Отговори
# 495
  • Мнения: 263
EХо, голям купон беше днес във ВТ. Първо като пристигнаха към 10 часа заведохме фъстъците в Пожарната. Там гл. пожарникар Михайлов много подробно, внимателно и увлекателно разказа за работата на пожарната (показа маркучи, маски, пусна сирени, спусна се по пилона, задава въпроси на децата). Мисля, че всички останаха впечатлени.

После отидохме в Смехоландия (хиляди благодарности на собствениците за добрата воля). Там малките влязоха и играха вътре при топките и пързалките, а по-големите останаха навън на батута. Голяма веселба, ви казвам Simple Smile

След това отидохме в Ласкала, където децата хапнаха пица със сокче. А след обяда се качиха на автобуса и заминаха към Лесопарка.

С Вася ходихме до складовете и купихме - скицници, фулмастри, топки, федербал, фризбита, карти Черен Петър, за да има с какво да се занимават.

За останалите дни планът е горе долу следния: посещение на Конната база (транспортът ще струва 50лв.), дискотека и празнуване на рожденните дни в четвъртък вечер от 19ч. (аз ще поръчам тортата, някой трябва да купи подаръци).  Дано възпитателките да се навият и да пуснат децата на басейн през останалото време.

В утрешния брой на Борба се надяваме да има статия за децата по случая. Поздрави на всички   bouquet

# 496
  • Мнения: 893
Момичета, до сряда няма да ходя при децата. Лепнала съм нещо вирусно и ме е страх да не ги заряза. Надявам се в четвъртък за рождените дни да съм по-добре и да дойда.

Вчера закарах нещата, които купихме с Марта.
Носят си сд-плеъра. Цеци пое ангажимент да им запише песни и приказки, но ако няма възможност да ги занесе, нека някой да ги вземе от нея.

# 497
# 498
  • Мнения: 414
Здравейте,
Ходихме тази сутрин с Ферара при децата в Лясковец. Когато пристигнахме, бяха на разходка до манастира. После слязохме долу в комплекса. Много е хубаво там. Има много пространство за игра. Поиграхме на техните игри - фризби, народна (на която казват целенка), федербал. Тони гордо ми разнася чантата Simple Smile много е пораснала! А един Румчо голямо представление изнесе. Аз по-рано не съм го забелязвала това дете колко е артистично. Очакват с нетърпение дискотеката утре вечер!
А сутринта ще ходят до конната база и Арбанаси, така че ще е вълнуващ ден за тях.

# 499
  • Мнения: 192
Момичета, много се радвам, че децата са изкарали така добре на почивката. Браво на вас. Страхотни сте  Hug  ! Съжелявам, че напоследък не мога да съм много в час, но скоро ще се включа пак, колкото мога.

# 500
  • Мнения: 414
Здравейте,
Официална среща на 25.09 в 14 часа в сладкарница "Неделя", Велико Търново.
До скоро!

# 501
Здравейте,
Да кажа какво стана - срещнах се с представители на МОЛ-а и с дамите от Сдружение на надомните работници "Всеки със занаята си" - гр. Велико Търново. Съвместно решихме да направим Благотворителен базар - изложение на 17 и 18 декември 2011г. в МОЛ Велико Търново на третия етаж. Дамите от СНД "Всеки със занаята си" на отделни маси ще представят своите произведения и един значителен процент от продажбите ще бъде дарен за нашите деца. Ние също ще си подготвим маса, на която да изложим нашите творби.

# 502
# 503
  • Мнения: 893
Успешно приключи и Благотворителния Коледен базар и на "Работилница за надежди".
Благодарим на всички, които ни подкрепиха!



още за базара

# 504
  • Мнения: 263
Мили дами,

Сдружение "Работилница за надежди" ви кани на Великденски благотворителен базар в полза на децата от дома в с. Страхилово на 7ми и 8ми април пред Факултета по изкуствата (срещу Централна поща).

На базара ще предложим ръчно изработени сувенири и декорации за Цветница и Великден, срещу които ще можете да направите своето дарение, за да можем да осигурим ваканционно летуване на децата от ДОВДЛРГ с. Страхилово.

Повече информация можете да намерите на сайта ни: www.millofhopes.org или в събититето във ФБ: http://www.facebook.com/events/393149180708962/

# 505
# 506
# 507
  • пяната на дните
  • Мнения: 686
   Видно от горната снимка, вече година никой не е писал в темата. Пък не е като нищо да не сме свършили, просто комуникацията протича през скaйп и фейсбук, но пък така шансът нови хора да се включат в това, което правим, намалява...
   Та така - както повечето знаете - пореден Великденски базар ще има, на 27 и 28 април, на обичайното място пред сградата на Общински съвет. Понеже решението за това да има или да няма базар се позабави, сме в ситуация всичко в последния момент (демек в момента).  Марти обеща да направи прессъобщение, както и събитие във фейсбук. Всички свободни по нещо майсторят, вероятно едва в последния момент ще знаем с каква точно стока разполагаме. Още нямаме и график за продаване.
   Благодарение на Цвети и на успешната и комуникация с Общината, имаме позволение безвъзмездно да ползваме мястото.
   Ако някой не е научил, Мая разговаря с директорката на Дома, тя е на мнение, че летуването, което организираме всяка година, е чудесно, и би се радвала традицията да продължи, така че средствата, които съберем, отново ще бъдат насочени основно към тази цел.
Аз шия пиленца, имам едни малки керамични гърненца от приятелка. Ще е чудесно, ако раздвижим позаспалата тема с актуални размисли и новини Simple Smile, като кой докъде е и т.н.
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт