Отговори
  • Мнения: 208
Колко милилитра кърма за денонощие трябва да изяжда бебе на три месеца?С педиатърката ми решихме да храня детето на 3 часа и 30 мин,за да угладнее хубаво и да си изяжда кърмата.В момента сме на 3 часа и имаме 6 хранения-от 7 часа до 22 часа.Ако започна да го храня на три и половина часа ще ни се вържат 5 хранения.Интересувам се колко е цялото количество,за да го разделя на 5 и толкова да давам на синът ми.В момента детето яде от 50 милилитра до 160 милилитра на хранене.Максималното количество го яде вечерта след баня.А през деня хапва ту 50,ту 100.Иначе е много спокоен и почти през цялото време спи.Храня го с изцедена кърма.

# 1
  • Мнения: 97
здравей, и ние сме на 3мес.,но ядем 4 пъти дневно по 150-180 мл.Така ни каза джипито.

# 2
  • Мнения: 208
Това прави около 700 милилитра кърма.Искаш да кажеш,че сте само на мляко и се храните 4 пъти на денонощие,така ли?

# 3
  • Мнения: 99
Не съм сигурна точно колко като милилитри трябва да изпие бебето на тази възраст . Мисля че съм чела около 1 л за денонощие но може и да бъркам. За сведение ще кажа че ние на тази възраст сме се кърмили между 6 и 8 пъти през около 3 часа .
Петкратно хранене донякъде мога да приема но "четири "кратно според мен е абсурдно за тримесечно бебе.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 057
Излишно е да тормозиш бебето си с толкова дълга пауза между храненията. Ако Огладнее и започне да реве преди часа за хранене, ще го държиш гладно ли?
Три часовия интервал е удачен при бебета на адаптирано мляко. Ето ти малко информация Кърмени бебета и хранене под час

# 5
  • Мнения: 2 231
Аз когато кърмих, сигурно беше на 1 час и половина (нощем на оклоло 3). Не мога да разбера това почасово хранене. Нека цицка когато иска и колкото иска)

# 6
  • Мнения: 208
Ако не го събудя,той ще спи поне 5-6 часа.Прави по-големи паузи,защото не иска да яде.Хапне 50 милилитра и започва едно въртене,плюване и бутане на биберона с език.

# 7
  • Мнения: 99
Мечтала съм си за бебе което да спи 5-6 часа. И с двете ми деца нямах този късмет. Peace

# 8
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Много странен подход- да решавате с педиатъра на колко часа да яде бебето  Rolling Eyes
По колко качва на месец? Имаш притеснения, че не наддава достатъчно ли? За какво изобщо иде реч?
Не може да се задава подобен въпрос, според мен не е удачно. Всяко бебе може да поема различно количество кърма на ден. Да не говорим, че в различните часове имат нужда от различно количество храна...

Моето бебе е също на 3 месеца. Всеки месец ми качва по 600 г. И представа си нямам по колко изяжда на хранене- не се задълбочавам в подробности. Кърмя на поискване- понякога прави паузи п 4 часа, друг път яде през час. Откакто е на месец някъде, почти не ми се буди нощем- спи от 21 до 6 часа в повечето случаи.

# 9
  • Мнения: 208
Първия месец качи 1,400 кг,втория 1 кг и сега третия 700 гр.От втория месец детето каза,че няма да яде и се започна един взаимен тормоз-аз му давам да яде,а той плюе.Яде 60-70 грама и след това плюе.Оставих го и чаках да огладнее по-рано,но детето няма намерение да стане по-рано и да е гладно.Според педиатъра просто не е огладнял достатъчно и ми предложи да пробвам с този режим.Ако детето има апетит и хапва без да го насилвам,значи това е неговият режим.Каза да се водя по детето,а не по книгите.Днес е с режим от 5 хранения по 170гр. и само в 10 и 30 детето изяде 150 гр.Останалите хранения си изяде цялото мляко.

# 10
  • Мнения: 68
Дъщеря ми  е на 3 месеца и 12 дни,първия месец качи 1.950 кг.,втория 1.400 кг.От близо две седмици сме на 5 хранения през деня средно през 3.5-4 часа.

# 11
  • Мнения: 2 980
Днес е с режим от 5 хранения по 170гр. и само в 10 и 30 детето изяде 150 гр.Останалите хранения си изяде цялото мляко.

Аз не схващам - какъв е проблемът да се остави детето да яде по-често, но по-малки количества? Явно добре си наддава така или иначе.  newsm78

Питам не, за да се заяждам с педиатъра, а защото имах подобни притеснения с дъщеря си, която ядеше много начесто, по много малко. Продължава така досега - вече е на 1г 2 месеца. Според мен просто за толкова й стига апетитът и силите на едно хранене, като цяло количеството за деня винаги е било нормално, наддаването също.

# 12
  • Мнения: 208
Днес е с режим от 5 хранения по 170гр. и само в 10 и 30 детето изяде 150 гр.Останалите хранения си изяде цялото мляко.

Аз не схващам - какъв е проблемът да се остави детето да яде по-често, но по-малки количества? Явно добре си наддава така или иначе.  newsm78

Питам не, за да се заяждам с педиатъра, а защото имах подобни притеснения с дъщеря си, която ядеше много начесто, по много малко. Продължава така досега - вече е на 1г 2 месеца. Според мен просто за толкова й стига апетитът и силите на едно хранене, като цяло количеството за деня винаги е било нормално, наддаването също.
Пробваме на по-голям интервал,защото на 3 часа детето не изяжда нужното количество кърма.

# 13
  • Мнения: 1 054
А защо трябва да му засичаш количество? Цока, нацоква се и спира, след час-2-3 огладнява пак, пак цока и така... Едва ли циците ти са разграфени или имаш водомер на тях, че да засичаш количества... Ако бебето качава нормално /както твоето явно/ и пишка достатъчно значи и количествата са правилни. И, ако огладнее на втория час какво правиш час и половина? Оставяш го да се нареве, за да дочака часа? Ако ти ядеш под час определени дози, а не когато си гладна и докато се нахраниш добре ли ще се чувстваш?

# 14
  • Мнения: 2 980
И аз точно това имах предвид - какво значи "нужното количество" и кой определя колко е то? Може би за детето е по-добре (по-леко на стомахчето, примерно) да изяжда само по 70мл на ядене, но пък да яде на 2 часа вместо на 3 и половина. В такъв случай, ако изчакваш достатъчно, то ще огладнее наистина толкова, че да изгълта и 200мл, но това не означава, че така ще се чувства по-добре.

От друга страна пък, ако му са много "нужните" дажби, то ще си покаже с дискомфорт и повръщане след яденето. Ако няма проблеми - значи правилно сте решили  Simple Smile  Peace

Общи условия

Активация на акаунт