Много бързи и вкусни универсални колачета

  • 26 257
  • 77
  •   1
Отговори
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Много бързи и вкусни универсални колачета от Петя:)   

Това е рецепта от една моя колежка - Петра. Тя беше правила такива колачета с орехова плънка и марамалад. Много ми харесаха когато ги опитах и не можех да повярвам, че се използват толкова малко продукти за направата им. После се сетих, че могат да станат чудесни и в солен вариант.

Необходими продукти:

Тесто:

250г твърд маргарин( в пакетче) или масло. С масло стават по-твърди.
150г топено сирене
300г брашно

Пълнеж по желание:

Сладък: орехов, маков, с извара, мармалад
Солен: с яйца и сирене, със спанак, с колбаси

Орехов пълнеж

100 гр. масло
75 гр. пудра захар
1 жълтък
75 гр. ситно смлени орехи

Разтопяваме маслото и оставяме да се получи пяна. Махаме пяната и в леко врящото масло слагаме ситно смлените орехи и захарта и за кратко запържваме. Махаме от огъня и оставяме да изстине. След това прибавяме жълтъка. По желание може да прибавим малко ром или ромова есенция или карамфил и канела за ароматизиране. Така направеният пълнеж се използва за пълнене на кифли, козунаци, пайове и др.

Маков пълнеж:

150г мак прясно смелен
3 с.л захар
и ванилия
250мл прясно мляко
1-2 с.л натрошени бисквити или бишкоти
1-2 с.л начукани орехи или бадеми (по-желание)

Мака се сварява заедно със захата и ванилията в млякото, докато се сгъсти(към 25минути). След като изстине към него се прибавят начуканите бисквити и ядки. Така приготвения пълнеж се използва за кифлички, козунаци, печени бухти, пайове и тн.


1.продукти и тесто
От изброените продукти омесвате тесто и оставяте за около час в хладилника да отпочине. ПС. Аз нямах време и направих топчетата веднага - станаха идеални.


2. топчетата
От тестото правите топчета колкото орех и с капачка от Кока-кола или нещо подобно потопена в брашно, правите кладенчета във всяко топче като леко притискате.


3.Колачета с извара
Пълните с предпочитаната от вас плънка. В случая извара с яйце и пудра захар.


4. със сливов мармалад
или както тук със сливов мармалад, поръсени с бадеми.


5.готовите колачета
Печете на 160-170 градуса около 20мин, докато леко порозовеят.


6. Bon Apeti
Още топли ги овалвате в пудра захар с ванилия. Добър апетит!

Последна редакция: вт, 30 мар 2010, 18:07 от natalyna

# 1
  • Мнения: 22 867
Тези колачета (не знаех, че така се казват) са много вкусни, яла съм с пълнеж от извара, страхотна вкусотия бяха! natalyna, благодаря, че сподели рецептата, ще я изпробвам!  bouquet

# 2
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777


Лабрекс -   bouquet

Само да уточня, топенето сирене е такова в пакетчета, което става за мазане. Важно е да няма примеси и аромати - подправки, шунка, чесън и т.н
Не се притеснявайте, че е солено - в тестото не се чувства - все пак плънката е сладка а и се овалват в пудра захар. Peace

# 3
  • Мнения: 2 879
Ех, как обичам такива бързи и лесни рецепти. Утре купувам продуктите и ги почвам.  Peace

# 4
  • Мнения: 22 867


Лабрекс -   bouquet

Само да уточня, топенето сирене е такова в пакетчета, което става за мазане. Важно е да няма примеси и аромати - подправки, шунка, чесън и т.н
Не се притеснявайте, че е солено - в тестото не се чувства - все пак плънката е сладка а и се овалват в пудра захар. Peace

Хубаво, че уточни, че аз в бързината, реших, че е крема сирене Embarassed. Е, преди да почна, щях да уточня, де. Grinning Значи става въпрос за сирене от рода на тези, води се топено:



а не за подобни:

   

Ама и аз ти задавам въпроси, дано си наясно с предлагането на българския пазар. Peace

