Как почиствате след домашният си любимец?(избор на прахосмукачка)

  • 1 694
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 224
Здравейте имам куче (Кокер шпаниол) за дезинфекция след него почиствам с парочистачка, но имам нужда от съвет какъв тип прахосмукачка да си купя за да почиствам качествено дома, навлече козината. Какъв тип прахосмукачки ползвате вие и какви са предимствата и недостатъците им. Ще се радвам дори и на предложения за определени марки и модели Simple Smile)

   За прахосмукачките с воден филтър знам че почистват добре дори и намали частици прах и нечистотии. А не се ли задръстват бързо при наличието на козина?
   Тези с торби не се занимаваш почистване на филтри, но при наличие на козина предполагам че и те биха се задръствали и напълвали мен бързо, което значи честа подмяна на торбите ( а това са разходи)

# 1
  • Мнения: 464
Здравей, ние сме с нормална прахосмукачка на самсунг изи 1400. Доволна съм. Но си трябва редовно чистене - може би през ден. Нашето куче е среден шпиц, беличък и косми в изобилие има Simple Smile

# 2
  • StZ
  • Мнения: 220
Имам лабрадор-това означава целогодишно косми! понякога малко, а понякога са просто на килограм Rolling Eyes
да не изброявам какви прахосмукачки съм ползвала, но са 3 вида и стигнах до четвърти - irobot roomba
Нямам големи килими, но имам няколко малки - душичката малка чисти прекрасно и под масата и под диваните, но цената е височка.

# 3
  • Мнения: 118
Здравей, и аз имам кокер /руски, който е с по-дълъг косъм и по-едър като порода/:)
наскоро писах в една друга тема по повод прахосмукачките и направо ще ти копирам поста си:
"Препоръчам "с две ръце" следния модел на Philips, който е малко по-скъп, но гарантирам за неговата ефикасност: http://www.electron.bg/product_info.php?cPath=22_153_32&products_id=12509
Дълго време разглеждах и се чудих каква прахосмукачка да купя, когато се преместихме да живеем в новата къща и бях решила да не жаля пари, тъй-като трябваше да чистя над 200 кв., разположени на 2 етажа, дори бях решила да си купя и перяща, стига да върши работа. Тогава в магазин ми препоръчаха точно тази, вече 4-5 години нямам никаква забележка, чистя всеки ден, тъй-като съм с малко дете, куче, двор и камина, разнасям я по двата етажа, а да не говоря че съм я изпускала и по стълбите - желязна е Peace
Много маневрена, мощна, и удобна за поддръжка. Peace"
Само да добавя, че е без система за торбички, а с една прозрачна кофа за прах, която е изключителна удобна за почистване, като филтъра се пере. А накрайникът за почистване е маневрен и събира космите от всяко ръбче и извивка.

Последна редакция: чт, 04 мар 2010, 11:25 от ombrence

Общи условия

Активация на акаунт