газирани напитки???

  • 2 812
  • 26
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
верно ли е, че не бива да се пият газирани напитки? Защо? Боже, мен пък сега ми се пият както никога, преди да забременея не ги и поглеждах...

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Защо да не може да се пият? Не съм чувала такова нещо...

# 2
Ми, и аз се чудя, всички около мен ми повтарят, че не било добре, а и на този сайт, в онази част за хранене пише същото. Та се чудя защо Shocked

# 3
  • sofia
  • Мнения: 562
и аз не знам защо но по принцип не мога да живея без газирано и си пиех, а бебето ми да чукна на дърво си е живо и здраво! Laughing

# 4
  • sofia
  • Мнения: 769
Газирани напитки трябва да избягваш като се роди бебо, заради коликите, а сега не Simple Smile . Даже, ако имаш киселини ти ги препоручвам и най- вече 1 чашка бира - на мен тя най-много м помагаше. Това го препоръча една лекарка в "Бъдете здрави" по бТВ

# 5
  • Мнения: 204
и на мен непрекъснато ми повтаряха че не било хубаво и трябва да ги спра, но на мен ми се пиеше много и си пия!
На една лекция на Диди Димова от курса на 9месеца чух, че от тях се увеличавали газовете и съответно на бебето не му било много добре, като ти се подуят червата. Но аз да си призная я слушах с половин ухо, та не разбрах много.
Доктора ми каза (защото го питах) - "живей си живота", т.е. ако ти се пие - пий! И аз това и направих - остават ми две седмици до термина и за сега не съм имала никакви проблеми (да чукна на дърво).

# 6
  • Мнения: 3 200
И аз чувам, че не е добре да се пият, но и на мен много ми се услаждат и си пия, само без кола.

# 7
  • Мнения: 3 153
Това за газираното за първи път го чувам Shocked  Sign Exclamation Аз си пия през цялото време Confused

# 8
  • Мнения: 2 051
Малко плюсове и минуси на газираните работи, пък ти си прецени:
     - плюсове - наистина са ефикасни при киселини(ако ги имаш) и по-безвредни от медикаментите, които обикновено се предписват.
     - минуси - съдържат доста захар, някои и кофеин, ако не това - са пълни с оцветители, синтетични подсладители и ароматизатори и прочие ненужни нито на майката, нито на бебето вещества. Обикновено, който пие газирано не налита на плодове (кое е по-важно?). Ако се прекалява с нях, газовете не излизат с киселините, а пълнят червата.

Ако ти помагат при киселини има  добър компромисен вариант:
силно газирана минерална вода (например Девин или други води, в които е вкаран само въглероден двуокис) без добавки като натриев бикарбонат, лимонова есенция и пр.
Малко биричка дава същия светъл резултат Wink

# 9
  • Мнения: 3 042
И на мен акушерката в женска консултация ми каза ако не ги спра, то поне да ги огранича, ама не съм питала защо, аз не ги пия просто.

# 10
  • Мнения: 1 517
мисля че бях чувала заради контракци нещо от сорта ама не съм сигурна
не съм фен на газираното но до като бях бременна пиех всеки ден по 1-2 литра кола с много лед и лимон пък не ми се е отразявало зле Rolling Eyes

# 11
  • София
  • Мнения: 6 550
Аз пък мразя газирано, но сега много ми помагат за киселините, щото от тях се оригвам Embarassed  Embarassed  Embarassed .
Вместо да се тъпча със сода и вода си пийвам газирана водичка или тоник, даже и кола .
По принцип газираното не е полезно за организма, ама по време на бременност  специално не съм чула нищо

# 12
  • Мнения: 694
За девет месеца изпих количества газирана вода по 3л. на ден само тя донякъде ми помагаше за киселините. Невиждам защо да не консумираш като ти се пие.

# 13
  • София
  • Мнения: 10 302
Докато бях бременна имах такива киселини, че от натуралния сок гърлото ми изгаряше... а от газираното нямах никакви проблеми.
Щом ти е вкусно- пийвай си, виж псле като се роди бебо, ще се наложи да ги ограничиш Sad

# 14
  • Мнения: 1 391
и аз умирам за газирано откак съм бременна... особено колата много ми се услажда....
Също ми казват че не било хубаво - разни познати....
ама на мен ми е хубаво пък... Пък и гледам да не прекалявам де.. 1-2 чаши на ден... бива
Simple Smile

# 15
  • Varna
  • Мнения: 321
Мен докторът,при който ходя на консултации специално за колата само ме предупреждава( понеже съм с ниско кръвно и споделих,че пия кола и кафе) - каза само по една чаша кола и то разредена- не повече на ден:(

# 16
  • MUC
  • Мнения: 571
Това за пръв път го чувам! Shocked
Така добре ми действаше против киселините.
Само за колата ми казаха да не прекалявам защото действала дехидратиращо, но това е заради кофеина.

# 17
  • Мнения: 951
Спряла съм всякакви коли и фанти преди 3 години и сега не ги консумирам основно заради захарта,кофеина,оцветителите и ароматизаторите,абе,това,което изреди ВЕДРРА,частично и заради факта,че пия по едно дълго кафе с мляко на ден и,според мен,кофеинът е достатъчен.Обаче ми действа добре михалковска разредена с негазирана минерална вода  Laughing и половин лимон.Това е моята напитка!

# 18
  • Мнения: 6 206
Противно на всеобщото мнение относно дългото кафе - съветът ми е да го спреш веднага, ако става въпрос за еспресо. Добрият екстракт от кафето изтича за първите 15 секунди, оттам нататък са само отровите. Неслучайно в Италия - родината на еспресото - се пие само късо кафе. По-добре двойно късо кафе, отколкото едно дълго. А най-добре само късо кафе, долято с повече мляко. Нес кафето не е за препоръчване - прекалено силно е. За шварца зависи от качеството и количеството. Но най-добре късо еспресо.

# 19
  • Мнения: 951
Поля,наистина,един познат се върна от Италия и все си поръчва един пръст кафе! Wink

# 20
Искам да се включа относно пиенето на кафе.Аз обожавам кафето.Най-много обичам да пия безкофеиново нескафе с малко мляко.Пия по две чаши всеки ден.Не ми се вярвя това да се отразява зле на бебешора.С дъщеря ми,когато бях бременна пак пиех по две чаши кафе,дори и когато я кърмех.Нищо и нямаше и беше най-спокойното дете.Според мене е по-важно майката да е спокойна.Мене лично много ме дразни нещо,което ми е забранено.

# 21
  • Мнения: 717
Цитат на: Bobbylein
Това за пръв път го чувам! Shocked
Така добре ми действаше против киселините.
Само за колата ми казаха да не прекалявам защото действала дехидратиращо, но това е заради кофеина.


Съгласна съм абсолютно. Другото ми звучи много странно. От къде на къде, например, газираната вода ще е вредна? Ник'ва логика... Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Marina M
Цитат на: Bobbylein
Това за пръв път го чувам! Shocked
Така добре ми действаше против киселините.
Само за колата ми казаха да не прекалявам защото действала дехидратиращо, но това е заради кофеина.


Съгласна съм абсолютно. Другото ми звучи много странно. От къде на къде, например, газираната вода ще е вредна? Ник'ва логика... Rolling Eyes


И аз за колата съм съгласна, ама за другите, особено пък за газираната вода и аз не знам защо се твърди че са вредни!?
Обаче съм го чувала, даже една моя позната ми направи забележка защо пия газирана вода!?

# 23
  • Мнения: 144
Бях спряла газираното преди да забременея,но сега ми се пие кола като за световно и пия,но по малко.А за кисилините содичка пък за сега всичко е наред да чукна на дърво.Според мен нищо прекалено не е вредно Wink  Wink

# 24
  • Мнения: 1 599
Цитат на: влюбена
верно ли е, че не бива да се пият газирани напитки? Защо? Боже, мен пък сега ми се пият както никога, преди да забременея не ги и поглеждах...

Газираните напитки могат да се пият когато си бременна...не трябва да се пият когато кърмиш.... същото се отнася и за кафето

# 25
  • Мнения: 1 533
Аз по принцип не обичам газирани напитки, но докато бях бременна пиех промишлени количества газирана вода. Миналото лято беше много горещо и газирана вода с лед и лимон най-добре ми утоляваше жаждата. После майка ми ми каза, че чела някъде че газираната вода не била много полезна, защото "отмивала" калция в организма. Естествено, това го разбрах след като родих и след като бях изпила половината доставки газирана вода за Северна България. Всичко беше нормално и с мен и с бебето, явно все някакъв калций ми е останал Wink

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 790
Е то газираното по принцип не е полезно, освен за киселини. Вредно е за зъбите. А пък тия напитки дето ги правят са пълни с каква ли не химия. Аз преди да забременя много ги пиех, обаче сега нещо не ми се пие. Освен кола  Laughing Общо взето не мисля обаче, че има някакъв проблем да се пие газирано както преди, така и по време на бременността. То и без това не се знае какво пием, ядем и дишаме, така че няма смисъл да се тревожим.

Общи условия

Активация на акаунт