# 5
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Не, не е крема сирене - яла съм такива с крема сирене - по-различни са. Топеното сирене е по-мазно от кремата.
Аз бих използвала тези които са на триъгълничета, но без аромати - натурално. Ако тази Родопчанка става за мазане, може и такова сирене. Hug

green eyes, наистина е бърза и с печенето ми отне точно 30 мин. Heart Eyes

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 18:39 от natalyna

# 6
  • Мнения: 7 418
    Чудно изглеждат колачетата!А и рецептата е много лесна!
    Браво Наталина! Hug

# 7
  • Мнения: 22 867
Не, не е крема сирене - яла съм такива с крема сирене - по-различни са. Топеното сирене е по-мазно от кремата.
Аз бих използвала тези които са на триъгълничета, но без аромати - натурално. Ако тази Родопчанка става за мазане, може и такова сирене. Hug

Ясно, ще намеря подходящо, благодаря ти!  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 315
Изглежда лесна и много апетитна рецепта Heart EyesСкоро ще се пробва Hug

# 9
  • Мнения: 3 379
О, много обичам колачета, благодаря че сподели рецептата!

Labrex, мисля че за целта ще ти свърши работа крема сирене Филаделфия, аз го използвам в чийз-кейк и е идеално за смесване със сладко.

# 10
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
О, много обичам колачета, благодаря че сподели рецептата!

Labrex, мисля че за целта ще ти свърши работа крема сирене Филаделфия, аз го използвам в чийз-кейк и е идеално за смесване със сладко.

Не,  сиренето е топено, не е от типа на крема сирене или филаделфия, колкото и да е странно. Mr. Green

# 11
  • Мнения: 3 379
Не,  сиренето е топено, не е от типа на крема сирене или филаделфия, колкото и да е странно. Mr. Green

 Rolling Eyes Наистина звучи странно, те все пак имат леко солен вкус, но пък и Филаделфията май има...

От триъгълните най-натуралното май е на Президент, поне от тези, които съм пробвала аз де.

# 12
  • София
  • Мнения: 436
Интересна рецепта! Ще се пробва!  Hug

# 13
  • Мнения: 27 524
Страхотна рецепта, за събота или неделя ще е на дневен ред.  Party

Имам проблем и от други  рецепти с тоя твърд маргарин  Crazy Това не е ли мазнина за пържене за фритюрник, при нас май само това е твърдо и в калъпи. Маргаринът е в кутии и е мек. Май не съм виждала да има твърд, а масло не ми се иска да слагам. Пак ще търся, де, но какво пише - маргарин твърд или? Сори за тъпия въпрос  Embarassed Hug

# 14
  • Мнения: 371
Тези колачета са по мой вкус,нагледно представени,благодаря ти natalyna Hug
п.с  Simple Smileмайка ми има същата покривка като твоята

# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Тази рецепта звучи много вкусно и което не е за пренебрегване мноого лесна. Не съм много добра в кухнята, но с тези колачета ще опитам да се "преборя". Само ще помоля за едно уточнение :300г брашно горе-долу  чаена чаша ли са?. Нямам везна и ми трябва ориентир  Embarassed. Благодаря.

# 16
  • София
  • Мнения: 436
И аз се присъединявам към въпроса за маргарина?  newsm78

# 17
  • Мнения: 27 524
Само ще помоля за едно уточнение :300г брашно горе-долу  чаена чаша ли са?

Точно две, без да ги пълниш с върх, сега премерих  Hug

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Блонди, голямо благодаря   bouquet

# 19
  • Русе
  • Мнения: 16
Има твърд маргарин. На БЕЛА с 80 % масленост /в оранжева кутия/ - твърд е почти като кравето масло. В Кауфланд продават и един маргарин за готвене - мисля, че се казваше Zvezda ли нещо подобно /полски или чешки беше/. Той също е твърд като масло и не е в кутия, а е опакован като масло, но в разфасовка от 250 гр.

# 20
  • Мнения: 27 524
Няма такъв маргарин. Има калъпи за пържене, основно от палмово масло, това е  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 7 418
Има твърд маргарин. На БЕЛА с 80 % масленост /в оранжева кутия/ - твърд е почти като кравето масло.
    Май не е твърд изобщо.  Confused
    Ползвала съм твърд маргарин.Можеш на ренде да го настържеш.С Бела никога няма да се получи.

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 4 575
Едно време имаше такъв маргарин в пакетче като масло, но скоро не съм виждала.

# 23
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте! Hug

Сега се връщам от работа и гледам доста сте изписали за маргарина. newsm78
Всъщност аз го наричам маргарин, но тук се води растителна мазнина за мазане. 75% е съдържанието на мазнини в него и го продават тук в калъпи като маслото, а и на пипане е твърд като масло.Не е със сигурност палмово масло, то е по-бяло. На вкус (сега опитах, защото никога не съм опитвала, освен в сладкиши) не е лош .На мен например Калиакрата ми мирише странно, а този дори леко мирише на масло - може би защото има млечна суроватка в него. Леко солен е. Не е толкова твърд за да се стърже както каза Селма, но си държи калъп както маслото, та дори и когато е извън хладилник. Този маргарин за готвене Zvezda за който пише Ася ми се струва познат като наименование и е може би точно това за което говорим. И да разфасофките тук са по 250г.
Иначе аз бих използвала Калиакра ако става за готвене или масло (то българското без това според мен си е почти маргарин).

# 24
  • Мнения: 371
Аз ще ги направя с такова масло,което продават на грамаж

# 25
  • Мнения: 284
А с какво може да се замени топеното сирене,понеже малката ми дъщеря е с алергий,и не мога да сложа?
Благодаря ви предварително!  bouquet

# 26
  • Мнения: 22 867

Направих днес колачетата и съм страшно доволна. Grinning Оказаха се много вкусни сладчици, тъкмо по мой вкус. Не са много сладки, а с пълнеж от извара и стафиди са върхът! Нали съм си любителка на изварата........ Heart EyesНо най-много се радвам, че ще мога да направя и на майка от тях за Великден, тя е именичка, а има лека форма на диабет и трябва да ограничава сладките неща, но тези с пълнеж от извара ще може да хапне.
natalyna , благодаря ти, че сподели рецептата, страхотна е!  bouquet Както и доста други твои рецепти!  chef  bouquet

# 27
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Е labrex не е честно пък - твоите колачета са много равномерни и гладки - все едно с формички си ги изрязвала! Hug  Страхотни са!
Радвам се, че са ти харесали!

# 28
  • Мнения: 22 867
Е labrex не е честно пък - твоите колачета са много равномерни и гладки - все едно с формички си ги изрязвала! Hug  Страхотни са!
Радвам се, че са ти харесали!

Наталина, и аз се радвам, че моите ти харесват! Hug Страшно приятно ми беше да си ги оформям, нали днес не бързам заникъде, а и тестото е много пластично и удобно за работа. Аз също не го слагах в хладилника, ама от заплесия забравих да включа фурната и се сетих, чак когато бяха готови в тавата. Така че в готов вид постояха в хладилника, докато се загрее фурната. Правих ги с нашия маргарин Бела с 80% масленост. Тези сладчици са от нещата, за които казвам, че са ми любов от пръв поглед. Grinning А колко унищожих, засрамих се от себе си........ Embarassed

# 29
  • Мнения: 503
Ще стане ли рецептата с топено сирене за мазане/мисля ,че Хелиус се казваше,в едни кутийки като лодки представлява/ ?При смесване на продуктите използва ли се мляко или вода? newsm78

# 30
  • Мнения: 22 867
Ще стане ли рецептата с топено сирене за мазане/мисля ,че Хелиус се казваше,в едни кутийки като лодки представлява/ ?При смесване на продуктите използва ли се мляко или вода? newsm78

Ива, ще стане, надявам се само, че е натурално, т.е. без гъби и др. екстри, тестото е само от дадените продукти, не се слагат нито вода, нито мляко.

# 31
  • Мнения: 539
ами колко пълнеж се слага на това тесто,ако е от извара яйце и пудра захар,защото не знам колко извара да сложа,цяло яйце ли,захар предполагам на вкус?

# 32
  • Мнения: 22 867
ами колко пълнеж се слага на това тесто,ако е от извара яйце и пудра захар,защото не знам колко извара да сложа,цяло яйце ли,захар предполагам на вкус?

Denito, дано някой може точно да отговори, аз сложих на око извара, и яйцето ми беше от големите и малко остана от пълнежа, но понеже правих и ватрушка, тя също е с извара, използвах остатъка в нея.

