ВТОРИ ОБЩОНАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ срещу БЕЗЗАКОННИТЕ ДЕЙСТВИЯ на ВЛАСТТА ! Събудете с

  • 35 186
  • 914
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10
гледа ли някой БНТ? хванах само края. Проблема при храните бил в суровините и щели да затегнат контрола на границата,при намиране на стока в пазарната мрежа със съдържание на ГИО(предполагам над нормата,тази норма  е пак една голяма дългоопашата лъжа )та при нарушение глоба 15 хиляди,второ нарушение по-голяма глоба и чак на треотото изземване от мрежата "Голям смях"  То ще ни измрат децата до като хванат някой да го глобят,за изземване едва ли ще се стигне ,а и като е забранено и го хванат защо не го изземат веднага ,ами ще чакат 3-то нарушение?както винаги няма логика,има само финансов интерес.

# 31
  • Мнения: 10
да,и жовотните ,като миг ще мине и току виж ги вкарали незаконно и хоп после борба и да ги узаконят,да си вържем гащите о време
какви са шансовете да се направи в БГ такова законодателство,че патентоването на природата да не важи у нас? просто на територията ни техните патенти не важат ,може ли така???би трябвало да може според мен,въпрос на политика

# 32
  • Мнения: 2
Мама Петя - благодаря ти!   bouquet
Правиш много добро обощаване на предложенията, умееш да систематизираш, което е нужно в този момент, за да се организираме по-лесно и да се избистрят задачите.

Да не забравите на пресконференцията да обявите протестите в сряда.

За патентите - мисля, че още Световната търговска организация преди десетина години е притиснала държавите със споразумението GATT да си променят патентното законодателство, така че да може да се патентоват растения и животни.
http://www.netlink.de/gen/biopiracy.html

# 33
  • Мнения: 2
Дайте спешно идея за мото на протеста! Благодаря!

# 34
  • София
  • Мнения: 5 184
 :ИМА ЛИ СЛУЧАЙНО АКТИВИСТИ ТУК ОТ вИДИН?

# 35
  • Мнения: 1
97% от българите казаха "НЕ" на ГМО!
Обяснете му научно, че ГМО са "необходими" в България!

Последна редакция: вт, 16 мар 2010, 01:20 от raphail

# 36
  • Мнения: 3
В Плевен ще има ли протест?

# 37
  • София
  • Мнения: 5 184
в Плевен в 11 пред театъра, носете си плакати , грамадни плодове и спринцовки с някаква цветна течност , всякакви други идеи...

# 38
  • Мнения: 1
Мама Петя, дали повдигаш въпроси или те имат характера на препоръки, нека оставим за изясняване някой друг път.

Това, което казвам, се покрива едно към едно с казаното от г-жа Ралчева. Няма никакъв смисъл да се повдигат отново безброй многото въпроси, които и ти предлагаш - икономически, здравословни, екологически и всякакви други на цяла страница........(чак най-долу си споменала за лошия закон), защото те са ясни вече. И само разводняват основното, според мен. А то е, че управляващите подвеждат обществеността с новия закон. Ако тази манипулация бъде разобличена, цялата истина ще излезе наяве и те ще трябва или да признаят - Да, признаваме, че ще сеем ГМО по нивите!, или ще променят закона в правилната посока, за което се съмнявам.
Не съм груб, а елегантно прям, нищо че не съм мама! .... Това е само моето мнение!
Celuvki

# 39
  • Мнения: 1
Дайте спешно идея за мото на протеста! Благодаря!

"Новият закон за ГМО - врата в полето"

# 40
  • Мнения: 1
Цитат на: mama_petya
[/quote
"Новият закон за ГМО - врата в полето"

Аз съм "ЗА" Peace

# 41
  • Мнения: 1
Много добре, Мамо!......

# 42
  • Мнения: 1
Малко дълго четиво, но задължително за политици!
Разследване на Associated Press: Разкрита е ролята на Monsanto

http://no2gmo.wordpress.com/press-2/

Последна редакция: вт, 16 мар 2010, 01:48 от raphail

# 43
  • Мнения: 1
Мдаааа..отдавна вече се досетихме, повечето от нас:

Интервю на Валери Найденов в 24 часа:


"Защо властта не може да улови кризата?

