СГ–ГРУП ООД?-моля някоя мама юрист да се включи.

  • 278 110
  • 1 845
  •   1
Отговори
# 1 770
  • Мнения: 68 630
Чл.417 ГПК.

Не можеш да провериш - има много арбитражни съдилища. Можеш евентуално в районен съд....но едва ли има такова дело.
Заповед за незабавно изпълнение НЕ се връчва от тия тикви...

# 1 771
  • София
  • Мнения: 9 850
Знаех си, че има някаква нова шмекерия. Благодаря, тете. Не им ли забраниха за арбитражните съдилища да съдят в тях за задължения?

# 1 772
  • Мнения: 68 630
Не знам...може и така да е за арбитражните. Понеже преди наколко години звънях по арбитражи да питам има ли дело на името на зет ми...но те бяха много и се отказах накрая. Така им бяха казали - има дело но няма да ви кажем в кой арбитражен съд е.

Заповед за незабавно изпълнение са имали предвид вероятно.

# 1 773
  • Мнения: 4 554
Арбитражните съдилища отдавна са забранени за съдене на физически потребители. Останаха само за отношения между юридически лица. Чл. 417 е за банките, държавата и общини, които могат да искат изпълнение по документ, без да минава цялата съдебна процедура.

# 1 774
  • София
  • Мнения: 9 850
Заповед за запор и изплащане, нещо такова казаха. Задължения към банка, община и държава нямам, значи и това е врътка - казват там нещо да стреснат хората, пък то дали е така...

# 1 775
  • Мнения: 3
Здравейте! И мен ми се случи подобно нещо. Получих обаждане и дължиш 255лв на мтел, та аз никога не съм бил абонат и т.н. Отивам в офис на Мтел и ми казват да имате 255лв задължение! Кога е била тази сметка и те ми казват 4 май 2011г, но повече информация нямат при тях. Както и да е обаждам се на тези господа и казвам грешка има някаква т.н. и те ми отговарят ще те съдим ако не платиш!.
Консултурах се с адвокат и той ми каза, абе не им обръщай внимание те само се опитват по телефона да сплашат хората и да си платят. Скоро пак получих обаждане и ми казват дължите 703 лв. ще получите призовка от съда или нещо подобно.
Въпроса ми е, може ли да ми изпратят писмо от съда , точно сега в теза ситуация и аз да не го получа. Тъй като съм далече от адреса ми по лична карта, но там има живущи хора и ще ме уведомят ако получа нещо.
С консултацията с адвокат ми каза ако заведат дело да следя и да напиша само погасено по давност. Но мен фактът ме притеснява, че никога не съм бил техен абонат и сега изведнъж бам 255лв.
Как да процедирам, за да нямаме проблеми в бъдеще?

# 1 776
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 845
119 страници с отговори точно на същите въпроси....
Върнете се назад и прочетете.

# 1 777
  • Мнения: 1 005
Здравейте момичета , чета назад , но тотално се обърках . Става въпрос за моя много близка приятелка . Получила е известие от СГ-ГРУП  , че има задължение и се обадила да разбере за какво става въпрос . Задълженията й са към Теленор и М- тел , като не са й казали от кога , но по нейни спомени е сключила договор с Теленор през 2013 година за срок от 2 години и с М- тел през 2014 , пак за същия срок . Знам , че звучи безотговорно , но в този период тя преживя доста неприятности , като дори се стигна до Кризисен център и до живот на улицата . Не мога да я съдя . Тъкмо си стъпи на краката , започна да оправя едно по едно всички задължения и настъпи кризата с корона вируса . В момента е по майчинство , а мъжът й остана без работа . Искам да я успокоя , но самата аз не разбирам дали тези й задължения могат да отпаднат по давност , ако извадят изпълнителен лист или заповед за изпълнение , може ли да реагира по някакъв начин ? Моля да не ме нападате , жената е доста уплашена , а искам да й помогна по някакъв начин.

# 1 778
  • Мнения: 6 880
https://bg-mam.ma/p/476030/40163797

На предната страница е обяснено идеално, с посочени срокове, които можете да си сметнете.
както е казала и AIDA_N, 
119 страници с отговори точно на същите въпроси....
Върнете се назад и прочетете.

# 1 779
  • Мнения: 1
Здравейте!Може ли да ми помогнете как да напиша (жалба и възражение) ? Благодаря Ви предварително!

# 1 780
  • Мнения: 6 880
Вероятно можем, но:

1. Жалба или възражение? Това са различни неща.
2. За какво и до кого?

# 1 781
  • Мнения: X
Здравейте, имам чодписан договор за интернет към А1 от преди 2.5 год.
Аз не съм ползвала интернета,направих услуга на приятелка, която в крайна сметка не е плащала въобще никога нищо по този договор. Съответно интернета е спрян още в началото. В момента не живея на адреса на който се водя, а днес ми звъня сестра ми и каза че в пощенската кутия е имало писмо че дължа 500 и няколко лв. от фирма за събиране на вземания. В момента съм на минимално майчинство, което знам че няма как да запорират. Дори и като се върна на работа пак ще ме осигуряват на МРЗ, съответно дори и да ме осъдят пак няма как да ми запорират заплатата. Въпроса ми е какво се случва в този случай? Ще чакат някога да ме осигуряват на по-висока заплата или да получа нещо на мое име за да си вземат дълга ли? И дали могат да ме дадат на ЧСИ и ако ме дадат какво става при положение че няма как да си удържат парите.
Извинявам се за дългия пост и ще съм много благодарна на отговор.

# 1 782
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Здравейте, имам чодписан договор за интернет към А1 от преди 2.5 год.
Аз не съм ползвала интернета,направих услуга на приятелка, която в крайна сметка не е плащала въобще никога нищо по този договор. Съответно интернета е спрян още в началото. В момента не живея на адреса на който се водя, а днес ми звъня сестра ми и каза че в пощенската кутия е имало писмо че дължа 500 и няколко лв. от фирма за събиране на вземания. В момента съм на минимално майчинство, което знам че няма как да запорират. Дори и като се върна на работа пак ще ме осигуряват на МРЗ, съответно дори и да ме осъдят пак няма как да ми запорират заплатата. Въпроса ми е какво се случва в този случай? Ще чакат някога да ме осигуряват на по-висока заплата или да получа нещо на мое име за да си вземат дълга ли? И дали могат да ме дадат на ЧСИ и ако ме дадат какво става при положение че няма как да си удържат парите.
Извинявам се за дългия пост и ще съм много благодарна на отговор.
А тая твоя "приятелка" какво мисли по въпроса? И защо не си е плащала? Могат да те дадат на ЧСИ!

# 1 783
  • Мнения: X
Ами момичето отдавна не ми вдига телефона 😆
За ЧСИ ми е ясно, но се чудя при положение че нямам нищо на мое име, в началото на 2 год. майчинство съм, което по закон не могат да пипнат и ако след това ме осигуряват на МРЗ, която също нямат право да запорират, какво биха могли да ми вземат след като нямам нищо това се чудя. Едва ли съм единствена в това положение 🤔🤔

# 1 784
  • Мнения: 68 630
Виж сега....темата е за СГ Груп.
Не е за това как да метнем ЧСИ.

Общи условия

Активация на акаунт