# 33
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Дени, на всяко колаче се слага около една чаена лъжичка извара, така че не отива много. Аз направих плънката от 250г извара + 1 яйце и пудра захар на вкус, но ми остана повече от половината и направих с нея бутерки пълнени с извара (моя мъж умира за изварени неща). Така че прецени сама! Peace

Ива, Лабрекс ти е отговорила много точно. Аз не съм запозната много с българските сирена, така че се надявам всичко да се получи добре.  Hug

# 34
  • Мнения: 539
благодаря ви,значи ориентировачно ще ми трябва най много 200гр извара,защото мислих да направя смес от 500гр,и после щях да се чудя какво да я правя.

# 35
  • Мнения: 930
Пълнеж по желание:

Сладък: орехов, маков, с извара, мармалад
Солен: с яйца и сирене, със спанак, с колбаси


искам да направя орехов пълнеж, освен орехи какво да сложа Embarassed
същият въпрос имам и  за соленият вариант със спанак освен спанак какво трябва да има в плънката

# 36
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Пълнеж по желание:

Сладък: орехов, маков, с извара, мармалад
Солен: с яйца и сирене, със спанак, с колбаси


искам да направя орехов пълнеж, освен орехи какво да сложа Embarassed
същият въпрос имам и  за соленият вариант със спанак освен спанак какво трябва да има в плънката

Здравей!

Аз бях описала плънките някъде, но за да не търсиш, ето цитата ми:

Цитат
Орехов пълнеж

100 гр. масло
75 гр. пудра захар
1 жълтък
75 гр. ситно смлени орехи

Разтопяваме маслото и оставяме да се получи пяна. Махаме пяната и в леко врящото масло слагаме ситно смлените орехи и захарта и за кратко запържваме. Махаме от огъня и оставяме да изстине. След това прибавяме жълтъка. По желание може да прибавим малко ром или ромова есенция или карамфил и канела за ароматизиране. Така направеният пълнеж се използва за пълнене на кифли, козунаци, пайове и др.

Маков пълнеж:

150г мак прясно смелен
3 с.л захар
и ванилия
250мл прясно мляко
1-2 с.л натрошени бисквити или бишкоти
1-2 с.л начукани орехи или бадеми (по-желание)

Мака се сварява заедно със захата и ванилията в млякото, докато се сгъсти(към 25минути). След като изстине към него се прибавят начуканите бисквити и ядки. Така приготвения пълнеж се използва за кифлички, козунаци, печени бухти, пайове и тн.

Ще го напиша и в първия пост ако още мога.

За спанака - аз слагам яйце, сирене и спанак, защото така обичам, но съм, чувала и само за яйце и спанак. Peace

# 37
  • Мнения: 3 342
Благодаря за чудесната рецепта!  bouquet

Снощи ги направих и се получиха чудесно - особено след като изстинат, стават толкова крехки и вкусни.
Ето и снимка - на вид не ги докарах особено и май ги поръсих с твърде много пудра захар, но пък ние определено си падаме по сладкото.
Всъщност това е нещо, което мога да добавя: моят пълнеж бе от извара, яйце и стафиди и когато ги опитах без пудра захар, не бяха достатъчно сладки за моя вкус.
Със сигурност ще ги направя отново - може би следващия път ще опитам със солена плънка.

# 38
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Тони изглеждат прекрасно! Радвам се, че са ви харесали! Hug

Да, не са много сладки - все пак в тестото няма захар, но с по-сладък пълнеж това се компенсира. Всъщност те не се ръсят с пудрата захар(ама прдполагам нямаше да изглеждат така разкошно на снимката иначе), а още топли се овалват в нея, това придава повече сладост.

 Иначе тези колачета много напомнят чешките сватбени сладки (ако някой ги е опитвал), макар че тестото там е съвсем различно. А и установявам, защото вече ги правя няколко пъти, че колкото по-малки са толкова са по-вкусни.

