СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 151
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 855
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Здравейте...
И аз да се оплача от наложения ми тормоз от въпросната фирма Свети Георги Груп както се представят...
Първо незнайно от къде и по какъв начин са взели от глобул всички мобилни номера , които се водят на мое име. Звънят наред и тормозят хората. Като попитах от къде ми имат номерата , не можели да ми кажат е отговора..
Задължението ми е от преди 4 години в размер на 55 лв. В рамките на две седмици постоянно ми звънят и ме заплашват. Разбирам, че е минал давностния срок , казах му го на тоя , той ми отговори , че бил 5 години и продължава да ми крещи и заплашва...
Посъветвайте ме какво точно да направя?

# 856
  • при късмета
  • Мнения: 24 004
Кажи им да заведат дело. Няма да го направят, защото е 3, а не 5 години давността. Кажи им или направо пусни жалба в полицията за тормоз, на основание, че те притесняват за плащания, а с тях никога не си имала взаимоотношения.

# 857
  • Мнения: 2 927
Задължението ми е от преди 4 години в размер на 55 лв.
Задължението към Глобул ли е? Т.е. към същия оператор, чиито услуги ползваш в момента? Ако да - говори с хората, на които си раздала карти и трансферирай номерата към друг оператор. След това ги промени.  

# 858
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Не , задължението е към Виваком. 4 години никой по никакъв повод не ме е търсил.
Имат ли право Глобул да ми предоставят номерата?

# 859
  • Мнения: 2 927
Не, но го правят. Другите оператори - също. Разбира се, съвсем неофициално и без документални следи.

# 860
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Гадове!
Благодаря Хърмаяни!

# 861
  • Мнения: X
Имах стари задължения към Глобул - 70лв., които не бяха платени. Бяха ми спряли телефона, поради месец неплатена сметка. Отидох, да я платя и се оказа, че вече са ми дали номера на друг... Както и да е.

Получих писмо от Арбитражен съд, че СГ Груп са завели дело и с разноските трябва, да платя 240. Още не съм ги платила, защото се ядосвам, че са мошенници.
Никой не ме уведоми лично, че трябва, да присъствам, нито че личните ми данни от Глобул са предадени на СГ Груп, като времето от 1 седмица за обжалване е минало. Аз не съм знаела и автоматично, все едно се признавам за виновна.
Писмото ми е от Арбитражен съд София, а дори не живея там...

# 862
  • Мнения: 240
  И мен ме търсиха за 13лв, които съм сигурна че не дължах. За да си прехвърля номера си изчистих сметките с Глобул, освободиха ми номера и след 4г ме търсят. Иска ли касова бележка от преди 4г. Еми нямам, не я пазя.
Нямах намерение да плащам, спорих и с тях и с операторите. Един ден една колежка дойде на работа и каза че заради 67лв са я осъдили за над 1000лв . Те веднъж я осъдили, тя обжалва, те пак печерят и така. Сега е със запор на заплатата за 1г по 108лв. Тогава отидох, платих, преснимах бележката, и с телефона я снимах и я пазя.

# 863
  • Мнения: 48
Тия са звъняли и на приятеля ми.Заплашвали да го натрошат, ако не се издължи на Глобул за някакви 80лв от Април 2011. Вярно че и двамата сме към този оператор, но не на договор, а с ваучери.
Бива ли в 21-ви век такова нещо?

# 864
  • Мнения: 540
Здравейте...
И аз да се оплача от наложения ми тормоз от въпросната фирма Свети Георги Груп както се представят...
Първо незнайно от къде и по какъв начин са взели от глобул всички мобилни номера , които се водят на мое име. Звънят наред и тормозят хората. Като попитах от къде ми имат номерата , не можели да ми кажат е отговора..
Задължението ми е от преди 4 години в размер на 55 лв. В рамките на две седмици постоянно ми звънят и ме заплашват. Разбирам, че е минал давностния срок , казах му го на тоя , той ми отговори , че бил 5 години и продължава да ми крещи и заплашва...
Посъветвайте ме какво точно да направя?
Ами просто си платете сметката след като знаете че имате задължение..Винаги съм се чудела как може въобще да задавате подобни въпроси.Посъветвайте ме какво точно да направя?  ooooh!

