СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 158
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 2 927
От кого е писмото? Иди в някой офис на Глобул и поискай сведения за какво задължение става дума. Носи си удостоверение за наследници и пусни писмено искане да ти предоставят копие от договора и извлечение от сметката.
ПП Кога е починал баща ти?

# 466
  • Мнения: 36
и отново писмо че баща ми (починал вече)  дължи някакви пари на Глобул без да се посочва колко пари и от кога са. съветче?

Изпрати им обратно писмо:

"В отговор на Вашето писмо до .....(името на баща ти), Ви уведомявам, че лицето се премести на адрес.....( адреса на гробищата).
Моля да изпращате писмата си на посочения адрес!"

Гадничко е , но ти не си длъжна да знаеш колко номера и телефона е имал баща ти и би трябвало още след първата неплатена фактура те да му изпратят писмо, като виждат , че не плаща, а не след толкова време!

# 467
  • Мнения: 3 161
Скоро става 1 год от когато е починал.

P.S. Мъжко съм

# 468
  • Мнения: 129
Дълговете се наследяват. Откритото наследство е не само активи, но и пасиви.
Все пак е добре, всички документи с които предварително сте се снабдили от кредитора /Глобул или някоя колекторска фирма/ да бъдат прегледани от юрист.
Най вече с оглед на давността.

# 469
  • Мнения: 1 520
Дълговете се наследяват, само ако наследникът/наследниците са приели наследството.
Ако не е прието наследството, кредиторите на покойника не могат да предявят никакви претенции към наследниците, т.е. длъжник на Глобул/СГ Груп си остава починалият баща на питащият. Толкова.

# 470
  • Мнения: 129
 Напротив - именно с уредбата на приемането на наследство по опис се цели да се избегнат пасивите в наследството, а не да се приемат.
Наистина ли мислите, че са приели наследство по опис?

п.с. винаги когато не съм подготвен по даден казус, избягвам да давам съвети. Така, ни най малко не помагаме на питащите - НАПРОТИВ. Wink

# 471
  • Мнения: 2 927
     Приемането на наследството става и мълчаливо. Достатъчно е да си подал данъчна декларация в срок за активите, които наследяваш, да си изтеглил пари от сметка и т.н.

# 472
  • Мнения: 1 520
Приемането на наследството става и мълчаливо. Достатъчно е да си подал данъчна декларация в срок за активите, които наследяваш, да си изтеглил пари от сметка и т.н.

Така е, но мълчаливото приемане на наследство (за разлика от изричното) подлежи на доказване - в случая от кредиторите на починалия - тъй като те са заинтересуваните и тяхна е тежестта да го докажат.
Наследникът не е заинтересован другата страна да доказва, че неговите действия означават приемане на наследство.

Последна редакция: ср, 23 май 2012, 11:09 от krem-karamel

# 473
  • Мнения: 129
Някой състави тълкуват тези действия, като такива  действия на лицата,които имат право да наследяват,чрез които несъмнено се изразява намерение за приемане на наследството и които действия те не биха  имали право да извършат освен в качеството си  на наследник  (разпореждането с наследствено имущество,предявяването на иск за делба и др.

Категорично според мен, снабдяването с удостоверение за наследници, както и проучването на имотното състояние на наследодателя не представлява конклудентно действие по приемане на наследството. Имаше някакви СР в тази насока Wink

Последна редакция: ср, 23 май 2012, 11:07 от юрист

# 474
  • Мнения: 4 841
Преди време случайно бях попаднала на тази тема и се зачетох, понеже ми стана любопитно. Сега обаче моя приятелка е в същото положение като вас. Има неплатена сметка в Глобул от 2004г. Проблемът е, че тя точно тогава е заминала за чужбина и по стечение на обстоятелствана наистина тази и сметка си е останала неплатена. Сега 2012г се върна в БГ и се установи тук като естествено си взе и мобилен телефон, но към Вивател. Сега са и звъннали от тази фирма, че има задължения, на този новият и номер. Мисълта ми е, че всяко задължение си има давност от 3г мисля. Нея я е нямало 8г поне в страната. Любезният господин, който и е звъннал и е обяснил, че са и изпращали писма, които тя е получила и така давноста се е продължила. Това последното няма как да е истина. Тя така или иначе дължи пари и е решила да плати, но аз се сетих за темата и я помолих да изчака малко докато се направи една консултация.

Та на въпроса: Има ли някой преборил се с тази система?

Също се сещам за едно писмо, което по стечение на обстоятелствата аз лично занесох във фирмата на мой приятел. Пощальона не знаел къде е адреса, а аз по името на управителя вързах охлюва и бях в района. Както и да е, това не е важно. Въпросът е че понеже аз занесох писмото, после ме информираха какво съдържало. Фирмата имала стари задължения към Мтел от преди незнам колко госини на стойност 80лв и трябвало да платят веднага понеже.... сещате се. Фирмата работи с Мтел иим е редовен платец и нямат стари задължения. Писмото беше обикновенно в невзрачен плик и с нищо не подсказваше съдържанието. Без опция препоръчано или обратна разписка.

# 475
  • Мнения: 3 161
С удостоверение за наследник трябва да се търси копие от договора с Глобул и какво беше другото (което вече доказваше задължението)?

# 476
  • Мнения: 0
http://www.svobodnoslovo.eu/?p=6513

Хората с неплатени сметки за GSM може да се отърват от борча си

# 477
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
http://www.svobodnoslovo.eu/?p=6513

Хората с неплатени сметки за GSM може да се отърват от борча си

Ето, аз не си знам правата и чинно си платих сметките към МТел след като получих 1 такова писмо от някаква фирма за събиране на задължения. Ако знаех нямаше изобщо да им дам пари за техните грешки навремето  Crossing Arms

# 478
  • Мнения: 4 841
Абе не е точно така. Ако си бяхте платили сметките когато е трябвало, щяха да се спестят всичките тези главоболия.

Иначе наистина въпросът е принципен. На мен навремето някак си ми изтече информация за адресът ми от Мтел. Обаче така и не ми се занимаваше да ходя и да се разправям, а явно е трябвало.

# 479
  • София
  • Мнения: 816
Хайде и аз в кюпа.
При мен нещата са на по-горно ниво,от банката си разбрах,че ми е запорирана сметка от ЧСИ.От там пак ми дадоха име и адрес и ходих да разбера за какво по дявола,та пак така де Глобул-2003г някаква сметка от 43 и нещо си,нараснала на 669лв.Аз пък хал хабер си нямам за кво иде реч,обадих се на адвокатката ми,писах възражение,ще пиша жалба и до КЗЛД защото не съм подписвала данните ми да се дават на сульо и пульо.
Абе не е точно така. Ако си бяхте платили сметките когато е трябвало, щяха да се спестят всичките тези главоболия.

Иначе наистина въпросът е принципен. На мен навремето някак си ми изтече информация за адресът ми от Мтел. Обаче така и не ми се занимаваше да ходя и да се разправям, а явно е трябвало.
Много моля,не се изказвайте назидателно,тук в форума на всекиму съвестта се криви избирателно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт