Отношения с етърва , моля за съвет.

  • 24 517
  • 130
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте ,

Реших да споделя с вас това ,което в момента се случва около мен и което наистина започва да бие на очи.
Мъжът ми има брат ,който е по-голям от него ,близо 40 годишен и който до преди 3 месеца си беше вечния ерген.
Ние с мъжа ми сме женени и имаме едно дете.
Свекърва ми непрекъснато се притесняваше за девер ми , че няма да се ожени и че ще си отсанел сам. Той и е и любимото синче.
Притесненията и разбира се са нормални ,защото всяка една майка иска децата и да си имат семейства и да са щастливи.
Тя беше прекалила и не се усещаше как започва да става досадна с непрекъснатото си натякване ,че той трябва да си намери жена
и да си има деца...
Така в един прекрасен ден той се запознал с въпросната персона и всичко започна да се развива страшно бързо.
Запознахме се , аз не можах да добия особени впечатления от първия път ,тъй като тя през повечето време не говореше.  Мога да кажа ,че ми се видя приятна жена ,но разбира се ми трябва време за да се опознаем. Тя е от друг град и идваше от време на време при него.
Девер ми пътува и месец след тяхното запознанство и ден преди да замине реши да отиват при свекърите да ги запознава с момата. Свекърва ми въодушавена от този факт , щеше да се побърка от радост. Той досега никога не я е запознавал с негови приятелки и това беше нещо като празник за нея. До тук добре ,няма лошо. 

Когато аз говорих с него и го попитах ,ще остава ли бъдещата ми етърва вече в неговия апартамент ,той каза ,че още е твърде рано и че не се познават добре и тогава всъщност аз разбрах ,че само от месец се познават. Те живеят наблизо и за мен също щеше да е приятно да си бъдем с нея компания и да се опознаем.Както и да е ,това не е от голямо значение в случая.
След като той замина ,тя често звъняла на свекърва ми по различни поводи. Дори и казала ,че девера искал да и остави ключ ,но тя отказала.

Свекърва ми като говори с мен ,последния път каза ,че жената искала да почисти апартамента на девера и щяла да дойде да чисти и да стои 3 дена. По принцип преди да се върне брат му на мъжа ми свекървата идваше да прави това ,но сега бъдещата снаха решила тя да идва. Имаше още един път ,когато снахата и се обадила и и казала ,че ще идва и искала и тя да дойде.

На свекърва ми не и било много удобно за този ден ,но нямало как да и откаже ,но все пак пробвала да отложи за друг ден.
Но не станало. Тя си настоявала да идва и да се виждали. Снахата не се познаваше с мажа ми и искала да се запознаят.
Въпреки ,че на нас също не ни беше удобно да отидем в този ден ,по молба на свекървата трябваше да отидем ,защото не било удобно да и се отказва.
Сега свекървата помолила мъжа ми да отиде до гарата да я вземел с колата , че жената щяла да идва да чисти. Приема я като чиста монета.
Започва да ни я натрапва агресивно и без да искам аз ,онази започва да ми става неприятна и да ме дразни. А незнам това нейното какво е трупане на точки или наистина и идва отвътре. За мъжа ми също е много странна цялата работа. Разбира се то времето ще покаже ,но все пак въпроса ми е нормално ли е всичко това или аз нещо започвам да си въобразявам.
Иска ми се да имаме едни нормални човешки отношения ,но някакси всичко ми идва много набързо и ми се натрапва.





# 1
  • Мнения: 1 726
Свекървата, етървата, глупости. Като не ви е удобно на вас и на мъжете ви отказвате и точка. Който иска да си трупа точки негова си работа, ще си намери начин, на вас като не ви харесва, не се месете. То големи коалиции още отсега, голямо чудо.

# 2
  • Мнения: 2 556
На мен всичко ми се вижда нормално,  освен желанието на жената да чисти апартамента на мъж, с когото се познава съвсем отскоро. Тя мазохистка ли е или какво  newsm78 Странен начин за свалка, с това чистене  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 6 992
На мен всичко ми се вижда нормално,  освен желанието на жената да чисти апартамента на мъж, с когото се познава съвсем отскоро. Тя мазохистка ли е или какво  newsm78 Странен начин за свалка, с това чистене  Rolling Eyes
И на мен това ми беше първата мисъл.
Не бих приела за чиста монета такава ентусиазирана чистачка Mr. Green

