СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 277 829
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: X
Не е трябвало. 
Точно така протичат бързите процедури. Кредиторът подава молба, съдът издава заповед и изпълнителен лист, и чак когато се образува изпълнително дело, ти разбираш. Ако изпуснеш сроковете, ще си съберат парите, дори да не са дължими.
Е, как така без да разбереш??? Ами ако не си бил въобще абонат на Глобъл как ще го докажеш? Нямаш шанс, така ли?  Shocked

# 331
  • Мнения: 2 927
Не се тревожи, Жаве. Ще възразиш и те трябва да доказват, че си им бил абонат, респективно - длъжник. Въпросът е да не изпуснеш срока. Защото много хора не знаят, че като откажат да получат призовка, тя пак се счита връчена. И процедурата си върви, защото се считат надлежно уведомени/призовани.
ПП Пак разбираш, но по-късно - от съдия-изпълнителя. Това е смисъла на бързата процедура. Но въобще не съм убедена, че СГ Груп могат да се ползват от най-бързата такава.

# 332
  • Мнения: X
На мен ми е по-интересно откъде са взети личните данни на хора, с които нямат договорни отношения и с какво доказват такива, а ко се стигне до съд.


Поради разни причини познавам главните действащи лица във фирмата (някой лично, други косвено). Варна не е толкова голям град.  Wink Та единият от тях започна "кариерата" си на 22-23 години като правеше същите услуги на Джет Кредит. Ходеха с едни списъци и притесняваха хората. Който плати - плати. Между другото двама от ударното звено бяха бивши членове на Гумени глави - групата на Мишо Шамара.  Laughing Високи са към 1.50 м, никак не бяха мотивирани и финансовите резултати бяха лоши. По-късно се включи един дърт варненски мошеник и нещата придобиха големи размери, но подходът си остана същия. Варненският им адвокат не е нещо по-различно - издънка на виден адвокатски род с коефициент на интелигентност на муха - ла****ка.

Та като нищо да имат лични данни на хора от Джет кредит и да творят разни договори между Глобул и тях. Като им знам акъла и морала - нищо не им пречи.  

п.п. Учудвам се че никой от тях не се е включил в темата. Обикновено където има коментари за тях, веднага някой интЕлигент от офиса им се включва.  Mr. Green http://www.vsekiden.com/59823

# 333
  • Мнения: 599
Абе и с Джет кредит никога не сме имали вземане-даване.
Не знам, ама много е дрислива работата

# 334
  • Мнения: X
Не се тревожи, Жаве. Ще възразиш и те трябва да доказват, че си им бил абонат, респективно - длъжник. Въпросът е да не изпуснеш срока. Защото много хора не знаят, че като откажат да получат призовка, тя пак се счита връчена. И процедурата си върви, защото се считат надлежно уведомени/призовани.
ПП Пак разбираш, но по-късно - от съдия-изпълнителя. Това е смисъла на бързата процедура. Но въобще не съм убедена, че СГ Груп могат да се ползват от най-бързата такава.
Това с призовката винаги ме е учудвало.... Ами ако си измислят, че са ми я дали, пък аз съм им отказала да я взема, пратят ме на съдия-изпълнител и аз разбера за всичко постфактум? По принцип говоря... Нали нещо промениха закона преди 2-3 години, че вече не могат да те осъдят без да разбереш...там нещо в ГПК беше.
Иначе звучи страховито! ooooh!

# 335
  • Мнения: 2 927
     Когато има отказ, винаги се удостоверява с подписа поне на един свидетел. А ако все пак се случи - това е документ с невярно съдържание, цялото производство ще започне отначало, а призовкаря ще го осъдят. Ако сигнализираш в прокуратурата, разбира се. 
     И преди в ГПК си имаше бърза процедура. Например ако подпишеш на някой запис на заповед, и не платиш в срок. Но сега доста разшириха обхвата й и я разделиха на две части. Общо взето, нищо ново под слънцето.

# 336
  • Мнения: X
Е не че не могат да те осъдят без да разбереш. Не се е случвало един или два пъти. По делото се отбелязва, че призовката е била залепена на вратата и толкова. Чл. 50, ал. 4 ГПК. Иди доказвай, че не е. Тя може и да е, но на кой адрес и какво й се е случило след залепянето няма никакво значение.

# 337
  • Мнения: 0
Здравей, за съжаление не разчитат само на това.......заплахи и т.н. ! Преди   две седмици ми беше делото с СГГРУ , нае ли са качествен адвокат и въобще не се шегуват. По искане на моя ,  съдията назначи графологична експертиза защото копието на договора което са приложили е съвсем различно.
Ако грофолога "присъди" в моя полза  те могат ли да поискат повторна еспертиза ?!
Има нещо много мътно в тази фирма ,  дано имам късмет

# 338
  • Мнения: 0
На мен ми е по-интересно откъде са взети личните данни на хора, с които нямат договорни отношения и с какво доказват такива, а ко се стигне до съд.


