Хубаво или лошо нещо са предразсъдъците?

  • 3 463
  • 67
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
Случвало ли ви се е определен предразсъдък да ви предпази от нещо или да ви навреди?

# 1
  • Мнения: 2 448
Ами няма как да знам какво би станало, ако не съм се вслушала в съответния предразсъдък в дадена ситуация, за да определя дали ми помага и дали пречи.
Имам си някакви мои, не са кой знае колко много мисля, но не мога да избягам напълно от тях. Дори не съм сигурна, че искам или, че е нужно всъщност.  Simple Smile

# 2
  • Мнения: X
Ами те точно затова са предразсъдъци,за да те предпазват, за да си изградиш стена към нещо. Затова и хората обикновено имат предразсъдъци към нещата, които ги плашат по някакъв начин.
Но не мога да кажа хубаво или лошо са, достатъчно е, че са предразсъдъци. Лошо е, когато някой ги има спрямо теб самия.

# 3
  • Мнения: 364
Ами няма как да знам какво би станало, ако не съм се вслушала в съответния предразсъдък в дадена ситуация, за да определя дали ми помага и дали пречи.

Напълно си права, но понякога няма начин да избегнеш човека или ситуацията, към която си предубедена.

Давам пример- аз имам предразсъдък към нечистоплъните хора и страня от такива. Мой близък приятел ме запозна с брат си преди години и аз веднага минах на дистанция, но нямаше начин да го избягвам изцяло. С течение на времето (три години) установих, че човекът е чаровен, умен и с добър имидж като театрален актьор. Вече ми е дори симпатичен и не го виждам със същите очи.

Ако бях послушала този мой предразсъдък, нямаше да познавам толкова интересн човек и най-вероятно щях да загубя едно добро приятелство в лицето на брат му.  Thinking

П.П. Забравих да кажа, че нечистоплътността се изразява в небръснене и рошава коса.

# 4
  • Мнения: 593
Ами те точно затова са предразсъдъци,за да те предпазват, за да си изградиш стена към нещо. Затова и хората обикновено имат предразсъдъци към нещата, които ги плашат по някакъв начин.


Да, освен това смятам, че хората имат предразсъдъци към нещата, които не познават.  Peace
Не мога да преценя дали предразсъдъците помагат или пречат.
Зависи от конкретната ситуация.

# 5
  • Мнения: 2 134
По-скоро фразата "Имай си едно на ум!" - проверена от действителността.

# 6
  • Мнения: 27 524
Лошо са.  Simple Smile Гледам да нямам. Често се бърка понятието предразсъдък с резерва, не е едно и също, а вие като че ли за резерви по-скоро говорите  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 3 268
Лошо нещо са,но признавам,че и аз ги имам понякога.Например не бих могла да преглътна лесно,ако някое от децата ми се ожени за човек от друга раса.Знам,че е гадно да имам такъв предразсъдък,но е факт.

# 8
  • Мнения: 364
Ами, аз *едно наум* и резерва май към предразсъдъците ги слагам. Негативното, което си мислиш и предполагаш за дадения човек, без да го познаваш.  Laughing

# 9
  • Мнения: 2 448
Лошо са.  Simple Smile Гледам да нямам. Често се бърка понятието предразсъдък с резерва, не е едно и също, а вие като че ли за резерви по-скоро говорите  Simple Smile

Да, съгласявам се с Блонди. Да си резервиран към някого не е предразсъдък. Да си предубеден променя начина ти на възприятие независимо дали имаш или нямаш възможност да страниш от нещото ( или човека ). За това  Лили - Лу казах, че реално няма как да знам какво би станало, ако за определено нещо ги нямах.

# 10
  • Мнения: 3 268
"Едно на ум" и предразсъдък май нямат нищо общо.

# 11
  • Мнения: 364
"Едно на ум" и предразсъдък май нямат нищо общо.

Според мен зависи. Ако едното наум го имам, защото съм предубедена на базата на неаргументирани опасения, значи е предразсъдък.

# 12
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
За мен е лошо. Не че нямам, но предразсъдъкът за мен е свързано с отрицание, непознаване и закостенялост. "Едното на ум" е нещо по-различно, ако не позволиш да стане предразсъдък.

# 13
  • Мнения: 3 521
Хубаво-лошо за къде сме без тях? Laughing

# 14
  • Мнения: 3 268
За мен е лошо. Не че нямам, но предразсъдъкът за мен е свързано с отрицание, непознаване и закостенялост. "Едното на ум" е нещо по-различно, ако не позволиш да стане предразсъдък.
Много добре казано.Та аз имам едно на ум дори като купувам мляко.Това не го прави предразсъдък,нали?

Общи условия

Активация на акаунт