Пак проклетите колики!!!

  • 12 385
  • 32
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 643
Започнаха да стават направо непоносими- бебо се гърчи , пищи  и се захласа.Свива крачета и става червен целият- това му пречи да заспи а мен направо ме влудява- не знам как да му помогна
Пробвах всичко което знам:
Какви ли не капки- саб, еспумизан
Чай от анасон и копър пие в неограничени количества
Затопляме коремчето- спи /за около 5 мин. върху мен/
Дори шишето ни е наЧико против колики Sad
Но нищо не помага за дълго- само 5-10 мин и така цяла нощ
Преди около 5 дни започна това- сменихме Фризовом с Аптамил уж за по- добро
но то стана...До тогава коликите бяха за около 3 часа привечер и край
Отчаяна съм - не знам как да му помогна
МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ НЕЩО КОЕТО Е ПОМОГНАЛО НА ВАС- ПРИЕМАМ ВСЯКАКВИ СЪВЕТИ САМО ДА ГО УСПОКОЯВАТ ЗА ПО- ДЪЛГО- ЗНАМ ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЧЕЗНАТ

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Масажирай коремчето. Слагай да спи по корем, а под него от тези сплесканите шишета, пълно с много топла вода (от олиото на Бюбхен имат подходящата форма или от някакъв препарат за миене)

# 2
  • Мнения: 1 250
Защо не го заведеш на детски гастроентеоролог - нали и повръщате? ЕДна консултация няма да навреди.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Подкрепям мнението на dete_viara. Силни колики, особено с повръщане могат да са признак на алергия към млякото.

Аз също бих поспряла с водите със или без анасон.

На нас ни помагаше едно прахче, което ни правеха в аптеката от хпчета мезим - педиатърката ни го изписа. Също по 15 капки САб Симплекс задължително във всяко шише с мляко.

# 4
  • Мнения: 292
Колики моето момче имаше до 4 м. вкл.и всяка вечер си плачеше до към 2 ч. и като капнеше съвсем заспиваше .Повръща си и до ден днешен след всяко хранене , било то и с пюре даже .Не искам да те отчайвам но.....няма лек или ако има е моментно. Пил е капки всякакви ,чайчета също и хомеопатични гранулки и нищо все си беше така . Просто бъди търпелива ,гушкай го повече и всичко ще отшуми постепенно с възраста.

# 5
  • Мнения: 8 585
Започнаха да стават направо непоносими- бебо се гърчи , пищи  и се захласа.Свива крачета и става червен целият- това му пречи да заспи а мен направо ме влудява- не знам как да му помогна
Пробвах всичко което знам:
Какви ли не капки- саб, еспумизан
Чай от анасон и копър пие в неограничени количества
Затопляме коремчето- спи /за около 5 мин. върху мен/
Дори шишето ни е наЧико против колики Sad
Но нищо не помага за дълго- само 5-10 мин и така цяла нощ
Преди около 5 дни започна това- сменихме Фризовом с Аптамил уж за по- добро
но то стана...До тогава коликите бяха за около 3 часа привечер и край
Отчаяна съм - не знам как да му помогна
МОЛЯ СПОДЕЛЕТЕ НЕЩО КОЕТО Е ПОМОГНАЛО НА ВАС- ПРИЕМАМ ВСЯКАКВИ СЪВЕТИ САМО ДА ГО УСПОКОЯВАТ ЗА ПО- ДЪЛГО- ЗНАМ ЧЕ НЕ МОЖЕ ДА ИЗЧЕЗНАТ
По ред на важност:
*Не хранете детето под 2 часов интервал. Не давайте горещо мляко-когато капете готовото мляко върху ръката трябва да е леко притоплено. Горещите млека освен, че потят ненужно бебето, усилват коликите. Повечето от плачещите бебета са просто гладни-имайте и това пред вид. По долу ще ви обясня защо...
*Проверете бибероните-трябва да текат около 1-2 капки на секунда. Ако текат повече, или завийте капачето на биберона( намалява скоростта на изтичане на млякото), или сменете биберона. Не отваряйте биберона с ножица, нито с разни "инструменти" оставящи дупки-кратер.
*При хранене внимавайте детето да не пие разпенено мляко и винаги биберона да е пълен с мляко (контрол на наклона на шишето). Много често поради грешен наклон на шишето биберонът е наполовина пълен с мляко, наполовина с въздух. В следствие-бебето поглъща въздух, който след това трябва 1-2 дена за да се отдели... Освен това спира да се храни преди да е поело нужното количество мляко->>събужда се по рано->>храни се често->>колики от "преяждане".
*Детето трябва да се уригва много добре след хранене (по средата на храненето). Много деца трябва да се повдигат да се уригват и по средата на храненето, тъй като поемат много въздух в началото на храненето и после не могат да продължат. За 15-20 минути след приключване на храненето, децата трябва да се държат прави (облегнати на рамо) и енергично да се потупват по гръбчето (а не да се галят само) за да се уригнат добре. Ако след това детето е неспокойно трябва да се предложи още мляко. След като се уригнат много от децата искат повече мляко.
*След приключване на храненето (и добро уригване) е добре децата да се поставят на ДЯСНАТА им страна в креватчето за около 30 минути, като гръбчето се подпира с руло (чаршафче, одеялце).
*убедете се, че памперса е чист, детето не е свръх-облечено и не е жадно. Убедете се, че няма хрема или други причини да му се възпрепятства дишането в легнало положение.

