Да разреша ли татус? на 15 г. си дъщеря?

  • 20 552
  • 152
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 5 478
Е, мен до сега не са ме върнали от никъде, въпреки, че имам татуировка...  Ако ме върнат ще се оплача тук Crazy

# 106
  • Мнения: 1 749
Боже...! ooooh! Да ви имам и ограниченото мислене!
Внимавай какво си пожелаваш, защото ... нали ... мечтите понякога се сбъдват.

И все пак да попитам - защо намираш за ограничено НЕхаресването на татуировки?
Интересува ме не за друго, ами някой ден някой човек ще вземе да обяснява на рожбето,
че е задръстена, защото ... не си слага татуси, не е пробвала някоя тревица и прочие.
Айде да оставим настрана аристократичните залитания, но и другата позиция е, как
да кажа, не дотам изискана.
Бъркаш ме с някой .Аз претенции за изисканост нямам.
Мисленето,че татуираните били пропаднали типове....(ще се върна да погледна и ще цитирам и постове) -това за мен е ограничено мислене.
Кои мечти и с какво да внимавам?

# 107
  • Мнения: 4 585
Е, мен до сега не са ме върнали от никъде, въпреки, че имам татуировка...  Ако ме върнат ще се оплача тук Crazy


За някои професии татуто е проблем, не можеш да постъпиш на работа, ако имаш тату.

# 108
  • Мнения: 4 668
За някои професии татуто е проблем, не можеш да постъпиш на работа, ако имаш тату.
Е , моята татуировка не се вижда . Как по точно ще ме върнат от където и да било след като не знаят , че я имам ?

# 109
  • София
  • Мнения: 16 003
Вълкът е прав, за съжаление.
Мъжа ми има татуировки на двете ръце. Това не му пречеше да си работи от дълги години като доставчик на храни за дома. Изведнъж във фирмата назначиха някакви малоумни ЧР-та, решили да се изтъкват. Всяка седмица правеха по няколко простотии, но нали шефа им разрешаваше.
Та веднъж решиха Х да бъде накаран да напусне работа, защото е с татуировки на ръцете. Принудиха го, той и друга работа си намери.
Действието се развива зимния период и униформите бяха с дълъг ръкав. Вече 5 год. не иска да ми каже със  коя от двете кукундели  съм братовчедка и пред коя се е събличал, че са му видяли татуировките.  Laughing

След няколко месеца собственика ги уволни и го покани отново на работа.

# 110
  • Мнения: 1 749
Съмнявам се шефа ми да ме изгони заради (бъдещата ми ) татуировка ,защото ще се наложи да ме съблече ,за да я види. Laughing

# 111
  • Мнения: 4 585
За някои професии татуто е проблем, не можеш да постъпиш на работа, ако имаш тату.
Е , моята татуировка не се вижда . Как по точно ще ме върнат от където и да било след като не знаят , че я имам ?
Ами на донаборна комисия ни събличаха дибидюс голи. В Гвардията например няма да бъдеш приета.
Правим много глупости в животите си. Добре, че някои неща са поправими, някои простими.

# 112
  • София
  • Мнения: 3 099
За някои професии татуто е проблем, не можеш да постъпиш на работа, ако имаш тату.
Е , моята татуировка не се вижда . Как по точно ще ме върнат от където и да било след като не знаят , че я имам ?

Явно на някои места за шефа няма недостъпни телесни части...  Laughing

# 113
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не мога да повярвам на откровеното размятане на предубеждения в тая тема... Да кажеш, че всеки човек с татуировка е нискоинтелигентен, пропаднал, невъзпитан, бъдещ или настоящ престъпник, произлизащ от съответното нискокултурно и така нататък семейство с майка алкохоличка и баща, който периодично я пребива е все едно да кажеш че всяка жена, която има зелени очи е вещица или че всички блондинки са тъпи... Наистина не мога да повярвам какви глупости се изписаха в тая тема. Съгласявам се единствено с онова мнение, че простотията не прощава, нищо че не понасям думата "простотия" по принцип и начина по който всеки си я използва според контекста.

Аз лично не бих си направила татуировка. Не ми харесва идеята за нещо у мен, което не мога да променя, да махна, все едно цял живот да трябва да съм с едни и същи дрехи или нещо такова, така го чувствам аз. Но хубавата татуировка е изкуство, татуировка, направена с мисъл, с история, с идея е просто невероятно изкуство. С огромно удоволствие гледам двете риалити предавания по Дискавъри Травъл енд Ливинг - Маями Инк и ЕлЕй Инк, Ами и Кат са невероятни, както и колегите им, и за мен е удоволствие да ги гледам. Хората отиват и си правят татуировки със значение, татуират си наистина важни за тях неща. 