# 39
  • Мнения: 930
да си покажа и аз моите с плънка от извара, яйце и стафиди,
исках с орехова плънка, но съм свършила орехите Crazy
стафидите ми изгоряха, дали не трябваше да бъдат накиснати във вода предварително Thinking
иначе сладките са супер лесни и вкусни, вкъщи не обичаме пудра захар върху сладкишите и затова не съм слагала
първоначално направих сладка и солена плънка, но като видях колко малко като количество сладки ще излязат и напълних всичките със сладка

Благодаря за рецептата   bouquet

# 40
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Наистина мноого бързи, лесни и вкусни са тези колачета. Пробвахме само със сладка плънка и всички в къщи ги одобриха. Снимков материал няма , защото много бързо свършиха  Laughing
Благодаря за рецептата   bouquet

# 41
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
mimi P27, изглеждат много изкусително! Hug Не знам защо са ти поигоряли стафидите, да не би фурната ти да е по-силна? Thinking

antonia, радвам се, че и на вас са харесали!  bouquet

# 42
  • велико търново
  • Мнения: 585
Страхотна рецепта веднага си я записвам да я направя.
labrex какво топено сирене използва като ги направи изглеждат много хубаво?

# 43
  • Мнения: 22 867
Страхотна рецепта веднага си я записвам да я направя.
labrex какво топено сирене използва като ги направи изглеждат много хубаво?

YSMIV4ICA, моят мъж ми беше купил от Била  Клевер (предната кутийка на снимката), такова намерил без добавки, малко с недоверие го погледах, но и на вкус не ми се стори лошо, за пръв път го ползвам. И с друга марка ще станат, само натурално да е, много са вкусни тия колачета. Heart Eyes  bouquet

# 44
  • София
  • Мнения: 15 458
  Аз пък сега пека, но без топено сирене, много солено ми се стори.Сложих малко пудра захар в тестото, отгоре сладко от ягоди и боровинки. Сега чакам да видя какво ще стане!

 И със сиренето ще направя, но със солена плънка!

   Изложих се  Embarassed, препекох ги, но пак са вкусни!Пак ще правя и ще гледам, никой да е ме заплесва.

Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 12:20 от Тайна

# 45
  • София
  • Мнения: 15 458
 С плънка от яйце и сирене и точно спазена рецепта!

Последна редакция: вт, 06 апр 2010, 23:24 от Тайна

# 46
  • Мнения: 22 867

Наталинка, аз пак си спретнах от бързите ти вкусотийки.  bouquet  Много ми харесват, така и не можах да видя има ли разлика, ако тестото стои в хладилника. Не го държа там, направо оформям и пека, кой да ти чака.......Ето ги разпрекрасните и много вкусни колаченца! Heart Eyes Grinning

# 47
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 446
Направих и аз тези страхотни сладки/соленки. Много обичам такива рецепти, от които стават и двата вида! Станаха страхотни. Излязоха ми 20 броя със сладко ото боровинки и 20бр с яйце и сирене. Първите ги пекох 15мин и станаха по светлички и много крехки, вторите ги попрепекох заради яйцето и точно както е по рецепта 20мин - те станаха супер хрупкави. Като цяло отива в любимите рецепти и май често ще бъдат правени вкъщи!

# 48
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Тайна, labrex, ani_d, прекрасни колачета сте приготвили!  И аз ги правих през седмицата, защото имах неочаквани гости и те бяха много изненадани, че за половин час и имахме вкусни колачета към кафето и чая!

Благодаря за доверието!    :bouquet:

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 19:12 от natalyna

# 49
  • София
  • Мнения: 15 458
   Благодаря natalyna , показах само солените, че сладките ги изгорих, ама пак бяха вкусни и се изядоха, въпреки че изглеждаха не белички, а шоколадови.Реших,че бавно се пекат,  усилих фурната и влязох в банята и ... Embarassed.

# 50
  • Мнения: 4
мисля да правя тези дни тези колачета но искам да попитам следните въпроси:
1 Долу горе от една доза колко бройки излизат
2 Дали на следващият ден ще са хубави (предвид меки)за ядене
 благодаря предварително

# 51
  • София
  • Мнения: 15 458
мисля да правя тези дни тези колачета но искам да попитам следните въпроси:
1 Долу горе от една доза колко бройки излизат
2 Дали на следващият ден ще са хубави (предвид меки)за ядене
 благодаря предварително

Излизат доста,не ги броих, но са доста. Хубави си стоят до три дни след печенето,рохки и мекички, повече не се задържаха!