НЕ СМЕНЯЙТЕ МЛЕКАТА, без да сте убедени, че детето има специален проблем. Коликите НЕ СА специален проблем! Не включвайте соеви или хидролизатни млека (Фризопеп) при здраво дете. Фризовом-а има съставки, усилващи чревната перисталтика и е абсолютно неподходящо при колики.
От 2 години НАН предлага едно много добро мляко-НАН Сензитив. Това е нормално мляко, но без лактоза. Много деца не понасят лактоза до определена възраст и при приемане на мляко, съдържащо лактоза (всички нормални адаптирани млека съдържат лактоза) започват колики и неспокойствие. НАН Сензитив от личен опит е много добър продукт.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 437
Незнам как да те успокоя, но стискай зъби. Според мен бебо си има нормалните колики, но ти го приемаш много тежко. Колики за по 3ч привечер не са колики за притеснение. Когато бебо беше на вашата възраст по толкова часа  спеше  на денононощие, като тези няколко часа бяха сума от минутите, в които спеше м/ храненията. Това са колики. Ето, вече е голям и още е ги има, но са много по-леки от преди.
Посети гастроентеролог, но според мен няма да ти кажат нищо по-различно от това. Щом при нас казаха, че няма проблем...незнам какво да кажа.
А и повръщаше, но това е от коликите. При стягането на коремчето логично, е ще повърне, ако му е пълно стомахчето.
Надявам се те успокоих, че има и по-зле от вас  Mr. Green
Разбирам те напълно, колко много искш да му помогнеш, но неможеш да спреш коликите. Само можеш да пробваш различни съвети. Обичай го, милвай го, гушкай го...дай му нежност и топлина. Това помага при нас. Никакви капки, чайчета, затопляния и т.н. Носене на ръце, гушкане и говорене.
Дано скоро ви минат!

ПП. Не сменяй млякото само заради коликите.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 999
НЕ СМЕНЯЙТЕ МЛЕКАТА, без да сте убедени, че детето има специален проблем. Коликите НЕ СА специален проблем! Не включвайте соеви или хидролизатни млека (Фризопеп) при здраво дете. Фризовом-а има съставки, усилващи чревната перисталтика и е абсолютно неподходящо при колики.
От 2 години НАН предлага едно много добро мляко-НАН Сензитив. Това е нормално мляко, но без лактоза. Много деца не понасят лактоза до определена възраст и при приемане на мляко, съдържащо лактоза (всички нормални адаптирани млека съдържат лактоза) започват колики и неспокойствие. НАН Сензитив от личен опит е много добър продукт.

Не мога да се съглася с това твърдение. Непоносимоста към лактоза не се изразява само с колики, а с разстройство, зелени, слузести изпражнения и изобщо не е малък проблем, а серизен.

