СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 095
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 10
Ах,ужас!Щом казваш...леле как ме стресна(и не само мен)!  Joy

# 811
  • Мнения: 3 413
Я кажи за водата. Ние имахме бележка преди около 6 месеца, ако не платим, санкция. Тогава беше 20 лв. Звъни ми днес бившата хазайка, някой ходил до тях- 80 лв. вода. То нитО да е ЧСИ, ЗА ДРУГО НЕ СЕ СЕЩАМ.
Всичко си търсят и вземат монополистите. Рано или късно.
Само да вметна,че изключително се радвам,че запорираха заплатата на свекървата,заради водата,понеже едва ли не ме изкарваше ШМАТКА,че плащам Mr. Green Тя не плащаше вода има-няма 10 год. Накрая и пратиха писмо за доброволно плащане с подробна разпечатка по дата,година,кубици.Периода беше има-няма 10год. И тя нали хитра ходила до ВиК да се прави на юрист,че не могат да я барнат,заради давността.До тук е права,но не на 100%. В крайна сметка накрая получи акт за изпълнение,който обхващаше вода за периода 2009-2012,т.е. от ВиК са се коригирали и са отчели давността.От преди 2009 не търсят нищо
Забравих да пиша.Имаше свекито реални 400лв. от изразходвана вода,но лихви+съдебни разходи,сумата набъбна на 900лв. Нека и е зле  Laughing

# 812
  • Мнения: 3 413
Ах,ужас!Щом казваш...леле как ме стресна(и не само мен)!  Joy
Не искам да те стряскам,нито теб,нито който и да било.Дреме ми за вас,спасявайте се  Mr. Green Включих се да ви кажа 2 примера,че монополистите са си прибрали парите.Ако това е едва 1% от всички като вас дето се  ослушвате,браво!

# 813
  • Мнения: 10
Ах,ужас!Щом казваш...леле как ме стресна(и не само мен)!  Joy
Не искам да те стряскам,нито теб,нито който и да било.Дреме ми за вас,спасявайте се  Mr. Green Включих се да ви кажа 2 примера,че монополистите са си прибрали парите.Ако това е едва 1% от всички като вас дето се  ослушвате,браво!
Точно така,безразличието е хубаво нещо  Wink

# 814
  • Мнения: 7 325

Пълни глупости говориш.моя приятелка получи писмо от съдия изпълнител за сметка на мтел от края на 2008.Тя също се "държеше" за давността,но се оказа,че я съдят от 2010.Каза,че това е първо писмо от съда,а преди това е получавала писма от мтел за доброволно плащане.
Странно ми звучи - дело от 2010 г. , а приятелката ти разбира че е осъдена почти 3 години след това. Няма ли някакви срокове или се е крила от призовкарите? Дано се включи някой юрист да разясни.

# 815
  • Мнения: 3 413

Пълни глупости говориш.моя приятелка получи писмо от съдия изпълнител за сметка на мтел от края на 2008.Тя също се "държеше" за давността,но се оказа,че я съдят от 2010.Каза,че това е първо писмо от съда,а преди това е получавала писма от мтел за доброволно плащане.
Странно ми звучи - дело от 2010 г. , а приятелката ти разбира че е осъдена почти 3 години след това. Няма ли някакви срокове или се е крила от призовкарите? Дано се включи някой юрист да разясни.
Входящния номер на делото е от 2010.Логично от 2010 я съдят,а никой не я е уведомил.Получавала е писма за доброволно изпълнение,те като част от делото са(би трябвало).Тя ходи при адвокат,не съм я разпитвала какво е станало.Наскоро се чухме и като я питах как вървят нещата,ми се оплака,че са и запорирали заплатата,нямала пари и спряла да погася вноски на ТиБиАй кредит(спалня на изплащане).Викам и,че я е втасала яката...
Хора,джиесем операторите,да не оворимза ВиК имат толкова некоректни потребители,лично смятам,че се захващат със солидните сметки.Да си пращат писмата,тук колко пъти е писано,че абонати никога не са били на даден оператор,а им търсят пари.В крайна сметка има адвокати,тук само може да се сподели опит.Съжавялам,че толкова повърхностно обяснявам за 2та случая.Въпроса е,че парите са си ги взели.При други плашат-плашат и нищо...