# 52
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравей Пепи!

При мен обикновено излизат около 45 колачета - зависи от големината на топчетата. За мен на следващия ден са дори по-хубави. Тестото е като на масленки, така че е крехко и следващите дни. Peace Hug

# 53
  • Мнения: 4
Благодаря ви много за отговорите   bouquet Ще имам повод,дъщеричката ми ще прави една годинка,решила ъм да ги правя ,затова питам долу горе колко бройки излизат  Simple Smile

# 54
  • София
  • Мнения: 2 658
много ми хареса рецептата, ще я спретна и аз тези дни!

# 55
  • софия
  • Мнения: 756
а дали ще станат с пълнозърнесто брашно? не, че няма да ги направя и с бяло...ама имам 2 пакета от пълнозърнестото  Grinning

# 56
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
а дали ще станат с пълнозърнесто брашно? не, че няма да ги направя и с бяло...ама имам 2 пакета от пълнозърнестото  Grinning

Здрасти!

Мисля че без проблем ще станат с пълнозърнесто брашно, защото нямат никакви набухватели.  Peace

# 57
  • БГ
  • Мнения: 1 161
natalyna, благодаря за чудесната рецепта на бързи и мнооого вкусни колачета!    bouquet  Синът ми обядва днес с тях и беше изключително доволен!   bowuu

Направих ги днес по обед в солен вариант, бях включила фурната за друго, но случайно попаднах на рецептата и не й устоях. Имах останала половин кутия маргарин от Кауфланд, а от тяхното топено сирене, на триъгълничета, винаги поддържаме в хладилника, но с шунка. Омесих тестото с вилица и тъй като нямах много време го сложих във фризера, докато нарежа кашкавал. Оформих топченца и сложих по квадратче кашкавал в средата, а сина ми ги поръси със сусам! Наистина бяха много вкусни, но не успях да ги докарам като вашите на външен вид, тъй като кашкавала се разтопи и разтече при печенето, получиха се дупки в средата и сина ми ги опиличи на вулканчета!   Joy   Непременно ще ги пробвам и в оригиналния вариант тези дни, само да си набавя продуктите!   Hug

# 58
  • софия
  • Мнения: 756
а може ли тестото да престои една нощ в хладилника? ако го омеся тази вечер и утре сатринта да опека колачетата? нали казват, че повечето теста ако престоят стават по-хубави newsm78

# 59
  • БГ
  • Мнения: 1 161
Отново благодаря на natalyna!!!     bouquet   
Днес направих колачетата с маргарин Бела и натурално топено сирене на триъгълничета, станаха невероятни!!!   Peace 
Излязоха ми точно 40 броя, солените са с извара и яйце, а сладките със сладко от боровинки и ягоди!     chef 

# 60
  • София
  • Мнения: 2 658
хайде и аз в отбора  Grinning Снощи ги направих и излапах една част  Laughing Много ми харесаха на вкус, а най-вече това, че са супер бързи и лесни за приготвяне, дори не ги не месих аз, метнах ги в робота. Поздравления за вкусната рецепта natalyna   bouquet Имах само сладко от сини сливи и слагах по доста отгоре и малко ми се поразтече, но аз така обичам, с много сладко да са. Пудрата захар ми беше от фината и до сутринта се беше стопила. Определено ще ги правя отново и отново.  Wink


# 61
  • София
  • Мнения: 2 671
Наталинка,   bouquet
Много изкушаващи тези колачета  Simple Smile
Искам да попитам за идеи за солена плънка без яйце, ако ви хрумва?