Моето бебе имаше на 2 пъти непоносимост поради вирусно заболяване и само диета с 'безмлечно' мляко помогна като беше на диета по близо месец.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 437
Сетих се още нещо...не давай подсладена вода. Захарта увеличава коликите. Ако даваш от готовите чайчета, провери дали съдържат захар Simple Smile
Също, коликите често се усилват при смяна на млякото.

# 9
  • Мнения: 8 585
НЕ СМЕНЯЙТЕ МЛЕКАТА, без да сте убедени, че детето има специален проблем. Коликите НЕ СА специален проблем! Не включвайте соеви или хидролизатни млека (Фризопеп) при здраво дете. Фризовом-а има съставки, усилващи чревната перисталтика и е абсолютно неподходящо при колики.
От 2 години НАН предлага едно много добро мляко-НАН Сензитив. Това е нормално мляко, но без лактоза. Много деца не понасят лактоза до определена възраст и при приемане на мляко, съдържащо лактоза (всички нормални адаптирани млека съдържат лактоза) започват колики и неспокойствие. НАН Сензитив от личен опит е много добър продукт.

Не мога да се съглася с това твърдение. Непоносимоста към лактоза не се изразява само с колики, а с разстройство, зелени, слузести изпражнения и изобщо не е малък проблем, а серизен.

Моето бебе имаше на 2 пъти непоносимост поради вирусно заболяване и само диета с 'безмлечно' мляко помогна като беше на диета по близо месец.
Не, не е така-можете да имате само колики и газове без други симптоми при лактозна непоносимост-просто детето може да разгражда лактоза, но в ограничено количество-тоест да не се касае за пълна лактозна недостатъчност.
По принцип безлактозните млека "влязоха" в употреба поради емпирични причини.
Вирусно заболяване-непоносимост?? Да, причиняват лактозна непоносимост, в зависимост от тежестта на заболяването, но ранното захранване при тези деца е по-важно от безлактозните млека.
Разстройствата при вирусни заболявания с диария (ако изключим ротавирус) са по принцип самоограничаващи се. В много случаи безлактозното мляко за кратък период помага, но по важното е детето да не прави големи "чайни" паузи, а да се захранва отново колкото се може по-бързо. Диети близо месец за деца след остри вирусни диарии? Звучи несериозно. Сигурни ли сте, че не се е касаело за Салмонела ?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 437
Не, не е така-можете да имате само колики и газове без други симптоми при лактозна непоносимост-просто детето може да разгражда лактоза, но в ограничено количество-тоест да не се касае за пълна лактозна недостатъчност.

При нас казаха, че коликите са от това, но не ми препоръчаха безлактозно мляко. 
Чела съм, че лактозата е много важна за усвояването на калция. Затова си мисля, че ако проблемът не е сериозен (остра диария, малко наддаване и непрестанни колики) е по-добре да се приема лактоза. Колкото се усвои-толкова.
Бебето ми има начална фаза на рахит (вече се оправя с прием на повече Вигантол) и си мисля, че причината е точно неусвояването на лактозата от млякото.

Ако трябва да бъда честна, не съм много убедена в това, което съм написала, но просто така си обяснявам решението на гастроентеролозите Rolling Eyes


# 11
  • София
  • Мнения: 6 999
Не, не е така-можете да имате само колики и газове без други симптоми при лактозна непоносимост-просто детето може да разгражда лактоза, но в ограничено количество-тоест да не се касае за пълна лактозна недостатъчност.
По принцип безлактозните млека "влязоха" в употреба поради емпирични причини.
Вирусно заболяване-непоносимост?? Да, причиняват лактозна непоносимост, в зависимост от тежестта на заболяването, но ранното захранване при тези деца е по-важно от безлактозните млека.
Разстройствата при вирусни заболявания с диария (ако изключим ротавирус) са по принцип самоограничаващи се. В много случаи безлактозното мляко за кратък период помага, но по важното е детето да не прави големи "чайни" паузи, а да се захранва отново колкото се може по-бързо. Диети близо месец за деца след остри вирусни диарии? Звучи несериозно. Сигурни ли сте, че не се е касаело за Салмонела ?

Не бих могла да споря, доколкото не съм лекар, а ако имате същия ник като в клубовете на дир.бг, вие сте.