# 4
  • София
  • Мнения: 139
Аз пък не виждам какво толкова е станало...И ми се струва малко като "под вола теле"... Thinking

# 5
  • Мнения: 800
Моят съвет е да нес е набутваш в схеми и филми. А и чак толкова да се съобразяваш на кой кога и какво му е удобно - ти каза, че имате дете - съобразявай се с него и с мъжа ти и остави другите да си правят сложните взаимоотношения. Моята свекърва е подобна интригантка, която винаги като видя че звъни и несъзнателно настъхвам какво е измислила този път - последния път когато я отрязах грубо беше - мъжът ми в командировка, аз с дете на 3.5 и бебе-кърмаче, тя се обажда и ми казва, че трябвало да я закарам до Троян с щерка й, защото нямала пари за автобуси .... Аз отказах и отгоре на всичко ми беше неудобно, че съм й отказала.

# 6
  • Мнения: 23
Не ми стана ясно теб какво те дразни.Ми като неискаш не се срещаи с нея.Мисли че всичко това е нормално, или ревнуваш за държанието на свекито,ами тя женаата предполагам иска наи доброто за сина си.Търси вас можеби за поткрепа,та нали сте наи-близки

# 7
  • София
  • Мнения: 1 582
Май се вкарваш във филми. За неща, дето не виждам какво толкова те засягат. Гледай си детето и мъжа и остави хората да се обичат (и да си чистят  Grinning), това е тяхна работа.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 990
Цялата ситуация е странна откъм роднински отношения. Не разбирам инволвирането на цялата рода, при положение, че самият девер очевидно няма чак такъв интерес.
Аз лично бих отсвирила свекървата и ще й кажа, че на 40 години е редно да остави сина си сам да се оправя с изгорите си. А това с чистенето няма да го коментирам, защото е безумно.

# 9
  • Мнения: 796
Снахи, свекърви, етърви - защо се филмираш ? Гледай си семеството и да не ти пука, кой на кого чисти  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 4 668
Остави ги да се оправят сами - не се набутвай където не ти е работа .
голямо чистене , голям зор - ОК ! Ама не виждам ти и мъжът ти какво общо имате .
Но поне показва активност , защото моята етърва живее с девера на гърба на свеки , не си мръдва пръста за нищо , откакто я познавам / 7г./ не е работила и един ден , ама претенциите и са до небето ...

# 11
  • Мнения: 4 841
Прочетох 2 пъти, нищо не разбрах  ooooh! Може ли някой да резюмира с две изречения, че това с чистенето съвсем ме обърка... То едни сложни времена, то едни условни наклонения... А, и "въпросната персона" като идва да чисти (  Joy ) - деверът там ли е, или го няма  newsm78

Много смешни отношения, да ме прощавате.

# 12
  • Мнения: 0
Момичета ,благодаря ви за отговорите.
Наистина ме размяхте с твърденята за ентусиазираната чистачка и мазохистка.
А може и такива да са и разбиранията за свалка ,наистина не се бях замисляла Wink

Наистина  сте прави ,че аз маи започвам да се набутвам в схеми и филми ,от които няма кой знае какъв смисъл.
Само се натоварвам и набирам предварително. Глупаво е наистина ,но от постъпките и като че нещо ме провокира.
Може би подсъзнателно усещам ,че назрява някаква конкуренция ли и че сега свекървата ще започне да ме сравнява с другата.А тя добре започва да си игаре картите ...
А ние със свекървата не се долюбвахме много ,но сега имаме нормални отношения и може да се каже, че се опитваме да разбираме малко или много. А аз съм на принципа "всяка жаба ,да си знае гьола". Колкото по-рядко се виждаме и спазваме дистанция ,толкова по-добре.
Незнам какви са и целите на "онази"и каква игра играе ,но дано не плете интриги , защото колкото и да бягаме от тях , те по някакъв начин ни се отразяват негативно и без да искаме попадаме в ситуация в която не знаем как да реагираме.

# 13
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Авторката , земи си стой по-настрана, защото ще объркаш положението още в началото и после ще ревеш... С нова тема! Peace

# 14
  • Мнения: 426
Аз не разбирам, тебе лично, какво те касае цялата тая работа  newsm78. И чак жената вече ти е станала дори неприятна  Thinking. Наистина търсиш под вола теле.
Едвам разбрах между другото, какво искаш да ни кажеш, много завъртяно си го написала  Whistling

Общи условия

Активация на акаунт