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 231
Обезателно ще се пробват. Grinning
По-напред в коментарите беше писано, че ги оваляли в много ситна пудра захар и тя се разтопила на другия ден. Какво значи много ситна? newsm78Аз купувам от магазина. newsm78
Питам, защото оваляни изглеждат супер. Peace

# 63
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Обезателно ще се пробват. Grinning
По-напред в коментарите беше писано, че ги оваляли в много ситна пудра захар и тя се разтопила на другия ден. Какво значи много ситна? newsm78Аз купувам от магазина. newsm78
Питам, защото оваляни изглеждат супер. Peace


Здрасти:)

Радвам, се, че припомняш тази рецепта, защото е много бърза и лесна!   bouquet

Не се притеснявай, за пудрата захар - тя се стопява само там, където има плънка, но това не означава, че сладостта и се губи. Ако искаш винаги можа да поръсиш още захар.  Peace

# 64
  • Мнения: 292
Четох цялата тема, но така и не разбрах с какво топено сирене се прави...Не е крема, разбрах....някъде прочетох, че са ползвали тези триъгълните топени сирена, но те са с доста твърда консистенция....как се сливат в тестото????
Оффф, извинете за глупавия въпрос  bouquet

# 65
  • Мнения: 22 867
Четох цялата тема, но така и не разбрах с какво топено сирене се прави...Не е крема, разбрах....някъде прочетох, че са ползвали тези триъгълните топени сирена, но те са с доста твърда консистенция....как се сливат в тестото????
Оффф, извинете за глупавия въпрос  bouquet

bg_baba60, просто с натурално топено сирене от тези в кутийките. На Хелиос, на Клевер от Била, важното е да не е с подправки. Тестото си се меси нормално. Пробвай ги, много са вкусни!   bouquet

# 66
  • Мнения: 292
благодаря ти, още тази вечер ще ги пробвам  chef  bouquet

# 67
  • Мнения: 1 906
Тази рецепта я бях забравила, но се радвам че я открих. Много лесна за изпълнине и мнооого вкусна.
Досега съм правила само със сладка плънка. Тези дни мисля да направя с бекон/шунка и гауда  Rolling Eyes

# 68
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
направих тестото, но стана едно ронливо, не стават гладки топчета.
така ли трябва да стане?
ако не - как да го спася?...

# 69
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
направих тестото, но стана едно ронливо, не стават гладки топчета.
така ли трябва да стане?
ако не - как да го спася?...

Здравей asyalein, гладко става тестото и много приятно за работа, като пластелин. Сигурна ли си, че си сложила всики продукти с правилен грамаж? Или да не би маслото ти да е било много твърдо? И какво е било топеното сирене?

# 70
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
всичко теглих.
само брашното е пълнозърнесто, бяло не ползвам...
топеното сирене беше на калъп, същото като на триъгълничета, става за мазане, но трудно го обърках в тестото.

какво да сложа, за да стане като пластелин?... утре с детето ще правим сладките  Mr. Green

# 71
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Явно сиренето е било по-твърдо (сухо). Ами аз бих сложила малко течна сметана  за да се спои тестото. Мисля че ще стане много вкусно, нещо като тази рецепта - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=532194.msg16659756#msg16659756

# 72
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
тестото го извадих от хладилника преди няколко часа, но все още е камък.
ще видя после какво ще го правя. сметана мисля, че няма как да сложа, евентуално ще го меся с мокри ръде, за да вкарам малко вода...

дано стане нещо  Mr. Green

# 73
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Според мен с мокри ръце няма да е удачно, защото тестото е по-скоро маслено и с водата няма да се спои добре. Другото което може да пробваш, е да го оставиш на топло място или да завъртиш за няколко секунди в микровълнова, за да се отпуснат маслото и сиренето.

# 74
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
направих ги.
тестото не го промених, като глина беше...

сложих за пълнеж шоколад.
децата ги харесаха, на мен не ми харевсаха много.... Rolling Eyes

направих и линцер торта в голяма тава и я нарязах после на квадрати.
моето дете не иска да я опита, но на мен ми е вкусна.
семейният мир е спасен  Joy

# 75
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
семейният мир е спасен  Joy

Поздравления! Това е най-важното! Ние ги харесваме с извара!  Hug

# 76
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Правих ги в събота със сладко от вишни и сирене с яйце. Харесаха ни на всички. Благодаря за вкусната рецепта

# 77
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 043
наистина много бързи и много вкусни.
и с много малка трайност при нас  Blush



твърдият марагарин е от т-маркет, на пакет като масло и на цена под левче, топеното сирене пак от там - "топено сирене, натурално, в черво"  Rolling Eyes и то е около левче за 200 грама
с една дума - за нищо пари и с малко усилия, много вкусна закуска и почерпка  Hug

Благодаря  Hug

Общи условия

Активация на акаунт