Преди време много се противопоставях на решението на най добрия ми приятел да си прави татуировка - тъкмо навършил съответната възраст, всеки ден (че и по често) той пристигаше с нова "велика" идея за татуировка, която е каквото той иска и винаги ще иска... До следващия модел след един час... Тогава не си направи, въпреки че доколкото знам ходи до някакво студио и се отказа непосредствено преди да си я направи, скоро си говорихме с него по въпроса и той каза, че се радва, че не си я е направил. Но не виждам никакъв проблем ако години наред знаеш какво искаш, къде го искаш и най вече защо го искаш.

Та това е мнението ми, абсурдно е да се подхожда с такова предубеждение към нещо, каквото и да е то.

# 114
  • Мнения: 1 298
Мъжът ми има 5 татуировки. Една на крака, 2 на ръцете и 2 на гърба.
IT-консултант е, често на менъджерски позиции. Досега, никой не му е отказал работа.
Те и не ги виждат де.

И аз се учудвам, че има млади хора, които все още да се стряскат от татуирани, че чак и престъпници да ги наричат.

# 115
  • Мнения: 5 478
Да, знам, че има професии, които не позволяват татуировки. Но лично моята е на такова място, че няма как да се види, ако съм облечена подходящо за работата, която евентуално не би позволявала рисунки по тялото. А такива професии обикновено изискват костюми или специални уноформи. Пък за сега смятам да не ходя в Гвардията...  
Точно това е и причината човек да осмили много добре къде (ако) ще се рисува. В моя град много често засичам един човек, който има изрисуван някакъв абсурд на едната половина от лицето си. Е, това вече за мен е безумие...

# 116
  • Мнения: 3 677

И аз се учудвам, че има млади хора, които все още да се стряскат от татуирани, че чак и престъпници да ги наричат.


             Изказалите подобно мнение в тази тема, никак не са млади, аз затова ги разбирам и не им се вързвам  Hug
  И нас това ни чака...

# 117
  • Мнения: 28
А,още ли сте тук? GrinningСкоро тази тема ще бъде неактуална...момичето току-виж станало пълнолетно Crazy

# 118
  • Мнения: 4 585
Е, то в нашите деца има една тема, където гадаят с коса, или без коса ще се роди бебето, в зависимост от това дали майката е имала киселини през бременността.
Само дето въпросното бебе стана на годинка.

И аз се учудвам, че има млади хора, които все още да се стряскат от татуирани, че чак и престъпници да ги наричат.


             Изказалите подобно мнение в тази тема, никак не са млади, аз затова ги разбирам и не им се вързвам  Hug
  И нас това ни чака...
Добре де, какво толкова ще ви струва да ни покажете естетски татута, аристократични, и да ни затворите устите?
Всички татуси, които намирам, декларират някаква принадлежност, или симпатия, която след година може да я нямате - партии, класи, ЦСКА, ордена на тамплиерите, любимо гадже, двигател на Харли.
Липсата на тату никога не е създавало проблем. Татуто понякога е създавало. Мисли, и се татуирай.

Последна редакция: нд, 11 апр 2010, 08:07 от Вълкът с дълъг ник

# 119
  • Мнения: 2 674
Боже...! ooooh! Да ви имам и ограниченото мислене!
Внимавай какво си пожелаваш, защото ... нали ... мечтите понякога се сбъдват.

И все пак да попитам - защо намираш за ограничено НЕхаресването на татуировки?
Интересува ме не за друго, ами някой ден някой човек ще вземе да обяснява на рожбето,
че е задръстена, защото ... не си слага татуси, не е пробвала някоя тревица и прочие.
Айде да оставим настрана аристократичните залитания, но и другата позиция е, как
да кажа, не дотам изискана.

Ами аз например не харесвам татуировки, не знам, може би не мога  да дам дори логично обяснение на себе си, но как да си обясниш татуировките на евреите оцелели в Холкоста?!!!
Бъркаш ме с някой .Аз претенции за изисканост нямам.
Мисленето,че татуираните били пропаднали типове....(ще се върна да погледна и ще цитирам и постове) -това за мен е ограничено мислене.
Кои мечти и с какво да внимавам?

Общи условия

Активация на акаунт