# 865
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Здравейте...
И аз да се оплача от наложения ми тормоз от въпросната фирма Свети Георги Груп както се представят...
Първо незнайно от къде и по какъв начин са взели от глобул всички мобилни номера , които се водят на мое име. Звънят наред и тормозят хората. Като попитах от къде ми имат номерата , не можели да ми кажат е отговора..
Задължението ми е от преди 4 години в размер на 55 лв. В рамките на две седмици постоянно ми звънят и ме заплашват. Разбирам, че е минал давностния срок , казах му го на тоя , той ми отговори , че бил 5 години и продължава да ми крещи и заплашва...
Посъветвайте ме какво точно да направя?


Ами просто си платете сметката след като знаете че имате задължение..Винаги съм се чудела как може въобще да задавате подобни въпроси.Посъветвайте ме какво точно да направя?  ooooh!

Вижте какво , да ще платя ако: Не ме заплашват , не тормозят родителите ми , не крещят на детето ми  и не се правят на интересни. Още повече , че е минал давностен срок. В нормална държава се комуникира нормално , не със системен телефонен тормоз. Но държавата е ненормална и ние като граждани позволяваме тя да е такава , докато се осланяме не СТРАХА- мен не ме е страх и си търся правата.
Разбираш ли?!
Ти като искаш стой подчинявай се и си мишкувай.... Ама не ми давай наклон на мен.Точка!

# 866
  • Мнения: 540
Cacharell не ти давам наклон ти сама казваш че имаш задължение за което знаеш .И в следващия момент когато някой каже нещо което не ти изнася се нахвърляш   Thinking не те разбирам. Ако не дължеше нищо нещата щяха да изглеждат по друг начин и нямаше да се води този разговор. В случая ти не казваш аз си платих или ще платя ти търсиш вариянт как да се измъкнеш .И след това когато ти звънят тормоз било а твоето поведение как да го наречем? newsm78

# 867
  • Мнения: 2 927
Има задължение към Виваком и няма данни за законна цесия. Дали пък поведението на фирмата не прилича на рекет? И защо другите цесионери си търсят правата по законния ред?

# 868
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Cacharell не ти давам наклон ти сама казваш че имаш задължение за което знаеш .И в следващия момент когато някой каже нещо което не ти изнася се нахвърляш   Thinking не те разбирам. Ако не дължеше нищо нещата щяха да изглеждат по друг начин и нямаше да се води този разговор. В случая ти не казваш аз си платих или ще платя ти търсиш вариянт как да се измъкнеш .И след това когато ти звънят тормоз било а твоето поведение как да го наречем? newsm78
А ти какво правиш в темата като нямаш пряка връзка с обсъждания въпрос?
Май точно да даваш наклон!
Какво ще правя аз е мой проблем , щом има давностен срок , той е такъв за да се прилага... А защо 4 години никой за нищо не ме е потърсил... Не ми отговаряй не ме интересува мнението ти! Каквото попитах разбрах , от тук нататък адвоката ми е на ход!

# 869
  • Мнения: 540
Cacharell не ти давам наклон ти сама казваш че имаш задължение за което знаеш .И в следващия момент когато някой каже нещо което не ти изнася се нахвърляш   Thinking не те разбирам. Ако не дължеше нищо нещата щяха да изглеждат по друг начин и нямаше да се води този разговор. В случая ти не казваш аз си платих или ще платя ти търсиш вариянт как да се измъкнеш .И след това когато ти звънят тормоз било а твоето поведение как да го наречем? newsm78
А ти какво правиш в темата като нямаш пряка връзка с обсъждания въпрос?
Май точно да даваш наклон!
Какво ще правя аз е мой проблем , щом има давностен срок , той е такъв за да се прилага... А защо 4 години никой за нищо не ме е потърсил... Не ми отговаряй не ме интересува мнението ти! Каквот
о попитах разбрах , от тук нататък адвоката ми е на ход!

Не е нужно да изпадаш в подобно положение ако си беше платила сметката при положение че си знаела сега нямаше да ти звъни никой..... JoyА относно коментарите ми това е място на което всеки има право да пише не смятам че съм ползвала обидни думи просто не ти хареса написанота.

Общи условия

Активация на акаунт