СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 046
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 930
  • Мнения: 2 927
    Давността тече за всяка фактура отделно, считано от падежа на плащане (крайна дата). Не се погасява цялото вземане наведнъж.

# 931
  • Мнения: 1
Здравейте!Аз имах задължение към Глобул което не оспорвам преди 2 дни го погасих само че днес пак ми звъняха от  СГ–ГРУП ООД че щели да ме съдят . Искам  да ви попитам някой може ли да ми каже от опит като си платиш дължимата сума  мога ли да изисквам и от  къде (СГ–ГРУП ООД или Глобул  ) някакъв  документ освен  касовите бележки с  които да докажа че нямам  повече задължения Благодаря Ви предварително

# 932
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
касовите бележки ти вършат работа, но не се занимавай с тези мошеници :п

# 933
  • Мнения: 2
Не ми е ясно как могат да съдят някой без да го известят.И след това да не го известят в съответния срок за възражение.И ТО МАСОВО.Как един съд взема позиция-като  цесията е незаконна.От къде-на къде ще отсъжда за тях като те незаконно са сключили цесията.Има и погазване защитата на личните данни.Няма ли прокурори или някакви органи в тази държава  да си отворят очите.В каква държава живеем?

Последна редакция: пн, 12 яну 2015, 21:01 от jonnka

# 934
  • Мнения: 2 681
Не ми е ясно как могат да съдят някой без да го известят.И след това да не го известят в съответния срок за възражение.И ТО МАСОВО.Как един съд взема позиция-като  цесията е незаконна.От къде-на къде ще отсъжда за тях като те незаконно са сключили цесията.Има и погазване защитата на личните данни.Няма ли прокурори или някакви органи в тази държава  да си отворят очите.В каква държава живеем?
Плащайте си навpеме сметките и няма да ви съдят.
Аман от измекяpи.

# 935
  • при късмета
  • Мнения: 23 992
Не ми е ясно как могат да съдят някой без да го известят.И след това да не го известят в съответния срок за възражение.И ТО МАСОВО.Как един съд взема позиция-като  цесията е незаконна.От къде-на къде ще отсъжда за тях като те незаконно са сключили цесията.Има и погазване защитата на личните данни.Няма ли прокурори или някакви органи в тази държава  да си отворят очите.В каква държава живеем?
Плащайте си навpеме сметките и няма да ви съдят.
Аман от измекяpи.

Би ли престанала да пишеш един и същи пост през няколко страници? И коя си ти, че да обиждаш на общо основание? За мен измекяр е този който се опитва да прибере някакави пари, независимо дали се дължат или не, т.е. такива като теб.
Смисъла на поста който си цитирала е за процедурни нарушения, не за това колко и на кого се дължат пари.
Чети и най-вече се опитай да разбереш за какво се пише, преди да наставляваш, обиждаш и даваш мнение на последна инстанция

# 936
  • Мнения: 2 927
Не ми е ясно как могат да съдят някой без да го известят.И след това да не го известят в съответния срок за възражение.И ТО МАСОВО.Как един съд взема позиция-като  цесията е незаконна.От къде-на къде ще отсъжда за тях като те незаконно са сключили цесията.Има и погазване защитата на личните данни.Няма ли прокурори или някакви органи в тази държава  да си отворят очите.В каква държава живеем?
     Би ли посочила къде чешеш, че съдът не дава възможност за възражение? Не следих темата последните месеци. След това се наемам да ти отговоря юридически по въпросите за цесията и как отсъжда съда, когато никой не оспори фактите.
      Ако си потърпевша, не се занимай с форума. Консултирай се с адвокат докато не си пропуснала сроковете.

# 937
  • Мнения: 3 161
Те това се получи. Някой ще ми каже ли какво да правя и всъщност има ли смисъл заплащането на 20% от сумата или двата варианта са всичко или нищо и какво следва? Ще питам и във Виваком за самата сума и дата де.
http://imgur.com/V6p9ZXE

# 938
  • Мнения: 2 927
Те това се получи. Някой ще ми каже ли какво да правя и всъщност има ли смисъл заплащането на 20% от сумата или двата варианта са всичко или нищо и какво следва? Ще питам и във Виваком за самата сума и дата де.
http://imgur.com/V6p9ZXE
       Това с обратна разписка ли го получи или по обикновена поща? Питай във Виваком за датата, на която е издадена фактурата. И не прави грешки да звъниш на посочените телефони, освен от уличен номер.
       Това уведомление не съдържа нито дата (период) на задължението, нито се сочи къде трябва да се плати. Ако цесията е действителна, във Виваком задължението трябва да е погасено, а в уведомлението да пише банкова сметка за плащане.
       Имаше ли първо писмо и какво съдържаше то?

# 939
  • София
  • Мнения: 478
Не ми е ясно как могат да съдят някой без да го известят.И след това да не го известят в съответния срок за възражение.И ТО МАСОВО.Как един съд взема позиция-като  цесията е незаконна.От къде-на къде ще отсъжда за тях като те незаконно са сключили цесията.Има и погазване защитата на личните данни.Няма ли прокурори или някакви органи в тази държава  да си отворят очите.В каква държава живеем?

Преди малко ми стана ясно как в БГ могат да те осъдят, без да си уведомен.
Излизам аз от офиса ни да пуша навън (офисът ни е в стара къща в центъра и няма тераси, ползваме двора за целта Simple Smile) и гледам на стълбищната площадка едно хвърчащо листче А4, ксерокопие на типова бланка на уведомление с печат. На листа на ръка са дописани трите имена на някакъв човек, без адреси и други данни. Да, ама такъв човек на този адрес няма и не е имало (познаваме се всички собственици и ги разпитах).
Та така, минават "куриерите" и си пускат уведомленията по всевъзможни адреси и накрая човек с изненада разбира, че е осъден.

Между другото, дайте идея какво да правя с това уведомление Simple Smile. Мисля си дали да не го пусна във входа на съседната кооперация - там наемателите често се сменят и търсеният човек може и да е от там newsm78.

# 940
  • Мнения: 9
    Check Please, до преди известно време СГ Груп не сключваха договори за цесия (или не уведомяваха редовно длъжниците) и задълженията към операторите си стояха. Момичето ясно ще се ориентира при разговора с техния служител. Обикновено  притискат хората да платят на оператора и след това искат номера на фискалния бон. Не зная дали все още работят така.
Здравейте!Аз също съм длъжник на виваком и тези идиоти от сг груп ми досаждат.Внасям по някой лев ама все досаждат по телефона че са малко парите.Учудващо е за мен че ми казаха че съм осъден даже през 2007 година.Даже нямам писмено известие да се явявам в съда и от нашия районен съд не съм получавал известия.Учудва ме как така са иззели задълженията ми от виваком пък в офис на виваком сумата с сметката ми си я има.Явно нещата са както от коментара който цитирам и само плашат гаргите.Вече ме изнервят като ми се обадят и започвам да крещя и им затварям.Даже любезно ми казват че разговора се записва.Да вметна още,че са изключително любезни и не нагрубяват.До сега не са ме обиждали но става досаден този телефонен психически тормоз.Ако подам жалба в полиция или прокуратура дали ще престанат да ми звънят?Веднъж един тъпанар от тях ми каза че по закон може да ми звъни от 9 до 21:00.Така ли е наистина?

П.П Даже ми звънят и на глобулската карта.Как са ми намерили номера нямам представа като е към глобул-теленор

Последна редакция: ср, 14 яну 2015, 15:26 от fu4ko

# 941
  • Мнения: 3 161
Те това се получи. Някой ще ми каже ли какво да правя и всъщност има ли смисъл заплащането на 20% от сумата или двата варианта са всичко или нищо и какво следва? Ще питам и във Виваком за самата сума и дата де.
http://imgur.com/V6p9ZXE
       Това с обратна разписка ли го получи или по обикновена поща? Питай във Виваком за датата, на която е издадена фактурата. И не прави грешки да звъниш на посочените телефони, освен от уличен номер.
       Това уведомление не съдържа нито дата (период) на задължението, нито се сочи къде трябва да се плати. Ако цесията е действителна, във Виваком задължението трябва да е погасено, а в уведомлението да пише банкова сметка за плащане.
       Имаше ли първо писмо и какво съдържаше то?
пуснато в пощата. за предходно писмо не мисля че е имало.

# 942
  • Мнения: 2 927
     Не си уведомен надлежно за цесията. Спомни си дали си променял адреса си от времето когато си сключвал договор с Виваком. Важно е, за да не бъдеш осъден без да разбереш.
     Ако от задължението са минали повече от три години, не могат да те осъдят, стига да си защитиш правата. Не се плаши, ако получиш от съда заповед за изпълнение. Пусни си възражението в двуседмичен срок и ще натовариш или СГ Груп, или Виваком с разноски по делото.
     Ако не са минали повече от три години, виж какво е положението във Виваком. Тогава има вероятност да бъдеш осъден и да платиш и разноските по делото. Но не от СГ Груп в този вариант.
     

# 943
  • Мнения: 39
Здравейте...Имам въпрос относно тази фирма....току-що получих уведомление за арбитражен съд, че дължа 73 лева сметка към Глобул и още 220 лева такси или общо 293 лева. Имах договор с Глобул , не помня точно годината , но беше преди 2003 , все още зеления паспорт, помня че си платих всичко и го приключихме договора. . В това уведомление  пише че на 17.09 . 2009 е сключена цесия и съм била уведомена за това с писмо/ Дайрект Сървисиз ООД, но такова не съм получавала...не пише номера на фактурата , но че дължа лихви от 10.02.2004. Бихте ли ме посъветвали какво трябва да направя..Благодаря за отговора

# 944
  • Мнения: 9
     Не си уведомен надлежно за цесията. Спомни си дали си променял адреса си от времето когато си сключвал договор с Виваком. Важно е, за да не бъдеш осъден без да разбереш.
     Ако от задължението са минали повече от три години, не могат да те осъдят, стига да си защитиш правата. Не се плаши, ако получиш от съда заповед за изпълнение. Пусни си възражението в двуседмичен срок и ще натовариш или СГ Груп, или Виваком с разноски по делото.
     Ако не са минали повече от три години, виж какво е положението във Виваком. Тогава има вероятност да бъдеш осъден и да платиш и разноските по делото. Но не от СГ Груп в този вариант.
     
Сменил съм го май вече ще станат две години,но през 2007 съм бил на адреса който бях дал.Май са минали повече от три години,не помня вече,но не съм и ходил да си сменям адреса или да уведомявам за това в общината.

Общи условия

Активация на акаунт