Храни без ГМО - има ли въобще такива?

  • 39 658
  • 142
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 13 512
Пуканки за микровълнова " Blockbuster" на фирма  "АС Трейдинг", пловдивска

Натуралните са само царевица, палмово масло и сол, останалите видове са с маргарини, Е-та .... За  царевицата собственикът лично  ни увери , че не използва никакви ГМО-та. Щяло да го пише на новите им опаковки, особено за износ когато е. Аз настоях за нас да го пише Simple Smile
(аз не ям нищо от МW)
"Пуканки за микровълнова печка. Химикалите, включително PFOA, които се съдържат във вътрешността на опаковката, принадлежат към групата вещества, причиняващи безплодие. Това показва последното проучване на медици от Калифорния.

При опити с животни било установено, че те причиняват рак на черния дроб, тестисите и панкреаса. При обработката в микровълнова печка химикалите се изпаряват и проникват в пуканките. Те се натрупват и остават в организма с години.

Съветът е да си приготвяте пуканките по традиционния начин – на печката в съд с малко масло."

# 121
  • Мнения: 13 512
В този ред на мисли...каква риба купувате? Вкъщи най-често ядем или скумрия или сьомга...да не кажа, че не си спомням да сме купували друго  newsm12
Как смятате...Коя риба е най-полезна и "най-чиста"??
"Сьомга от развъдник. Дейвид Карпентър от университета в Олбъни, който изследва заразите при рибите, посочва: Природата не е създала сьомгата да живее в ограничени пространства и да се храни със соя, пилешки вътрешности и хидролизирани пилешки пера.

Затова сьомгата от развъдниците съдържа по-малко витамин D и е замърсена, включително и с карценогени и пестициди, като диоксин. Според Карпентър, най-замърсената сьомга се отглежда в Северна Европа и за да се избегне рискът от рак, такава сьомга може да се яде един път на 5 месеца.

Неговото изследване от 2004 година получи широк отзвук в американските медии. Някои специалисти по храненето обаче смятат, че ползата от омега-3 киселините в сьомгата е по-голяма, отколкото рисковете. Загриженост предизвиква и високото съдържание на антибиотици и пестициди, с които се третират рибите и които преминават в човешкия организъм. Препоръката е да се предпочита дива сьомга."

# 122
# 123
  • София
  • Мнения: 5 187
Моля ви, започвайте  масово да ядете  зрънчо Зайо-Байо. Вчера , по случай новите предизвикателства с училищните лавки, разгледах съдържанието на въпросния продукт.
На царевичния пише : НЕ СЪДЪРЖА ГМО

На пшеничения не пише такова нещо.  Ей ,усетил господинът-собственик накъде духа вятъра.....

Ще ям само от царевичния, даже пише на опаковката че е здравословен.
Е, малко  Е102 съдържа, но нищо че е отровен, ще вярваме в производителя, че го е дозирал правилно....

# 124
  • Мнения: 25 590
Едно интересно интервю относно нашенската банка за семена:

http://paper.standartnews.com/bg/article.php?d=2010-09-16&article=340334

Хвърлете поглед и на другите статии вдясно.

# 125
  • София
  • Мнения: 5 187
Како Сийке, аз погледнах вдясно (основния линк от теб още ме е страх да прочета). Ето токста:

Янките хапват наши фъстъци


"Доц. Русева
Ако някой се чуди откъде китайците имат смилянски или райкин боб, отговорът е - вероятно от Садово. Поднебесната империя дава мило и драго, за да се добере до гените на нашите най-вкусни сортове.

 "Докато другите се интересуват само от определени храни, китайците буквално искат всичко от генбанката ни", признава доц. Русева. Американците пък се "облизвали" предимно около нашите фъстъци. Общ проект със САЩ показал, че българският природно е много по-устойчив на заболявания. Затова България е единствената страна в света, която не прилага химически средства за борба с гъбните болести през време на вегетацията. "Имаме и фъстък с бяло оцветяване, който трудно пробива на пазара. Когато хората го опитат на изложенията, направо ахват колко е вкусен. Окото на човека обаче е свикнало с традиционния чревен цвят, поради което пазарът не го приема", съжаляват садовските селекционери.

Генбанките в Скандинавия също се интересували от нашите сортове. За тамошните ноеви ковчези много се изписа. Апокалиптици твърдят, че Швеция и Норвегия са най-активни в световния зърнен обмен, защото се готвят за края на света през 2012 година. Скандинавците събирали семена от близо и далеч, а после ги заравяли в подземни бункери. Страната ни е под контрола на северната генбанка - Шведския център по биоразнообразие SEEDNet."


Аз друго запомних, докато четяхме заедно в началото на годината :  МОНСАНТО  и останалите човеконенавистни фирми закупуват де що видят истинско и устойчиво на болести, патентоват, запазват само за  себе си, като му бърничкат из гените и заразяват природата, а междувременно са си изградили истинския Ноев ковчег из скандинавските страни....

После не в 2012 година, ами някоя друга година, която те решат , дърпат шалтера на човечеството и нанайси вече истински семена.....

СЪБУДЕТЕ СЕ, поне пишете тук!
щото скоро  Banghead

# 126
  • София
  • Мнения: 5 187
http://the-grand-picture.blogspot.com/2010/09/blog-post.html
тук прочетох това, макар че от доста време се  знае
"Два проектозакона, спонсорирани от Monsanto ще направят отглеждането на нормални и естествени не-генетично модифицирани храни практически невъзможно от финансова гледна точка и ще принуди фермерите да отглеждат само семена закупени от Monsanto (S.510) а другият проектозакон (S.3767) прави всеки опит да се отгледа нещо различно от онова което се продава от Monsanto криминално престъпление!!!

Тези закони приети ще доведат до практическото ликвидиране на човечеството. Моля, за повече детайли посетете
http://www.healthfreedomusa.org/?p=6269
http://www.healthfreedomusa.org/?p=6664 "

# 127
  • Мнения: 348
Zapisvam se da vi sledq.

# 128
  • Мнения: 25 590
Како Сийке, аз погледнах вдясно (основния линк от теб още ме е страх да прочета).


Чети спокойно, това е интервю с проф. Лилия Кръстева.  Laughing

# 129
  • Мнения: 289
А според вас, всички култури в нашия институт дали са само кръстоски или има и бръкнато в тях? Щом е генбанка?! newsm78

# 130
  • Мнения: 25 590
Е, и? Имаме си (може би трябва вече да употребя минало време, не знам докъде стигнаха с плановете за унищожаването му) Институт по генетика, но там изобщо не се занимават с ГМО.  Laughing
Кръстосват царевицата с царевица, а не със скорпиони.  Simple Smile

# 131
  • Мнения: 289
Абе знам ли, за това питам...щот кат' чуя вече коренът "ген" и настръхвам. То там дето казват, че няма - има, пък камо ли за оригинална такава. Като имам предвид напр. "многоуважаемия" г-н Генев е генетик. Може да се набута там и всичко отишло при онез черните, с рогцата.

# 132
  • София
  • Мнения: 5 187
А видяхте ли някъде храни с надпис "Продуктът съдържа ГМО" ???

# 133
  • Мнения: 581
А видяхте ли някъде храни с надпис "Продуктът съдържа ГМО" ???
А кой би се издал и написал подобно нещо? newsm78.
Засега не, но ако видя ше споделя.

# 134
  • Пловдив
  • Мнения: 5 020
А видяхте ли някъде храни с надпис "Продуктът съдържа ГМО" ???
hahaha hahaha hahaha

Общи условия

Активация на акаунт