Какво мислите за пътуването по време на бременността?

  • 2 169
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 153
Мисля, че няма от кво да се притесняваш! А и 150 км не са чак толкова много. Аз съм вече 33 седмица и от тук нататък ще гледам да не певземам големи разстояния (като морето например Sad ) и то не защото се притеснявам от пътуването като такова, а защото стане ли време за море всички малоумни шофьори и камикадзета започват да си играят на "Бързи и яростни" по дестинациите Софиа-Бургас и София-Варна! Единствено това ме плаши!
А на теб-приятен път;)))

# 16
  • Мнения: 1 417
Както са написали по вечето мами, зависи как се чувстваш ти.
Само ще ти пиша, че аз в края на 5тия мес. заминах на море и прелетях ~  11 000км от България, а от Руски п-к до Цариградско с колата не издържах и казвах на мъжа ми да спира, че ще умра, така че само ти можеш да си решиш. Стига да се чувстваш добре - пътувай, все пак са само 150км!
Лек път!
http://community.webshots.com/user/y_koleva100100

# 17
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Аз пътувах  на 300 км. преди дни и не мога да кажа, че се чувствах зле, но правихме много почивки за разтъпкване с бебка. Все пак, преди това се консултирах с гинеколога си и той ми позволи след много подробен преглед да пътувам. А и като цяло бременността ми е безпроблемна, така че може би затова се реших. Ако имаш притеснения може би е по-добре да не рискуваш, не знам. Ако решиш все пак-лек и приятен път!

# 18
  • Мнения: 255
Откакто съм бременна не съм спряла да пътувам и  да ти кажа това ме зарежда с енергия и настроение, но при всеки е различно...По принцип се говори с гинеколога по въпроса, след това преценяш сама до колко си готова и накрая взимаш предварително някой и друг полезен телефон на болнични заведения в града ,където отиваш Sign Exclamation Подсигуриш ли се така едва ли ще имаш проблеми, а и 150 км са 2-3 часа път Wink
Приятно изкарване Sign Exclamation  Laughing

# 19
  • Мнения: 96
Бях в Атина сега за 3 дни (в петък се върнах) - беше пълно с бременни жени в 7-8 месец, които обикаляха из улиците, изкачваха хълмове и т.н. И бяха все западнячки - на доста поовече от 150 км бяха отишли  Laughing Много им се кефех.
Така че мисля, че ако нямаш проблеми, можеш спокойно да пътуваш.

# 20
  • Мнения: 4 242
Преди две седмици ходих да си видя родата на 450км път без да се замисля изобщо, и сега пак бих тръгнала. Направих си и плаж  grinning039  като за капак на всичко и то без да се пазя особено, даже като отидохме да вземем водно колело човека ме изгледа изумен Shocked  Мисълта ми, е щом ти е добре, прави каквото пожелаеш, ако ти си щастлива бебока е три пъти по Sign Exclamation #Milti   Казват че с влак е най- добре да се пътува, но аз не съм  съгласна, едва издържах 7 часа люшкане насам натам  Joy Sleepy ,по добре е с кола  car003 , поне спираш когато пожелаеш Laughing Само не забравяй да си вземеш но-шпа, ако видиш зора гълташ едно-две и си ок thumbsup  Лек път ти желая   55

# 21
  • Мнения: 3 394
Mila, sled kato nabludavashtia ti lekar ti e kazal 4e niama problem, togava samo se vaoruji s fotoaparat za snimki. Az se varnah ot 1 mese4na otpuska v BG i ne sme se spriali - more, obikolki po magazini, priateli i t.n. Dobar e saveta i za hap4etata Nosh-Pa (za vseki slu4ai). No ne zabraviai, 4e pri vseki si e individualno, az sam v 8-mia i si karam kolata spokoino (no pak i patishtata sa po-dobri!)

# 22
  • Мнения: 558
Moje bi moeto mnenie idva ve4e post factum, no vse pak...
Rabotata mi e svurzana s mnogo patuvane, v 5 mesez sum i ne sum spriala da patuvam-gore dolu vsiaka sedmiza, s vsiakakuv vid transport- samoleti, koli, avtobusi....
Po letistata naistina e pulno s mami razli4ni etapi bremennost vkl. dosta naprednala, taka 4e ne mislia 4e e problem.
Dosega ne mi e stavalo losho kato izkliu4im momenti v koito samoletut izpada v turbolentnost i se raztrisa ili kolata v dupki, poslednia put v Polsha v kolata ne se otvariaha prozorzite a beshje adksa jega i mii dojde mnojko, no ozeliah:)
Priaten put i poputen viatur:)

# 23
  • Мнения: 558
Moje bi moeto mnenie idva ve4e post factum, no vse pak...
Rabotata mi e svurzana s mnogo patuvane, v 5 mesez sum i ne sum spriala da patuvam-gore dolu vsiaka sedmiza, s vsiakakuv vid transport- samoleti, koli, avtobusi....
Po letistata naistina e pulno s mami razli4ni etapi bremennost vkl. dosta naprednala, taka 4e ne mislia 4e e problem.
Dosega ne mi e stavalo losho kato izkliu4im momenti v koito samoletut izpada v turbolentnost i se raztrisa ili kolata v dupki, poslednia put v Polsha v kolata ne se otvariaha prozorzite a beshje adksa jega i mii dojde mnojko, no ozeliah:)
Priaten put i poputen viatur:)

Общи условия

Активация на акаунт