Цени за раждане в АГ болниците в София

  • 309 275
  • 443
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 123
Здравейте!  Hug

Имам въпрос....
какво се разбира под неофициална такса?  Rolling Eyes

Примерно, ако раждането е по ЗК.... съответно си плащаш за избор на екип, а тази неофициална такса за какво е?

Обясниха ми го така: тъй като парите, които се плащат отиват само при болницата, но не стигат до лекарите...

Вие бихте ли платили такава НЕОФИЦИАЛНА такса, ако сте доволни от лекаря, който ще ви изражда?

# 271
  • София
  • Мнения: 2 104
Здравейте!  Hug

Имам въпрос....
какво се разбира под неофициална такса?  Rolling Eyes

Примерно, ако раждането е по ЗК.... съответно си плащаш за избор на екип, а тази неофициална такса за какво е?

Обясниха ми го така: тъй като парите, които се плащат отиват само при болницата, но не стигат до лекарите...

Вие бихте ли платили такава НЕОФИЦИАЛНА такса, ако сте доволни от лекаря, който ще ви изражда?

Част от сумата, която плащаш за избор на лекар, отива при него. Изобщо не е вярно това, че лекарят нищо не получава.
2 пъти съм си платила за избор на определена лекарка, нищо допълнително не съм давала, освен на касата, но тя не ми е искала  Sunglasses

# 272
  • София
  • Мнения: 1 391
Обясниха ми го така: тъй като парите, които се плащат отиват само при болницата, но не стигат до лекарите...

Вие бихте ли платили такава НЕОФИЦИАЛНА такса, ако сте доволни от лекаря, който ще ви изражда?

Това е поредното "муфтене" за пари от страна на персонала. Както и  Marleen ти е казала, цената за избор на екип включва полагащото се на лекар, акушерка и т.н.
Категорично не бих дала допълнително "неофициално". Божееее! При тези цени да си правят устата за още... ooooh!

# 273
  • Мнения: 123
Това е поредното "муфтене" за пари от страна на персонала. Както и  Marleen ти е казала, цената за избор на екип включва полагащото се на лекар, акушерка и т.н.
Marleen, Niandre - благодаря ви, че споделихте мнение.
И аз мисля като вас!  Peace
Добре де.... ако сте много доволни от лекарката, която ще ви изражда... и много искате тя да е, НО ви кажат - плащате за избор на екип + неофициална такса, какво бихте направили?
Нали най-важното е да сме в добри ръце и да имаме доверие на лекаря, НО от друга страна ми се струва адски нагло да ти искат допълнитено пари, които се водят НЕОФИЦИАЛНИ.
Това ми звучи като - даване под масата...  Shocked

# 274
  • София
  • Мнения: 2 104
Това е поредното "муфтене" за пари от страна на персонала. Както и  Marleen ти е казала, цената за избор на екип включва полагащото се на лекар, акушерка и т.н.
Marleen, Niandre - благодаря ви, че споделихте мнение.
И аз мисля като вас!  Peace
Добре де.... ако сте много доволни от лекарката, която ще ви изражда... и много искате тя да е, НО ви кажат - плащате за избор на екип + неофициална такса, какво бихте направили?
Нали най-важното е да сме в добри ръце и да имаме доверие на лекаря, НО от друга страна ми се струва адски нагло да ти искат допълнитено пари, които се водят НЕОФИЦИАЛНИ.
Това ми звучи като - даване под масата...  Shocked

Кой ти го казва това? Лекарят ли?
Първото, което ще си помисля, че е ужасно нагъл и меркантилен и иска да ме ощави. Попринцип нямам доверие на такива хора.
Ако имам пари в излишък... не знам... може би бих дала допълнително, ако тоя лекар е някъв безспорен бог .. знам ли
Но кадъни акушер-гинеколози в София има доста, спокойно може да се замислиш за смяна.

# 275
  • Мнения: 123
За неофициалната такса ми каза една моя позната и много се изненадах, че тя го приема за нещо нормално!  Rolling Eyes
Затова реших да попитам и тук, да видя и други мнения, защото за мен това си е като даване под масата.... Не знам, сигурно, когато самия ти попаднеш в такава ситуация.. може да реагираш по начин, който не си предполагал - тоест да се съгласиш.
Като се замисля - това, което се плаща за избор на екип е точно, за да се плати на екипа - лекар, акушер и т.н. Какво ми говорят, че парите отиват в болницата, но не и при тях?!  Laughing

# 276
  • София
  • Мнения: 2 104
Част си е за тях, не цялата сума, но определен %.
Но има такива, които си искат допълнително с този претекст, да.
За пример- декември месец, като ми правиха цезаровото в Шейново, платих 800 лв за избор на опериращ на касата.
Моя позната освен 800те лв, даде още 500 лв на ръка на лекаря си, така се бяха уговорили.  Безумно е за мен Shocked

# 277
  • Мнения: 123
Моя позната освен 800те лв, даде още 500 лв на ръка на лекаря си, така се бяха уговорили.  Безумно е за мен Shocked

И за мен е безумие, НО ако трябва да бъда честна.. не знам аз как бих постъпила в действителност.
От друга страна - раждането не е бизнес, нали?! А това с даванет на допълнителни пари, които дори се водят неофициални.... ми се струва адски неуместно!

Пффф...

# 278
  • София
  • Мнения: 2 104
Aми намери си свестен лекар, дето няма да те одере:)))

# 279
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 16
Моя позната освен 800те лв, даде още 500 лв на ръка на лекаря си, така се бяха уговорили.  Безумно е за мен Shocked
А за коя болница става въпрос?

# 280
  • София
  • Мнения: 2 104
Моя позната освен 800те лв, даде още 500 лв на ръка на лекаря си, така се бяха уговорили.  Безумно е за мен Shocked
А за коя болница става въпрос?


Част си е за тях, не цялата сума, но определен %.
Но има такива, които си искат допълнително с този претекст, да.
За пример- декември месец, като ми правиха цезаровото в Шейново, платих 800 лв за избор на опериращ на касата.
Моя позната освен 800те лв, даде още 500 лв на ръка на лекаря си, така се бяха уговорили.  Безумно е за мен Shocked

# 281
  • Мнения: 0
Зравейте,
Извинявам се, ако сте обсъждали въпроса, бих искала да попитам, колко струва раждане без здравни осигуровки на майката?
Благодаря предварително,
Анна

# 282
  • София
  • Мнения: 1 391
Зравейте,
Извинявам се, ако сте обсъждали въпроса, бих искала да попитам, колко струва раждане без здравни осигуровки на майката?
Благодаря предварително,
Анна

Не пишеш за кой град става дума, но ето какво изрових за София:
Шейново - най-отдолу с червени букви пише, че се заплаща цената на клиничната пътека, която май беше 500лв, но не съм 100% сигурна.
За другите болници не можах да открия конкретна информация.

# 283
  • Мнения: 411
Масиво циганките са неосигурени, пък си раждат в болниците. Мисля, държавата покриваше раждането на неосигурените, но не съм сигурна, но няма върната циганка от родилното да си роди у тях. Най - много да те гледат накриво и мърморят.

# 284
  • София
  • Мнения: 13 204
Неосигурените НЕ ПЛАЩАТ!! Раждането е безплатно за всички жени в БГ.

Общи условия

Активация на акаунт