От кой месец се захранва със жълтък и как се дава

  • 45 195
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Нашето бебче е на 8 месеца и и давам жълтък по половинка през няколко дни.започнах през седмия месец и незнам кога да го учелича или може би нетрябва

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз започнах от 6-ия по половинка,на 9 ия лекарката каза да давам вече по цял.Но от както започнах да го давам,винаги е било през ден.Е,понякога като нямам време да сваря яйцето е минавал и без такова.След като направи година въведах и белтъка.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 958
Абсолютно като Биляна процедирах.С тази разлика ,че го включих от 7-я месец.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 181
включих го от 6-ия месец.давах 1/2 през ден със зеленчуковото пюре.цял започнах да давам към 9-ия месец.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 271
Аз пък започнах по-раничко с жълтъка -  като навърши 5 месеца. Давах по половинка през ден 2-3 седмици, после почнах цял, пак през ден. Слагам го в зеленчуковото пюре.

# 5
  • Мнения: 5 299
и аз започнах от 6-я месец по 1/4 два пъти в седмицата, но предполагам, че от 7-я ще го увеличим на половинка

# 6
  • Мнения: 264
Аз от четвъртия и половина месеца давам по 1/4 жълтък, 2 пъти седмично.
Сега (колкото и тъпо да е ) спрях заради опасенията от птичи грип

# 7
  • Мнения: 13
Az jivej v Italij,i tuk jaltaka se dava sled navarshvaneto na godinkata!!!Ne go prepora4vat zashtoto e dosta tvarda hrana,a hranosmilatelnata sistema na bebetata ne e dotolkova dobre razvita!Vaobshte zahranvaneto tuk e savsem razli4no ot tova v BG

Аз живея в Италия, и тук жълтъка се дава след навършването на годинката!!! Не го препоръчват защото е доста твърда храна, а храносмилателната система на бебетата не е дотолкова добре развита! Въобще захранването тук е съвсем различно от това в BG

Моля, пишете на кирилица.

Последна редакция: сб, 15 дек 2007, 19:51 от Vivi

# 8
  • София
  • Мнения: 3 099
Az jivej v Italij,i tuk jaltaka se dava sled navarshvaneto na godinkata!!!Ne go prepora4vat zashtoto e dosta tvarda hrana,a hranosmilatelnata sistema na bebetata ne e dotolkova dobre razvita!Vaobshte zahranvaneto tuk e savsem razli4no ot tova v BG
Сега някой ще ти скочи "Ние как сме отраснали, като..."  ooooh! Дано повече се замислят, обаче....

# 9
  • Мнения: 27 524
След годинката като просто присъстващ в разни продукти. Яйца по принцип никакви не му давам.
Най-рано е разумно да се въведе след 8 навършени месеца.

# 10
  • Мнения: 256
Ние го въведохме в 6 месец като започнах ме с 1/4 от жълтъка.Така продължих да и го давам близо две седмици и след това увеличих на половин жълтък през ден.Сега кара 7 месец и продължавам да и давам по половинка със зеленчуковото пюре,ако забравя да го дам на обяд и го давам със следобедната закуска ,която е каша на Слънчо.

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Най-рано е разумно да се въведе след 8 навършени месеца.

   FlutterНие сме при неразумни лекари и захранваме по-рано FlutterЗа това нещо слушам педиатърката си на която имам сляпа вяра, не съветите от форума.

 Един път в  седмицата му давам варено яйце и той много го харесва.Не смятам, че има нещо вредно в тях, даже напротив!

# 12
  • Мнения: 46 509
Az jivej v Italij,i tuk jaltaka se dava sled navarshvaneto na godinkata!!! ...

Аз дадох на 1 г. и 7 м., директно в готвено ядене, не съм давала варен по малко.

# 13
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз дадох за пръв път около 7-ия месец. По 1/4 отначало, през ден.
Постепенно минахме на 1/2 и след 10-ия месец започнах да давам цял жълтък през ден, прибавям го в зеленчуково пюре.
Както казва Биляна, предпочитам да се доверя на педиатърката, не на образовали се от форума майки.

# 14
  • Мнения: 1 217
Дадох жълтък на 9 навършени месеца.
Давам през ден по половинка.
Естествено почнах с трохичка.
Калоян харесва жълтъка,даже го яде така не в пюрето.

# 15
  • Мнения: 46 509
... предпочитам да се доверя на педиатърката, не на образовали се от форума майки ...

Аз не бих могла безрезервно да се доверя на педиатъра (въпреки, че по този въпрос е на същото мнение). Считам, че щом 90% от света прави нещо по един начин, явно не е случайно и 5-те бг педиатри, които напук го правят обратно, не са открили топлата вода, по-скоро живеят още в каменната ера.

# 16
  • София
  • Мнения: 9 857
Дадох на шест навършени месеца.И на двете си деца.Послушах педиатъра си.Децата ми вече са големи-на по 6 и 3 годинки,давам им често варени яйца.

# 17
  • Мнения: 508
аз мисля че е редно да се въведе най-рано на сед навършени,но по- добре 7 и половина или 8 месец.

# 18
На 10.12. станахме на 6 месеца и вече му давам 1/4 жълтък през ден в зеленчуково пюре.Аз вярвам на БГ педиатрите, и едвали живеем в каменната ера.След две седмици ще увеличим на 1/2. Laughing Laughing Laughing Laughing

# 19
  • София
  • Мнения: 6 011
... предпочитам да се доверя на педиатърката, не на образовали се от форума майки ...

Аз не бих могла безрезервно да се доверя на педиатъра (въпреки, че по този въпрос е на същото мнение). Считам, че щом 90% от света прави нещо по един начин, явно не е случайно и 5-те бг педиатри, които напук го правят обратно, не са открили топлата вода, по-скоро живеят още в каменната ера.
Вероятно за живеенето в каменната ера и схемите на захранване от тази ера визираш твоята педиатърка, защото моята, предполагам, не я познаваш. Ползваме всъщност услугите на две педиатърки, едната е специализирала в Швейцария, дали пък швейцарските педиатри са лоши като българските? newsm78

Предпочитам да се доверя на специалиста, когото познавам и ми е спечелил доверието, за това какво е нужно на детето ми като храна в дадена възраст.

Мъглявите обяснения от сорта "педиатрите по света, педиатрите тук и там", освен, че са ми смешни, са и доста съмнителни.
Май доста хора се вживяват като педиатри или най-малкото детски диетолози тук.
Нищо лично към теб, Никол, ти поне се стараеш да пускаш линк към източника на информацията ти.

Последна редакция: нд, 16 дек 2007, 14:21 от Ники.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 734
Варен жълтък в пюре не съм давала.Яла е яйце в кекс или бисквита,като количествата естествено за символични.Ще захраня по-сериозно с яйце преди да я запиша на кухня,за да съм сигурна,че няма да направи някоя алергия от храната там.

# 21
  • Мнения: 27 524
Май доста хора се вживяват като педиатри или най-малкото детски диетолози тук.

Ники, по-спокойно, де, то по тази логика всеки който дава някакъв съвет се изживява като нещо, а далеч не е така. Казваме си мнението. Винаги има съгласни и несъгласни, това е нормално и не бива да е повод за нападки и ирония. Няма смисъл просто  Hug

# 22
  • Мнения: 46 509
... едната е специализирала в Швейцария, дали пък швейцарските педиатри са лоши като българските? newsm78 ...

Въобще нямах предвид твоята  Grinning виж цитата!!!  Peace -  да се слуша безрезервно педиатъра. Нали се сещаш, че не всички ходят да специализират в Швейцария и че доста майки получват съвет за включване на жълтъка през 4-5 месец. И те се доверяват, защото с/у тях стои лекар, а дали трябва да го направят?

Нашата педиатърка замина в чужбина за 1 г., когато детето ми стана на 4 м. и тъкмо започвах да захранвам с първа храна - пюре, до този момент слушах само нея, т.е. мляко и нищо друго, точно тогава си вкарахме нет и се регистрирах тук  Mr. Green заместваха я 3-4 други, коя от коя с по-безумни съвети  Crazy едната ме караше да давам ПОПАРА, когато София беше на 5 месеца, това глутен, сирене, масло ... беше супер за тази възраст според нея  newsm78 огледах се за други педиатри, исках да ми е наблизо, за спешни случаи, но около нас всичко живо беше за ранно захранване, което бяхме изпуснали и трябваше да въвеждам всичко накуп, от друга страна вече си бях съставила мнение, че не е правилно, а и исках да сме си при нея, когато се върне. В крайна сметка си седнах на задника и изчетох всичко, което намерих, съставих си схема и карах по нея, като се върна лекарката нямаше никакви забележки по отнешение на храненето, та май от зор се образовах от форума и Интернет. Да ти кажа, не съжалявам и не мисля, че съм сгрешила с това, че не се доверих на лекарите.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 588

   FlutterНие сме при неразумни лекари и захранваме по-рано FlutterЗа това нещо слушам педиатърката си на която имам сляпа вяра, не съветите от форума.

