На колко месеца/ дни изрязахте ноктите и махнахте ръкавичките ?

  • 8 872
  • 112
  •   1
Отговори
  • Мнения: 92
Здравейте, мами!Честит празник на всички, пожелавам ви да сте много здрави и щастливи с малките ви слънца!!!Въпроса ми е свързан с ноктите, ние сме почти на 2 месеца, но още сме с ръкавици, веднъж изрязахме ноктите, но не успях да ги изпиля и явно останаха някакви остри местенца, защото веднага успя да се одере жестоко, дожаля ми и сложих пак ръкавиците. Оттогава все се каня и все не мога да улуча момента да ги изрежа и изпиля пак. Или не спи дълбоко или се събужда веднага щом започна да режа ноктите, помогнете, споделете челен опит Simple Smile 

# 1
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Ръкавички никога не съм слагала. Ноктенцата изрязах веднага след като видях, че са пораснали, т.е, няколко дни след изписването ни. Много я обичам тази процедура.   Party
А ти обръщай повече внимание на крайчетата на ноктите, заобляй ги и няма да драскат.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 2 141
Изрязахме ги малко след като се прибрахме от родилния дом. Много рядко му слагам ръкавички, само ако не съм успяла да изрежа добре ноктите и са останали ръбчета.

# 3
  • Мнения: 1 167
Още в родилния дом махнах ноктите. Ръкавички не съм им слагала.

# 4
  • Мнения: 281
Не ми е ясно как се пилят бебешки нокти?!? newsm78 Аз ги изрязах още щом се прибрахме.
ползвам ножичка на Solingen за бебето(много съм доволна) и нокторезачка за по-голямото. Говори на детето спокойно догато изрязваш и дръж пръстчетата здраво да не мърдат, че може да стане бела. Ако на детето му е неприятно, по-добре пробвай пак по-късно, защото ако намрази процедурата винаги ще е трудно.

# 5
  • Мнения: 4 433
Слагах ръкавички,защото много се драскаше.И вече към 2рия месец почнах да ги режа.

# 6
  • пак там
  • Мнения: 2 885
И аз не съм слагала ръкавички, за първи път изрязахме ноктите още на 5-6 ден. При нас помагаше номерът да му ги режем докато спи.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 711
И аз не съм слагала ръкавички, за първи път изрязахме ноктите още на 5-6 ден. При нас помагаше номерът да му ги режем докато спи.
и аз по същия начин  Peace

# 8
  • Мнения: 2 926
Ръкавици не съм слагала изобщо, а ноктите изрязах на 3-тия ден.

# 9
  • Мнения: 764
Не съм слагала ръкавички - отрязах ноктите веднага щом се прибрахме от родилното. Правя го през 4-5 дена, защото много бързо й растат.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 746
Ръкавици на синът ми слагах само няколко пъти и то за кратко.
В началото използвах пила. След това започнах да му изрязвам ноктите с нокторезачка.

# 11
  • Мнения: 106
Моят бебок имаше нокти като фолкпевица с ноктопластика. Joy В родилното му слагаха ръкавички, но след като се прибрах ме - не. Ноктите му бяха като люспички и сами паднаха, а след като пораснаха пак ги изрязах докато кърмех. Малко трудна процедура, но не невъзможна. Така, че докато папа  baby и се разсейва е лесно или като спи. smile3524 Важно е детето да не се травмира от тази манипулация, но ако имаш хубава бебешка ножичка (на Чико е супер), всичко е лесно. Никога не съм пилила, просто внимателно махам крайчетата.

# 12
  • София
  • Мнения: 272
Аз ръкавички ползвам само за навън в студа  Simple Smile, а ноктите сам рязала когато ми се видят по-дълги. От самото началото режа с нокторезачка следвайки линията на нокътя ( с леко скосени крайчета).

# 13
  • София
  • Мнения: 12 554
Ръкавички никога не съм слагала. Ноктенцата изрязах веднага след като видях, че са пораснали, т.е, няколко дни след изписването ни. Много я обичам тази процедура.   Party

По същия начин и аз процедирах

# 14
  • София
  • Мнения: 5 709
НА 12 ден и то само на ръчичките,а ръкавички не съм слагала въобще!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт