касиерът ми каза, че това са мутри купили дълга ми от тях и тормозят доста народ!!! На следващия ден с 300 зора се свързах с въпросните СГ Груп и му казвам на ония, че съм внесла половината сума, и че искам да ми каже колко ми остава... МИ НЕ ПОЛУЧИХ ОТГОВОР, при което ми причерня... как е възможно да пращат писма за задължения, за които и те самите не са наясно???? Казах му че повече и стотинка няма да им пратя...и затворих!От тогава получих още три такива писма, но не съм ходила да се разправям...

# 303
  • Мнения: 539
aleks.. и ние не сме били абонати на Глобул, ама търсят някакви 64лв. от 2002г.  Rolling Eyes
mkozarova, как са изкупили дълга, като ни казват да си внесем парите в Глобул? Ако е изкупен дълга, значи парите се дават на тях, а не на оператора. Лъжат тия тъпанари и е такава мътна покрай тях, че не знам  ooooh! Как още никой не им е потърсил сметка след толкова оплаквания от хората, пак ми е непонятно. Но ще се разбере все някога ....
най интересното е че ние нкога не сме били клиент на нито на един оператор...но тези  са способни да те обедят че си бил  Thinkingвинаги сме имали телефони но не наше име а на познати с фирма и ползваме повече  намаления ...но тази фирма с.г груп са направо уникални и май е дошло време някой да ги подбере Naughty

# 304
  • Мнения: 0
Включвам се отново. Да обесня все пак за тези , които не са ме разбрали.
Имате неплатено задължение за изминал период към Глобул. В тяхната система такова Ваше задължение не съществува. Задължението Ви е прехвърлено /изкупено/ от СГ Груп и съответно дружеството иска да си събере парите. За неплатена сметка от 130лв. например през 2002г., ако не е погасена по давност ще трябва да платите около 330лв. По давност се прекратява, ако не са предприели никакви действия 5 год. /например пропуснали са да Ви уведомят писмено/. Получите ли заповед за изпълнение от Районен съд, към нея има бланка за възражение, която Ви дава възможност да възразите, в случай че наистина не дължите/станала е грешка/ или има изтекла давност. Просто е необходимо да запишете "възразявам-не дължа" и да я входирате в съда. На тях вече им остава да заведат дело сещу Вас, за да докажат, че наистина дължите. Това е ! Късмет!

# 305
  • Мнения: 116
А къде е защитата на личните данни?Кое дава правото на Глобул да ги преотстъпва и разпространява?Мислех,че това е подсъдно.

# 306
  • Мнения: 0
Здравейте , в края на този месец съм на дело . Тези вообще не се отказват !!!
Някои да е ходил на дело ?

# 307
  • Мнения: X
Здравейте , в края на този месец съм на дело . Тези вообще не се отказват !!!
Някои да е ходил на дело ?

Как да се откажат като това им е бизнесът? Преди вършеха същото за Джет Кредит, сега за Глобул. Между другото са пълни галфони - като почнеш от шефовете им и стигнеш до малоумния им адвокат, който е изтърсак на известна варненска фамилия адвокати и много недолюбван от самите тях.

Сигурна ли си че имаш дело? Чете ли документите? При адвокат ходи ли?

Някой спомена за лични данни. Те имат разрешение от съответната комисия да използват такива, предоставени им само от банки. В сайта на Комисията за защита на личните данни е описано подбробно. Преди няколко месеца видях там две пуснати жалби срещу СГ Груп, но още резултат не съм видяла.
Аз също имах пререкания с тях. По-точно с един невинен младеж, който много лошо го отнесе като дойде в къщи.  Laughing После ходих в офиса им и се оказа че двама от шефовете им и адвоката им ги познавам. Единият от шефовете още ми дължи пари от пет години насам.  Laughing Пълни нещастници, но са се научили как да плашат хората и нерядко им се връзват.

Сега няма да се учудя ако някоя СГ - БГ мама се включи тук, както често го правят като се пише срещу тях.  Joy

# 308
  • Мнения: 0
Здравей... да на дело съм , след заповедта че им дължа пари- последва  възражение , те писаха искова молба , отидох при адвокат  който им написа отговор  и след по малко от месец съдът ми изпрати призовка за дело и макар че съм сигурен в себе си  ми е малко притеснено . Тези дори подписа са ми фалшифицирали и сме  го написъли   отговора на исковата им молба .  Претендирам и за изтекла давност защото си е чист бизнес  4 години никои да не ме уведоми   че дължа пари след това да ми слагат 550 лв лихви.