# 816
  • Мнения: X
Егаси цитатите в цитата, в цитата, в цитата ....  Shocked
I.Hr, ще си вземат ако имат право да си вземат. Както казваше един професор по облигационно право "Има вземания, които не се вземат". 99% от случаите на СГ Груп са такива просто защото бизнесът им от край време е изкупуване на килограм на стари кредити (извън всякакви давности) и после сплашване на хората, пък който се върже да плати добре дошло.  
И не знам защо намесихте монополистите. Глобул не са такива, СГ Груп пък съвсем. Истинските монополисти ако решат да съдят ще ви осъдят и още как. Хич няма да се занимават със смешки като последно споменатата фирма.

# 817
  • Мнения: 10
Егаси цитатите в цитата, в цитата, в цитата ....  Shocked
I.Hr, ще си вземат ако имат право да си вземат. Както казваше един професор по облигационно право "Има вземания, които не се вземат". 99% от случаите на СГ Груп са такива просто защото бизнесът им от край време е изкупуване на килограм на стари кредити (извън всякакви давности) и после сплашване на хората, пък който се върже да плати добре дошло.  
И не знам защо намесихте монополистите. Глобул не са такива, СГ Груп пък съвсем. Истинските монополисти ако решат да съдят ще ви осъдят и още как. Хич няма да се занимават със смешки като последно споменатата фирма.
Аз съм виновен,не употребих правилната дума  Embarassed

# 818
  • Мнения: 45
Егаси цитатите в цитата, в цитата, в цитата ....  Shocked
I.Hr, ще си вземат ако имат право да си вземат. Както казваше един професор по облигационно право "Има вземания, които не се вземат". 99% от случаите на СГ Груп са такива просто защото бизнесът им от край време е изкупуване на килограм на стари кредити (извън всякакви давности) и после сплашване на хората, пък който се върже да плати добре дошло.  
И не знам защо намесихте монополистите. Глобул не са такива, СГ Груп пък съвсем. Истинските монополисти ако решат да съдят ще ви осъдят и още как. Хич няма да се занимават със смешки като последно споменатата фирма.
Аз също смятам, че GSM операторите нямат връзка с монополистите!!! Неможете да сравнявате ВИК, ЧЕЗ и Топлофикация със Глобъл!!!! Няма връзка. При монополистите не те чакат много време ... направо те почват и там в крайна сметка си плащаш. Докато при GSM операторите..... хайде да ми обясните щом от С.Г. Груп ми твърдят, че са закупили моя дълг, защо ме пращат да го погася в офис на глобъл и като отидох в техен офис ми излезе всичко в системата ѝм като техен абонат?!?!?! Ако дълга е изкупен глобъл няма да имат нщо общо вече с мен. Парите няма да трябва да ги дам на тях!!!
Давността кога започва да тече на тези сметки?!?!?! От последното писмо което съм получила, от последната сметка която съм платила или от датата на заведеното дело ако изобщо има такова?!?!?!!? Ами ако не съм в БГ какво ще стане?!?!!? Как ще ме намерят?!?!? ето решавам утре и си бия камшика извън страната и не се връщам 5 години. Какво се случва тогава?!?!?!

# 819
  • Пловдив
  • Мнения: 5 019
Няква фирма - СГ Груп, изкупила задълженията на Виваком, се е обадила да заплашва майка ми със съдия - изпълнител. Уж не си е платила някви 28 лв за спрян стационарен тел. отпреди 3г. и половина...Когато го е спирала всичко дължимо е било платено. Как иначе биха й издали документ за спиране на тел. пост?
Сега при запитване от нейна страна, Виваком казаха, че дължи още 10лв.+въпросните 28...?!?
Ми то така може да продължава вечно: плащаш си и след 2 -3 г. ти пращат писмо, че дължиш някви суми на някого... ooooh!