Но при лактозната непоносимост има насищане. Аз също имам лактозна непоносимост и малко мляко или млечни продукти /примерно 2 глътки прясно мляко/ не е проблем, но повече или по-често ми причинява проблем. Не мога да се съглася, че може да е лека форма.
Няколкото места, където съм чела за проблема пише точно това да се намери количеството на насищане на организма, над който той не може да загражда лактозата.

Да, диета без мляко, защото всеки път като въведях обичайното й мляко започваше разстройство и всичко останало. Докато пиеше Хумана ХН25 всичко беше наред. Преди около месец, когато пак имаше лек вирус диетата й беше около седмица.

Салмонела не беше, защото дъщеря ми, тогава на 4 месеца хапваше само мляко и пюре от моркови и ябълки.

Извинявам се на автора на темата за големия офф.

# 12
  • Мнения: 573
На нас много ни помага включването на сешоар веднага млъква и се успокоява.Изпили сме 2 опаковки еспумезан и едни които ни пратиха от Щатите незнам как се казват,но не помагат,пробвали сме топли пелени ,масажи ама нъц.Само сешоара действаше,слава богу вече ни минаха(в началото на 3 месец сме)дано да ви помогне и на вас Hug

# 13
  • Мнения: 8 585
На нас много ни помага включването на сешоар веднага млъква и се успокоява.Изпили сме 2 опаковки еспумезан и едни които ни пратиха от Щатите незнам как се казват,но не помагат,пробвали сме топли пелени ,масажи ама нъц.Само сешоара действаше,слава богу вече ни минаха(в началото на 3 месец сме)дано да ви помогне и на вас Hug
Други пък се влияят от перална машина или разходка с кола. Всякакви странни неща съм виждал...

# 14
  • Мнения: 8 585
Не, не е така-можете да имате само колики и газове без други симптоми при лактозна непоносимост-просто детето може да разгражда лактоза, но в ограничено количество-тоест да не се касае за пълна лактозна недостатъчност.
По принцип безлактозните млека "влязоха" в употреба поради емпирични причини.
Вирусно заболяване-непоносимост?? Да, причиняват лактозна непоносимост, в зависимост от тежестта на заболяването, но ранното захранване при тези деца е по-важно от безлактозните млека.
Разстройствата при вирусни заболявания с диария (ако изключим ротавирус) са по принцип самоограничаващи се. В много случаи безлактозното мляко за кратък период помага, но по важното е детето да не прави големи "чайни" паузи, а да се захранва отново колкото се може по-бързо. Диети близо месец за деца след остри вирусни диарии? Звучи несериозно. Сигурни ли сте, че не се е касаело за Салмонела ?

Не бих могла да споря, доколкото не съм лекар, а ако имате същия ник като в клубовете на дир.бг, вие сте.

Но при лактозната непоносимост има насищане. Аз също имам лактозна непоносимост и малко мляко или млечни продукти /примерно 2 глътки прясно мляко/ не е проблем, но повече или по-често ми причинява проблем. Не мога да се съглася, че може да е лека форма.
Няколкото места, където съм чела за проблема пише точно това да се намери количеството на насищане на организма, над който той не може да загражда лактозата.

Да, диета без мляко, защото всеки път като въведях обичайното й мляко започваше разстройство и всичко останало. Докато пиеше Хумана ХН25 всичко беше наред. Преди около месец, когато пак имаше лек вирус диетата й беше около седмица.

Салмонела не беше, защото дъщеря ми, тогава на 4 месеца хапваше само мляко и пюре от моркови и ябълки.

Извинявам се на автора на темата за големия офф.
Правете разлика между лактозна непоносимост и АБКМ-две различни заболявания-много сходни симптоми. Диарията и повръщането са наистина белег и на АБКМ ( или провокирана такава от "сокчета" от 15 ден). Ако детето има доказана АБКМ, не виждам защо трябва да сменяте специалната Хумана с нормално мляко Thinking Просто си хранете детето с това мляко до 14-18 месеца (или по кратко). НЕ СЕ ПРАВЯТ ДИЕТИ ПРИ ДЕЦА С ОБИКНОВЕНИ ДИАРИИ-тези диети само влошават състоянието.

Общи условия

Активация на акаунт