Силиконови зърна - до кога?

  • 747
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 609
Здравейте,

Въпросът ми е свързан с използването на силиконовите зърна. Дали има нещо от което да се притеснявам при продължителното им използване (примерно изкривяване на зъбките newsm78)? Благодарение на тях кърмя успешно малкото ми съкровище. Все си мислех, че на определен момент ще отпаднат, но зърната ми така и не се оформиха достатъчно, а пък и Вики е свикнала с тях.

# 1
  • Мнения: 346
Здравей! Simple Smile
Много хубаво е, че си намерила начин да кърмиш детенцето ти и не си се откала въпреки трудностите!  bouquet
Не мисля, че имаш повод за притеснение. Все пак е много по-добре бебето да суче от гърдата отколкото да се цедиш и да даваш от шише или да спреш да я кърмиш. Някои майки използват силиконовите зърна в продължние на месеци, а дори и години.
Ти опитвала ли си да засуче без тях сега, когато бебенцето е станало по-голямо и по-силно, и се е научило да суче. Можеш да пробваш, въпреки че зърната не са напълно оформени. Бебето не суче само от зърното, а и от самата гърда /ареолата/. Много бебенца засукват успешно, когато са сънени.

# 2
  • Мнения: 609
ika_d благодаря за окуражителните думи   bouquet

# 3
  • Мнения: 63
Браво и от мен, аз не съм ползвала, но сигурно няма проблем да си ги ползваш дълго време  Hug

# 4
  • Мнения: 1 464
Аз ги използвах до 4 месец.Много ме болеше без тях.Обаче един ден ми писна от постоянното миене и неудобството да не мога да кърмя навън и ги махнах.Боля ме малко в началото,но горе долу за 2 седмици нещата се нормализираха и сега кърмя без тях.

# 5
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Здравей, поздравления за успешното кърмане. Ако искаш да махнеш употребата на силиконови зърна, то може да пробваш след вариант за това като след питичане на млякото и вече оформено зърно внимателно отстраниш детето за секунди и му предложиш гърдата. Имам кратък, но успеше опит с кърмене със силиконови зърна, както и отказването на детето от тях. Успех! Hug

# 6
  • sofia
  • Мнения: 17
Сложих силиконовите зърна още в родилния дом,като идеята беше като отмине болката да ги махна,но така и не поиска да засуче без тях.Така я карахме до края-6м.Това с баткото,сега малката изобщо не ги искаше и този път ревях и кърмех,но това отмина за около 10 дена и сега съм доволна че не ги искаше ,че наистина е мн. досадно това постоянно миене и стерилизиране.

# 7
  • Мнения: 193
При мен толкова беше болезнено кърменето,че още в клиниката където раждах ми препоръчаха да опитам със силиконови зърна.Това беше моето спасение.Добре,че и бебето свикна без проблем с тях,че чета-някои не са ги искали.Използвах ги почти до края на кърменето.Не се притеснявай изобщо.Важното е да продължаваш да кърмиш Peace.

# 8
  • Мнения: 489
Кърмя успешно със силиконови зърна и сега.  Peace За съжаление не можахме да ги махнем, изобщо не можеше да засуче без тях, понеже зърната ми са много плоски. След 6-7 месеца кърмене започнаха да се оформят, особено едното, но Хриси вече беше свикнала с ъс  силиконките и "не разпознава" зърното. Сега ми ги носи да я кърмя  Laughing , понякога както суче спира, маха силиконката и ми я подава и аз да пробвам  Laughing, после пак посяга да я слагаме на цицата и да продължава да суче.  Heart Eyes
И навън кърмя без проблем  bowuu и отдавна спрях да ги стерилизирам - само ги мия с гореща вода.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт