спиране развитието на ембриона и последвал кюретаж

  • 7 988
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте! Бях в 9-та седмица,когато ми казаха че ембриона е спрял да се развива още в 5-та - 6-та седмица.Последва кюретаж след 2 дни. Въпроса ми е следния: някоя от Вас  да е "изхвърляла" нещо различно от съсиреци? Днес( 5-ти ден след кюретажа) "изхвърлих" нещо, което прилича на тъкан, около 3-4 см. Силно съм притеснена. Кръвотечението ту се усилва, ту намалява. С кръвотечението се усилват и болките. Моля, ако има случай като моя,споделете! Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 9 481
Най-добре се обади на гинеколога си Peace

# 2
  • България
  • Мнения: 757
За свое успокоение звънни на гинеколог!
Искрено съжалявам за това,което ти се е случило Sad

# 3
  • Мнения: 287
  А болки ниско в корема имаш ли? При всички случаи е добре да те видят на ехограф.

# 4
  • Мнения: 56
Съжалявам за това което ти се е случило. Знам че е  болезнено и физически и психически. На мен ми се случи в края на 2008г. но след кюртажа имах само обилно кръвотечение. Не помня друго да е имало. След около месец ми се възстанови цикъла и не съм имала проблеми. Моя съвет е веднага да се консултираш с АГ, за да разбереш дали всичко е наред.
От сърце ти пожелавам следващия опит да е успешен и да не страдаш.

# 5
  • Мнения: 498
А дали не са те изчистили добре. Моя кюртаж беше преди два месеца в 8г.с.. След него имах само леко зацапване около 4-5 дни, изписаха ли ти антибиотик?
Обади се на лекаря, нормално е да имаш леки контракции, но силни болки и съсиреци не.

# 6
  • Мнения: 334
Ужасно е това ,което си преживяла Sad Но задължително се консултирай с лекар. Може да не се те изчистили добре и ако не се хване на време да стане опасно. След моя кюртаж кървях слабо около 10 дни, но при мен аборта беше в много по-напреднала бременност.

# 7
  • Мнения: 27 524
Кръвотечението ту се усилва, ту намалява. С кръвотечението се усилват и болките.

Не е нормално  Rolling Eyes Сега чистенето се прави обикновено с вакуум, стига да не е много напреднала бременност. Но и да е - чистенето е.... чисто и бързо. Няма кървене след това, със сигурност няма и болки, освен няколко часа след самото абразио. Антибиотик се предписва винаги и задължително. За около 3-5 дни. Ако не си пила вероятно имаш инфекция. Болки със сигурност няма след аборт. Отивай веднага на лекар и успех  Hug

# 8
  • Мнения: 1 512
Не е нормално да имаш болки и затова се обърни към лекар.Успех.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 006
И на мен се случи същото, но в 8-ма седмица. Боля ме съвсем леко няколко часа и после не. Не е имало и силно кървене освен първите 4-5 часа. После по-скоро зацапване за около седмица максимум. Беше ми изписан антибиотик за няколко дни.
Отиди на лекар и дано всичко е наред.

# 10
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
 А болки ниско в корема имаш ли? При всички случаи е добре да те видят на ехограф.
...или температура?

Но тук само можем да гадаем и да ти пожелаем нищо ненормално да няма в състоянието ти. Най-разумно би било да отидеш на преглед.  Peace

# 11
  • Мнения: 10
Днес нямам кървене и болки. Вероятно всичко е било заради това, което излезе. Нямам висока температура -37,1. Изпих си вече антибиотика - VIBRAMICIN - 5 дни. Миналия ден звънях на лекарката, каза че кървенето било нормално - около 7-8 дни. За болките да пия обезболяващи. Надявам се всичко да е отминало, но утре ще и се обадя.Благодаря на всички!

# 12
  • Мнения: 305
Дано всичко да е наред. Hug

# 13
  • Мнения: 498
Как може да не ти изписва антибиотик?  newsm78
Моя ми беше казал, ако имам засилено кървене или температура веднага да му се обадя, даже се беше презастраховал с едни хапчета за маточно контрахиране, но аз си ги спрях предсрочно, че нямаше за какво.
Ти си знаеш, но аз бих отишла на преглед, това с температурата, а и консултация по телефона  Thinking

# 14
  • Мнения: 10
Не,не, изписаха ми антибиотих веднага след това, даже вече изпих дозата. Дано всичко да е наред, уж лекарката е добра. Даже си и платих тя да направи абразиото.

Общи условия

Активация на акаунт