 

И ние така. Peace
Въведох го след шестия месец и му слагам по четвърт жълтък в пюрето по няколко пъти в седмицата.
Имам пълно доверие на педиатърката, която не е крайна в нито едно отношение, и с която мнението ми почти винаги съвпада. Simple Smile А и майка ми и свекърва ми са лекари и на тях им имам пълно доверие. Grinning

# 24
  • Мнения: 2 908
Дадох за пръв път на 6 месеца по 1/4.После увеличих на 1/2,а към 9-ти месец дадох цял жълтък през ден.

# 25
  • Мнения: 27 524
   FlutterНие сме при неразумни лекари и захранваме по-рано FlutterЗа това нещо слушам педиатърката си на която имам сляпа вяра, не съветите от форума.

Педиатрите на Криско са тук и това съветват - след 8-ми месец. Не знам точно за какво за форума говориш, но нещо си се объркала.
Свободна си да даваш на детето си каквото и когато сметнеш за добре.  Peace

# 26
  • Мнения: 4 621
Започнах на 6 месеца по 1/4  жълтък в пюрето 2 или 3 пъти в седмицата Peace

# 27
  • Мнения: 887
Започнах на 6 месеца по 1/4  жълтък в пюрето 2 или 3 пъти в седмицата Peace
Peace

# 28
  • Мнения: 161
Пробвах при 7 навършени мес, но не се получи. Дечко не иска да яде жълтък по никакъв начин, колкото и малко да слагах явно усещаше вкуса му и веднага стискаше устата, а това което бях успяла да напъхам случайно, биваше изхплюто. Засега не мисля да правя повече опити, ще пробвам след месец или два.

# 29
  • Мнения: 403

Най-рано е разумно да се въведе след 8 навършени месеца.

   FlutterНие сме при неразумни лекари и захранваме по-рано FlutterЗа това нещо слушам педиатърката си на която имам сляпа вяра, не съветите от форума.

 Ох, че ми хареса това  smile3501
Ще й дам жълтък след около седмица, десет дена.  Mr. Green

# 30
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
... едната е специализирала в Швейцария, дали пък швейцарските педиатри са лоши като българските? newsm78 ...

Въобще нямах предвид твоята  Grinning виж цитата!!!  Peace -  да се слуша безрезервно педиатъра. Нали се сещаш, че не всички ходят да специализират в Швейцария и че доста майки получват съвет за включване на жълтъка през 4-5 месец. И те се доверяват, защото с/у тях стои лекар, а дали трябва да го направят?


   Да, цитата който посочваш е мой.А нашата педиатърка е специализирала във Франция.Само мога да кажа, дай Боже всекиму в БГ педиатърка като нея!

 А твоето изказване Никол за каменната ера е адски грозно.Много е лошо когато някой избива комплекси във виртуалното пространство.По-добре е да замълчим за някои неща.То вашето не беше, че поапарата помия......а ние все едно сме майки свинки щом я даваме....не желая да коментирам повече Sick

# 31
  • Мнения: 46 509
   Да, цитата който посочваш е мой.А нашата педиатърка е специализирала във Франция.Само мога да кажа, дай Боже всекиму в БГ педиатърка като нея!

 А твоето изказване Никол за каменната ера е адски грозно.Много е лошо когато някой избива комплекси във виртуалното пространство.По-добре е да замълчим за някои неща.То вашето не беше, че поапарата помия......а ние все едно сме майки свинки щом я даваме....не желая да коментирам повече Sick

 newsm78 Странно как реши, че цитатът е твой?

Ето го:
... предпочитам да се доверя на педиатърката, не на образовали се от форума майки ...

Твой ли е?

Що се отнася до попарата, писала съм много пъти, че няма нищо против нея, стига закуската на едно дете да не се изчерпва с нея, не е нужно човек да има нито комплекси, нито много акъл, за да храни детето си с нещо различно от Леб и вОда  Peace

Общи условия

Активация на акаунт