Поради разни причини познавам главните действащи лица във фирмата (някой лично, други косвено). Варна не е толкова голям град.  Wink Та единият от тях започна "кариерата" си на 22-23 години като правеше същите услуги на Джет Кредит. Ходеха с едни списъци и притесняваха хората. Който плати - плати. Между другото двама от ударното звено бяха бивши членове на Гумени глави - групата на Мишо Шамара.  Laughing Високи са към 1.50 м, никак не бяха мотивирани и финансовите резултати бяха лоши. По-късно се включи един дърт варненски мошеник и нещата придобиха големи размери, но подходът си остана същия. Варненският им адвокат не е нещо по-различно - издънка на виден адвокатски род с коефициент на интелигентност на муха - ла****ка.

Та като нищо да имат лични данни на хора от Джет кредит и да творят разни договори между Глобул и тях. Като им знам акъла и морала - нищо не им пречи.  

п.п. Учудвам се че никой от тях не се е включил в темата. Обикновено където има коментари за тях, веднага някой интЕлигент от офиса им се включва.  Mr. Green http://www.vsekiden.com/59823
Да...напълно ви вярвам.И аз имах досег с тях,но в моя случай СГ Груп ми предлагаха работа като разносвач на поканите за задължения на абонати.Смешника,с който се срещтнах,запо1на да ми обяснава,че фирмата била собственост на човек от ДЪРЖАВНА СИГУРНОСТ!!!О,Боже...връчи ми хвърчащ лист,на който бе написано име на жена от турски произход,явяваща се като мой работодател.Замислих се и го засякох с няколко въпроса,а той не можа да ми отговори нито коя е въпросната ми работодателка,нито каква връзка има със мъжа от Държавна Сигурност О Боже!!! С цялата си наглост,след като отказах да подпиша листа,той се вбеси и ми каза да му платя изгубеното време за мен и бензина за колата му.Погледнах го с адско недоумление и след няколко секунди избухнах в неудържим смях. На следващият ден ми позвъни по телефона и започна да ме разпитва колко познати имам,които са абонати на Глобул и да му дам номерата им.Аз му се изсмях отново и го попитах дали иска да му платя и този проведен разговор с мен. Също така имам познат,който е в чужбина и от много време не ползва услуги на Глобул.Но от СГ Груп тормозят родителите му в България за някакви несъществуващи сметки на негово име. Драги ми народни представители и тем подобни нещастници-как не ви е срам на гърба на достатъчно ограбения и страдащ обикновен човек,да си правите такива гаври.Къде сте вие,когато става въпрос за нас???????

# 339
  • Мнения: 58
Видях темата и реших да споделя. Моят случай е, че случайно телефонният ми номер попадна в техните ръце и сега ми досаждат всеки ден. Братовчедка ми получи писмо от С.Г. Груп ООД. Тя не разполага към момента с телефон и звънна за информация от моя. И така... вече три седмици не спират да ме тормозят Grinning Изключително нагли същества. Преди обяснявах, че човекът който търсят не е този, който тормозят. Все пак - не се разбират. Но и аз си имам стратегия, вече затварям, чувайки познатия глас на досадника. Надявам се обаче това да не продължава вечно.

# 340
  • Мнения: 15 619
Видях темата и реших да споделя. Моят случай е, че случайно телефонният ми номер попадна в техните ръце и сега ми досаждат всеки ден. Братовчедка ми получи писмо от С.Г. Груп ООД. Тя не разполага към момента с телефон и звънна за информация от моя. И така... вече три седмици не спират да ме тормозят Grinning Изключително нагли същества. Преди обяснявах, че човекът който търсят не е този, който тормозят. Все пак - не се разбират. Но и аз си имам стратегия, вече затварям, чувайки познатия глас на досадника. Надявам се обаче това да не продължава вечно.
А защо не се оплачеш в полицията за тормоз?   Flutter

# 341
  • Мнения: 58
Видях темата и реших да споделя. Моят случай е, че случайно телефонният ми номер попадна в техните ръце и сега ми досаждат всеки ден. Братовчедка ми получи писмо от С.Г. Груп ООД. Тя не разполага към момента с телефон и звънна за информация от моя. И така... вече три седмици не спират да ме тормозят Grinning Изключително нагли същества. Преди обяснявах, че човекът който търсят не е този, който тормозят. Все пак - не се разбират. Но и аз си имам стратегия, вече затварям, чувайки познатия глас на досадника. Надявам се обаче това да не продължава вечно.
А защо не се оплачеш в полицията за тормоз?   Flutter
 HugЕеех! Заплашвах ги и с това, но явно със заплахи до никъде няма да стигна. Ако продължават в същия дух най вероятно ще стигна и до полицията! Simple Smile

# 342
  • Мнения: 599
emi03, консултирала съм се с адвокат и точно това ме посъветва - жалба в полицията за тормоз  Peace

# 343
  • Мнения: 58
emi03, консултирала съм се с адвокат и точно това ме посъветва - жалба в полицията за тормоз  Peace
sunny day, благодаря ти   bouquet! Ще го направя, защото системните обаждания ми костват много нерви.  Sad

# 344
  • Мнения: 18
Не изчетох цялата тема,
но и аз да се включа:
Старите задължения към Глобул се виждат и плащат единствено в официален магазин на Глобул,
не и в Германос, Интърнити, Да Да и др.
Проверете и там.

Общи условия

Активация на акаунт