# 309
  • Мнения: 3 413
И аз съм тормозена за сметкаот семпетмври 2009 на стойност 150лв.
Нямам нищо против даплатя,когато Кредитреформ събираше задълженията на глобул нон-стоп комуникирах с тях,получавах разбиране,позволиха ми на вноски,дори по 10лв.намесец,въпроса било да се дава някаква сума.Последно бях направила вноска преди 4 месеца и хоп-получавам писма от нова компоания-СГ Груп.Няколко пъти ми звънят от там,да не говоря за селкися им тон.Обхвата ми се губеше и помолих момчето да повтори какво каза и чувам "ТИ глуха ли си,какво се правиш,че нечуваш "  Shocked Shocked Shocked Shocked

# 310
  • Мнения: 5
Здравейте.
Днес и аз получих писмо от СГ Груп.... и ми причерня. Не ми стана ясно за какъв дълг точно иде реч, докато не се поразтърсих из интернет. Голяма част от нещата ми се изясниха от тази тема, за което благодаря на всички включили се. Аз действително съм забавила плащане към Глобул на две фактури. Ще трябва да измисля адекватен начин на действие. Но бих искала да споделя какво открих в един правен сайт (извинявам се за повторението, ако някой някъде го е казал, но ми се стори съществено): http://www.lawsbg.com/lectures/75-obligacionno-pravo/440-cesia.html 

Цесия
Предишният кредитор е длъжен да съобщи на длъжника прехвърлянето и да предаде на новия кредитор намиращите се у него документи, които установяват вземането, както и да му потвърди писмено станалото прехвърляне. (Никой за нищо подобно не ме е уведомявал до момента.)
Длъжникът по цесията трябва да бъде уведомен за нея. Съобщението е едностранно изявление за прехвърлянето. То е неформално и със свободно установено съдържание, но то трябва да бъде направено от цедента, (т.е. Глобул в случая)а не от цесионера
Това ясно личи от чл.99/3 и 4:
Предишният кредитор е длъжен да съобщи на длъжника прехвърлянето и да предаде на новия кредитор намиращите се у него документи, които установяват вземането, както и да му потвърди писмено станалото прехвърляне.
Прехвърлянето има действие спрямо третите лица и спрямо длъжника от деня, когато то бъде съобщено на последния от предишния кредитор.Цесията поражда действие за длъжника от момента на уведомяването му, т.е. до момента на уведомяването на длъжника негов кредитор остава цедента, независимо, че вече е извършена цесията и длъжникът не само може, но е длъжен да изпълни на стария кредитор
Значи, след като от Глобул не са е уведомили, дори и да са извършили цесията, тя няма действие докато аз "тъна в неведение"? Ако това е в сила, дали ще се решат нещата, ако намеря пари и отида да платя на Глобул дължимото?.. Макар като чета какво се случва на хора, нямащи нищо общо с този оператор... пълно безумие!!!
Извинявам се за дългия пост.

# 311
  • Мнения: 0
Сг груп са бесни селяни и заплашват по телефона с побой, изнасилвания и прочее....
Работя във фирма, която дължи 300лв на интайм UPS. Те от своя страна са ни дали на въпросните варненски селяци, които се държат безобразно по телефона и заплашват с какво ли не. Не се изненадвам, че действат по -гореизложените методи.
Аз имам запис от телефонния разговор и мисля да предприема мерки срещу тея малоумници...
Успех на всички...

# 312
  • София
  • Мнения: 816
Имат ли право да искат ЕГН по телефона?
Или други лични данни?

# 313
  • Мнения: 599
Имат ли право да искат ЕГН по телефона?
Или други лични данни?

Никакви данни не им давайте на тия по телефона  Naughty

# 314
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Имат ли право да искат ЕГН по телефона?
Или други лични данни?


Право имат, бе, що да не ти поискат. Ако се излъжеш, може и да им дадеш лични данни...

Общи условия

Активация на акаунт