Ремонт в жилищен блок

  • 6 163
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
Здравейте,искам да попитам трябват ли някакви специални разрешения за събаряне на стени в жилищен блок?Под нас вече не знам кой месец само дупчат стени и събарят и имам чувство,че някой ден ще пропаднем при тях.
Предполагам темата е за Нашия дом,но тук повече хора ще я видят.
Ако преценят модераторите да я преместят.

# 1
  • Мнения: 39
Ами и ние го имахме същия проблем със съседите от долу-събориха 3 носещи стени Thinking,биха с 3 канга и изместиха водопроводна инсталация от кухнята в спалнята  newsm78. Баща ми е архитект-КАТЕГОРИЧНО без проект минал през съответната община не става.Поне не и законно.А за носещи стени -забрави да получат разрешение за събаряне.
То по принцип вече и за балкон ,ако си остъкляваш се изисква проект.

# 2
  • Мнения: 47 963
обърни се към домоиправителя и поискай разрешението за ремонтите
Ако таков алипсва, подай жалба в общината, ще дойдат и набързо ще ги глобят, и спрат ремонта

# 3
  • София
  • Мнения: 3 972
Отиваш в съответната община и пускаш една жалба! HugТрябва да възстановят всичко! А вие например остъклявали ли сте балкони?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 735
Балконите не са проблем.И ние и те имаме остъклени.По-добре нещо да се укрепва,отколкото да се руши/не, че разбирам от строителство/.Вече са на втора или трета стана и това разрушаване ме притеснява.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 055
Разбира се, че е нужно разрешение за по- сериозни преустройства. Нямат право да бутат цели стени или да променят предназначението на помещенията без разрешение от общината и съгласие на съселяните. И балкон не може да се остъкли без разрешение на останалите собственици в сградата. Подай сигнал за проверка. Подобни преустройства могат да създадат сериозни проблеми. Виждала съм такива откачени проекти за преустройство, че и аз като лаик останах изумена.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
Разбира се, че е нужно разрешение за по- сериозни преустройства. Нямат право да бутат цели стени или да променят предназначението на помещенията без разрешение от общината и съгласие на съселяните.
Извинете, но не се сдържах. Joy
Попитай Домоуправителя и ако нямат разрешение се оплачи в Общината.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 055
Разбира се, че е нужно разрешение за по- сериозни преустройства. Нямат право да бутат цели стени или да променят предназначението на помещенията без разрешение от общината и съгласие на съселяните.
Извинете, но не се сдържах. Joy

Благодаря ти. Hug За пръв път някой се сме е на моя шега в този форум. /Не се шегувам/

Простете за спама.

# 8
  • София
  • Мнения: 16 005
Закон може да има, но никой не го спазва.
Авторката се жали за съборени стени. Но не осъзнава, че балкона в нейния апартамент не е проектиран за да поеме натоварване и тежест на остъкляване.
Живея в 18 ет. блок. Всеки като купи двустаен - преходен се стреми да направи 4стаен.
Къртят, бутат, усвояват тераси. И под мене и над кухнята е преместена в хола от години, бившата кухня е детска стая. Разрешения нямат. Но като започнах същия ремонт веднага дотърча 1 кукувица да ме заплашва.
Вече близо година чакам да ми представи разрешението си за ремонт. С чакането ще си остана, явно.
Явно, който иска спокойствие трябва да си купи къща.

# 9
  • Мнения: 3
Задължително трябва да имат разрешително. Отиди в общината и пускни жалба! Дано да ти отоговорят в срок. Аз например пусках жалба почти всеки ден в продължение на 2 месеца докато докараха инспектори, които глобиха всики атомобили спряли върху тротоара неправилно, но на следващия ден никой не си беше мръднал колата.

# 10
  • София
  • Мнения: 57
Закон може да има, но никой не го спазва.
Авторката се жали за съборени стени. Но не осъзнава, че балкона в нейния апартамент не е проектиран за да поеме натоварване и тежест на остъкляване.
Живея в 18 ет. блок. Всеки като купи двустаен - преходен се стреми да направи 4стаен.

Явно, който иска спокойствие трябва да си купи къща.

 newsm10 И аз имам местени цели стени в апартамента. Със сигурност нито един от апартаментите под и над нас не е останал без преустройки. Разрешително по принцип се иска дори за дребни неща. Наистина никой не спазва това. И наистина не само бутането на стени е нарушение и е опасно - остъкляването също, защото много хора бутат трегери, за да остъклят балкона. В банята ми мирише на манджа, а аз съответно пращам миризми в банята на комшиите. Никой на никого не се сърди. magnolia а къде да си сложат колите хората, като няма друго място? Около нас и автокъща няма. И да ме глобят няма какво да направя...в хола си ли да паркирам? Проблема е, че и апартаментите и междублоковите пространства са проектирани идиотски, и на 20 апартамента се падат 5 паркоместа. А в тия апартаменти по стар соц. обичай хората живеят по 5 души на 50 квадрата.

# 11
  • Мнения: 2 018
И аз се притеснявам от съборени стени в апартамента над нас. Една стена на старото си място не е останала. Въпреки, че има трегери, които не могат да се разрушат, то стените под тях ги няма. Не разбирам от това, но се моля да няма земетресение.  Praynig

# 12
  • Мнения: 5 622
Разбира се, че е нужно разрешение за по- сериозни преустройства. Нямат право да бутат цели стени или да променят предназначението на помещенията без разрешение от общината и съгласие на съселяните.
Извинете, но не се сдържах. Joy

Благодаря ти. Hug За пръв път някой се сме е на моя шега в този форум. /Не се шегувам/

Простете за спама.

Стана ми симпатична само с този си коментар...  Hug

Сори за спама и аз..  Blush

# 13
  • София
  • Мнения: 1 735
Въпреки, че има трегери, които не могат да се разрушат, то стените под тях ги няма. Не разбирам от това, но се моля да няма земетресение.  Praynig
Eй това и мен ме притеснява. ooooh!Мразя разправийте,ама това ми се струва доста опасно.
И хайде да не сравняваме един остъклен балкон/съседите под нас имат два остъклени Mr. Green/ с 3 бутнати стени.При нас апартаментите са доста големи и с много добро разположение,та са чудя откъде тоя зор. newsm78

# 14
  • Мнения: 5 659
обърни се към домоиправителя и поискай разрешението за ремонтите
Ако таков алипсва, подай жалба в общината, ще дойдат и набързо ще ги глобят, и спрат ремонта
Дали има такива които са ги глобили от общината и  да са им спрели ремонта?Аз поне не съм разбрала за такива случаи.

Общи условия

Активация на акаунт