Защото чисто и просто не може да разбере нейната природа. Причините според мен са три:

1. Властта е в плен само и единствено на ултрадесни "експерти" и борсови спекуланти. Те не могат да дадат решение, тъй като са част от проблема.

2. Властта автоматично се поддава на всеки натиск откъм западна посока, като не може да различи полезния съвет от грабителския апетит. Защо от чужбина все ни съветват да приватизираме водата? Ами за да могат да изсмучат още пари от България. А това води до още по-дълбока криза.

3. Във властта са представени мощни частни интереси, които често са против обществените. Например битката за ГМО. Драмите около заменените гори. Енергийните проекти. И така нататък, и така нататък. Съвкупният ефект от тези антиобществени интереси също прави невъзможно излизането от кризата.

Струва ми се, че г-н Борисов е честолюбив мъж и не би желал кариерата му да потъне в тези три капана. В неговата генералска суета е нашата надежда. Затова крайно време е да погледне извън тесния си съветващ кръг. Да, той следи и реагира на мненията в медиите. Но тези мнения все пак са повърхностни и стихийни, те не могат да му разкрият проблема в дълбочина. А проблемът на българското развитие е много дълбок".

Цялата статия тук:


http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=414192



Вече отдавна писах, че ако това правителство желаеше истински в България да няма ГМО, то нямаше да пипа така грубо настоящия закон под разни претексти. Претексти винаги могат да се намерят, за да се изкара всеки един разбойник справедлив  Робин Худ - вика му се:от девет дерета вода да носиш.
Това правителство не може да бъде извинено, че заради него не спим спокойно вече три месеца и направо се побъркахме.
И предишното е имало проблем с ГМО, за да бъде приета България в Европа, но тъй като е имало ясна визия, че не щем ГМО в България, си е вързало гащите с два члена - откровени забрани за ГМО без много да се плаши, че ще го санкционират. И обществото дори не разбра, че някакъв проблем за поколенията му е имало. Пък то и кой да го санкционира, като всеки европеец е зает да си опазва собствената черга от ГМО с всякакви средства, а не да си ги отглежда с надежда и любов.

Европейците не искат ГМО и ясно са го декларирали.

Ние в България /по-точно правителството ни/ нищо не декларираме пред Европа с този нов закон, освен че сме едни мижитурки, които хем ги сърби, хем ги боли.

Хем на думи уж не щат ГМО/ за пред народа/, хем на действия много ги щат.
Защото, както казва Валери Найденов/ и не само той/ - във властта са представени мощни частни интереси в полза на ГМО.

И те едва ли се изчерпват само с предположението, че Манева е взела някакъв си подкуп. Ако тя е сам човек срещу всички, включително и срещу шефовете си Караджова и Борисов, то тагава на чл. 79, 80 и 81 от стария закон - в новия закон просто нищо нямаше да им се случи.

# 44
  • Мнения: 1
Добре казано, Хиполита! ... Не са само пари намесени в случая! ....  Явно Борисов е поел личен ангажимент да вкара ГМО в България поне пред Барозо и Бузек, и сега не може да даде назаден! Затова се черви сега, лъже и излага като обикновен мижитурко! А беше голям пич!!! А Барозо явно му е обещал го пусне в 'голямата' западноевропейска политическа сцена, да му отпусне спрените фондове, които ние така или иначе не можем да усвоим, еврозона до 3 години и какви ли не други съмнителни 'благинки'. За какво са ни те обаче? Дори и да ни позлатят западняците, а това надали все пак ще стане, за какво ни е злато без природа, без здраве, без самоуважение. Не хора, а сенки! Какъв глупак е този Борисов!.....

Борисов, осъзнай се !!!! ....

Днес вечерта 19.30 по време на Дискусионно студио  по СКАТ Велизар Енчев на два пъти обяви провеждащи се през идната седмица протести - на полицаите, например, и други. За протеста срещу ГМО закона в сряда не спомена нищо, мисля, защото не знаеше за него. Иначе предполагам с удоволствие щеше да го добави в списъка. Ако искате, може някой да го извести. СКАТ е много гледана телевизия !

Общи условия

Активация на акаунт