СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 104
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 3 161
Тя за мен говореше fu4ko. Не съм сменявал адрес никога. Да видим във виваком какво излиза по егн.

# 946
  • Мнения: 9
Тя за мен говореше fu4ko. Не съм сменявал адрес никога. Да видим във виваком какво излиза по егн.
Аха.Мале тук само женско царство пък само аз съм момченце Grinning

# 947
  • Мнения: 3 161
Не ме обиждай и ти плс. Дължи се наистина посочената сума от 2009 година. Да чакам да получа нещо по пощата от съда и тогава да действам ли.

# 948
  • Мнения: 2 927
     dwayne, да. Щом е от 2009г., отдавна е изтекла погасителната давност, но на нея можеш да се позовеш само пред съд.
     Ако все пак проведеш разговор с тях, уведоми ги, че смяташ пред съда да се позовеш на погасителна давност. Може да ти спестят неприятни преживявания като получаването на Заповед за изпълнение по реда на чл. 410 от ГПК. И пак казвам - не им звъни нито от твой номер, нито от номер на близък. Само веднъж да се доберат до номер, на който можеш да бъдеш открит, чака те телефонен тормоз. 
     

# 949
  • Мнения: 2 927
Здравейте...Имам въпрос относно тази фирма....току-що получих уведомление за арбитражен съд, че дължа 73 лева сметка към Глобул и още 220 лева такси или общо 293 лева ...
Какво точно пише във уведомлението, има ли даден някакъв срок и какъв? Искова молба, заповед, решение - какво има приложено към него?

# 950
  • при късмета
  • Мнения: 23 998
Хърмаяни, за този телефонен тормоз не може ли да се подаде жалба в полицията.
Приятели спечелиха дело с топлофикация по давност и от федерация на потребителите, откъдето ги консултираха им бяха казали, че като ти звънят от такива фирми имаш право да подадеш жалба за тормоз. Основанието за жалбата е, че с тази фирма ти никога не си имал отношения, непознати са ти, не си търсил контакт с тях, а те те притискат за суми, които и да се дължат не е на тях.
Може ли да се подава такава жалба и това счита ли се за тормаз?

# 951
  • Мнения: 3 161
Не мисля да им звъня. С такива трябва всичко да е по канален ред. Вероятно ше ми трябва доказателство че е от 2009 задължението или е тяхна работа да докажат дължимостта му?

# 952
  • Мнения: 6 029
Не мисля да им звъня. С такива трябва всичко да е по канален ред. Вероятно ше ми трябва доказателство че е от 2009 задължението или е тяхна работа да докажат дължимостта му?

Те са ищеца, те ще твърдят. Ти казваш, че не е така, те доказват, че е. Образно казано.
Не им звъни.

Искам и аз подробности за арбитража, моля.

# 953
  • Мнения: 2 927
     Според мен - не, ма ко. Те твърдят, че са получили вземането по цесия, т.е. могат да те търсят по телефон и по всякакъв друг начин за доброволно уреждане на спора. Не виждам как биха могли да бъдат санкционирани. Не са длъжни да са правно грамотни и документално нещата да са им в ред. Формално имат някакви документи.

Не мисля да им звъня. С такива трябва всичко да е по канален ред. Вероятно ше ми трябва доказателство че е от 2009 задължението или е тяхна работа да докажат дължимостта му?
    Тяхно задължение е да докажат, че имаш задължение, неговия падеж на плащане и точен размер. Също трябва да докажат наличието на цесия и че си надлежно уведомен за нея от стария кредитор. Но този документ може да се приложи при завеждане на делото, пак се считаш надлежно уведомен.  В първата част на производството е достатъчно само да твърдят нещо. Делото се разглежда само по тяхното заявление, съдът може да издаде заповед и като я получиш ще имаш двуседмичен срок за възражение. Важно е да не го пропуснеш и ако пристигнат книжа от съда, непременно ти или друг пълнолетен на адреса да ги получи. Това важи за книжа, изпратени от Районния съд по твоя адрес.
     Доколкото разбирам от темата, водят някакви производства и пред Арбитражния съд в София, но не става ясно по каква процедура. И аз също не съм наясно с процедурите там. Чети си внимателно книжата и от кой съд идват. Ако получиш нещо от АС - непременно консултация с адвокат. И не в последния ден от посочения в книжата срок.  Laughing

# 954
  • Мнения: 39
Здравейте...Имам въпрос относно тази фирма....току-що получих уведомление за арбитражен съд, че дължа 73 лева сметка към Глобул и още 220 лева такси или общо 293 лева ...
Какво точно пише във уведомлението, има ли даден някакъв срок и какъв? Искова молба, заповед, решение - какво има приложено към него?

Уведомление Арбитражен съд София кв Манастирски ливади бл 65Б Евроцентър  ет 5

Образувано е арбитражно дело номер ...от 2014  по описа на арбитражен съд по искова молба от сс груп гр Монтана срешу мен за сумата от 293 лева. По долу е дадена сметка по която могат да се преведе сумата , също така че в срок от 7 дена може да подам писмен отговор , да предевя насрещен иск или възражение......Към това уведомление се прилага исковата молба от сс груп....подписано  секретаря на арбитражен съд софия.



Следва РАЗПОРЕЖДАНЕ ОТ арбитражен съд ...в което пише....разпореждане от 28.10.2014  АСС в непублично заседание на 28.10.2014 в състав зам председател Кр. Константинов  след като разгледа постъпилата молба от сс груп разпорежда да се изпрати препис от молбата и доказателствата на ответника , че има право в 7 дневен срок на отговор , има право на ответен иск и да се укаже на ответника че при заплащане производството се прекратява. Разпореждането е окончателно.....

Прилага се иск от сс груп....договор за цесия от Глобул  от 17.09.2009/ без моя подпис / , уведомление от куриерската фирма 31.01.2012 / пак без мой подпис/ , уведомление от сс груп , проект за споразумение.

Цена иа иска - 73,17лв главница....94.14лв лихва от 10.02.2004 до 28.10.2014 и разноски 125 лева

# 955
  • Мнения: 6 029
Това с арбитража ми го заяви вчера един сладур от СГ Груп (мен също ме търсят за едни 100 лв. с изтекла давност).

Кой точно арбитраж ми е интересно? И защо там? По принцип, за да водиш дела в арбитраж, трябва да има арбитражна клауза в договора. Таксите в арбитраж са по-високи, блъскат и адвокатски хонорари, товарят хората общо взето. Много ми е интересно да разбера с кой арбитраж работят и чии гуши пълнят. И от къде на къде. Някой ако има договор с Глобул под ръка дали би погледнал за арбитражна клауза?

# 956
  • Мнения: 6 029
http://arbitrationcourtbg.org/new/index.php/arbitration-court-sofia

Е тези хубавци. Бързо бягайте при адвокат, nalif, много нагли станаха вече тези  Shocked

# 957
  • Мнения: 2 927
Бързо бягайте при адвокат, nalif, много нагли станаха вече тези  Shocked
Peace
     Веднага, nalif,  преди да изпуснете срока. Преди два-три месеца в темата едно момиче писа, че е осъдено (или негов близък). Не е подавало отговор, нито се е явявало пред съда. Май дори не беше уведомено, че има арбитражно дело, а направо решение беше получило. Ако ви се рови върнете се 10-20 страници назад.
      ПП Julie, разчитат на липсата на отговор, както и в заповедните производства. Доколкото виждам, практиката им е същата като в началото на темата. Няма законна цесия, вземането при оператора си стои.

# 958
# 959
  • Мнения: 39


това са всички документи

Общи условия

Активация на акаунт