През това време не е получавала никакво предупреждение от Виваком за дължими суми, даже е посещавала редовно офисите им, за да си плаща мобилния...т.е. не се е крила от тях. И никой не я е уведомил, че има да дава нещо...

За нея тези пари са много: безработна е и е пред пенсия...

Какво мога да направя? Към кой да се обърна в този случай?

Наистина ли имат давност 3г.? Задъленията, според тях, са от февруари и март 2010г. т.е. минали са повече от три години...

# 820
  • Мнения: X
Не се занимавайте с тях......Ако продължават да я притесняват-жалба до прокуратурата за тормоз.Номерът е :"Ако мине" .Освен това,давностния срок за събиране на вземанията/дори и в случай,че има такива/ е 3г ,през които е трябвало да бъде уведомена......

# 821
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 747
Наскоро пак си имах разправии с Виваком, които ме накараха искрено да вярвам, че са много, много зле. И аз не бях уведомена нито писмено, нито устно, че дължа нещо, а ходех редовно да си плащам същия този телефон, за който се отнасяше дълга. Сега, след като се разведох с тях, получавам фактура на стойност 50 лв. за не върнато устройство!?!?!?  Държа да отбележа, че точно в деня, в който изтече предизвестието ми към тях, съответно договора, им върнах не 1, а две устройства. За същото имам 2 различни приемо-предавателни протокола, които и с просто око се виждат, че са различни. Е, да, ама не - дължала съм и съответно фактура ми пращат. Изобщо не си направих труда да ходя в офис да се разправям с тях. Обадих се на 123, там провериха и ми съобщиха, че и те виждат 2 протокола, които са прикачени в системата, че явно е станала грешка и да очаквам КИ. Вчера пак ги притесних - били ми изпратили кредитното, нищо не съм дължала. Ха дано!

# 822
  • София
  • Мнения: 238
За невърнати устройства ми бяха набили глоба от 350 лв. Фактурата пристигна един месец след прекратяване на договора за триото, и е фактурирана 10 дни след издадените ППП- та на крайни устройства, дистанционни, карти и кабели. Simple Smile Направиха си корекция, но лошото впечатление остава!  Реших да се разведа с тях окончателтно .... да, ама не! Лъсна друг проблем  - с измислена "сделка от разстояние".  Писах две жалби до тях, една до защита на потребителите ... и нищо. Не ми дават да чуя записа. Аз си го спомням, но за две години назад никой не може на 100% да е сигурен за всяка своя дума. Това е причината да не смея да заведа дело. Но спрях да плащам от март насам, от тогава сметките ми са само за дом.телефон. Бях бясна и още съм. Не ползвам услугата.  Миналия месец получих писмо от Фронтекс за задължение в размер на 82,15 лв. и 5 дневен срок за разплащане. Не платих. Днес получих фактура от Виваком за -10,39 лв. за периода 15-08/14-09-13. Реших да проверя на сайта им какво става. Изписа ми, че нямат клиент с такива данни. Техният измислен срок на договор изтича на 07-11-13. Доста ми е странно.

# 823
  • Мнения: 1
Здравейте,
нова съм в темата. Може ли някой да ми каже за мама добър адвокат или поне как вървят цените за такъв в сферата на дела СГ груп- Глобул ? Благодаря предварително!

# 824
  • Мнения: 10
Здравейте,
нова съм в темата. Може ли някой да ми каже за мама добър адвокат или поне как вървят цените за такъв в сферата на дела СГ груп- Глобул ? Благодаря предварително!
Почни с една консултация при адвокат-30лева е,ще ти каже как да действаш и ако трябва ще ти помогне с писането на възражения и тн. документи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт