СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 277 823
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 840
  • Мнения: 1 520
Фани, още утре отивай в Районния съд, за да видиш как точно ти е връчена Заповедта за изпълнение - това е от особена важност за защитата ти срещу действията на ЧСИ.

Освен в съда, можеш да уведомиш Камарата на Частните съдебни изпълнители за некоректността на конкретната ЧСИ. Те ще си направят вътрешно дисциплинарно разследване.
Въпреки това, не мога да кажа дали ЧСИ ще бъде санкционирана или не, заради конкретния случай.

# 841
  • Мнения: 539
Нахлувам в темата БЯСНА! newsm61 smile3515 Rage
При мен дойде клиентка, която живее в София от 45 години, а е осъдена от ТРЪНския районен съд да заплати на СГ-груп сума по-малка от 200 лева, като главница, която до призовката за доброволно изпълнение е станала повече от 800!!! При това дамата не беше стъпвала в гр. Трън!
Има ли и други "опарени" по такъв метод?

# 842
  • Мнения: X
Интересно ми е как старо задължение, което уж е прехвърлено на СГ Груп, все още стои в системата на Глобул?!

# 843
  • Мнения: 3 161
и аз съм се чудел на : имате задължение към сг груп. можете да заплатите задължението си в офис на глобул.

# 844
  • Мнения: 6 029
и аз съм се чудел на : имате задължение към сг груп. можете да заплатите задължението си в офис на глобул.


Било за удобство на клиентите  Rolling Eyes

# 845
  • Мнения: 3 161
то офис на сг груп нема нали  Grinning

# 846
  • Мнения: 6 029
то офис на сг груп нема нали  Grinning

Бе има нещо гнило в Дания с техните цесии  Laughing

# 847
  • Мнения: 3 161
Фирма която работи само по телефона сигурно банкова сметка нямат даже. Тия са толкова гнили че се чудиш как въобще съществуват.

# 848
  • Мнения: 6 029
Начините им на работа са безумни. Работя във фирма за събиране на задължения и мога само да кажа, че СГ Груп (или както напоследък се представят Свети Георги Груп) са пример за това как НЕ се събират вземания.

# 849
  • Мнения: 19 360
Нахлувам в темата БЯСНА! newsm61 smile3515 Rage
При мен дойде клиентка, която живее в София от 45 години, а е осъдена от ТРЪНския районен съд да заплати на СГ-груп сума по-малка от 200 лева, като главница, която до призовката за доброволно изпълнение е станала повече от 800!!! При това дамата не беше стъпвала в гр. Трън!
Има ли и други "опарени" по такъв метод?
Е как така трънския районен съд осъжда виртуално без присъствие длъжника? Кой е призован от негово име? И на какво основание искът е заведен точно в гр. Трън?

# 850
  • Мнения: 45
Чакайте сега малко. Давността е 3 години. И как така са ти изтеглили 1000 лева от картата и после са теглили още от спестовната ти книжка??? По принцип спестовните влогове немогат да се пипат! Хаххахаха смешници мръсни, можеш да ги съсипеш тея. Направо завеждай дело срещу тях, пумий гнусни. Тази фирмица смръдлива е затънала в дългове, и в момента са в много нарушения. Напиши жалба и гневно писмо в Агенция за защита на потребителите и после ( може да е смешно) намери добър адвокат и директно заведи дело в Страстбург. Егаси наглите пумий !!!!

# 851
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
и после ( може да е смешно) намери добър адвокат и директно заведи дело в Страстбург.
Нали ти е ясно на каква цена може да стане това?
Май е по-добре да си платиш Mr. Green

Сега сериозно - не ме бийте, но постът на Фани ми звучи като пързалка. Най-малкото защото банката би предупредила клиентите си, че им е наложен запор. СъГъ Труп са гнили колкото си искат, но една уважаваща себе си банка не би си позволила подобен имидж. Тук и преди са писали хора, които уж били осъдени да плащат огромни суми. Оказаха се тролове.

# 852
  • Мнения: 2 681

 Най-малкото защото банката би предупредила клиентите си, че им е наложен запор. СъГъ Труп са гнили колкото си искат, но една уважаваща себе си банка не би си позволила подобен имидж.
Банките не пpедупpеждават за наложен запоp. Когато отидеш да теглиш  на каса невинно ти съобщават, че част от собствените ти паpи вече са по сметката на  ЧСИ. Ако теглиш на банкомат доpи и това не pазбиpаш.
Пиша от опит с ОББ и ПИБ в подобна ситуация.

# 853
  • София
  • Мнения: 15 911
Подкрепям мнението с опарване с Пощенска банка. Стара, забравена при тях сметка с 1000 лв.
От друга страна редовно посещавам техен офис за месечна вноска, не съм изчезнала. Преди Нова година касиерката се загледа в партидата  ми и между другото ме информира, че са ми запорирали и изпратили на ЧСИ една сума. 2 седмици никой не можа да каже къде са парите, по какъв повод е запора. Все ме препращаха в офиса, в който е била създадена сметката. Ама офиса го няма - в помещението е сладкарница. Чак като включих тежката артилерия и "отгоре" им наредиха - веднага намериха писмото.
Като посетих ЧСИ се оказа и че не е трябвало да ми запорират парите. Възстновиха ги.
Ако касиерката не беше погледнала от любопитство и ако нямах близък в УС и НС на банката какво правим?
Запора не беше от СГ груп, но пинципа е същия.

# 854
  • Мнения: 0
Здравейте,

ако имате нужда от помощ срещу СГГруп (или подобни на тях изедници) или консултация пишете на svetlin_toshev@abv.bg.
Допускат много грешки, така, че винаги има шанс да не им платите, просто трябва да се реагира навреме.

Общи условия

Активация на акаунт