ВЪЗГЛАВНИЧКА ЗА СПАНЕ НАСТРАНИ (ЗА НОВОРОДЕНО)

  • 6 129
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 559
Слагам един голям Х на възглавницата и вече сме спестили 16-20 лева  Twisted Evil  Twisted Evil  Twisted Evil .
Благодаря ви момичета!!!
Споделете за нещо друго излишно сещате ли се - мъжът ми ще ви е благодарен също, щото списъкът ми е доста длъжък  Embarassed .
Мале-ее-е-е каква циганка съм станала, по принцип имам доста широки пръсти, но нещо съм се ошошкала покрай разходите за ремонти , бебета и т.н

# 16
Цитат на: bibi
Споделете за нещо друго излишно сещате ли се - мъжът ми ще ви е благодарен също, щото списъкът ми е доста длъжък  Embarassed .
....

Ами май да ни копнеш списъка си и ние да казваме - да, не Wink  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 6 559
ами той засега е на ръка, ще го направя във вид за копване  Laughing
ето няколко неща, за които се колебая:
1. по колко чифта дрехи на дете за преобличане, напр. колко бодита, камизолки (да купувам ли изобщо камизолки, май не са удобни) ит.н.
2. кремове за мазане или само преварен зехтин
3.ваничка за къпане - можи ли двете в една или трябва 2 ( това май дерматолог трябва да го каже), стойката нужна ли е
4. термометър за водата - май е нужен
5.нещо друга за мазане, зная, че им се появяват люспи по главата
6. по колко шишета на дете (смятам да кърмя,ако мога)
7.колко комплекта чаршафи
оф - май ставам досадна вече Embarassed  Embarassed  Embarassed , трябва цял ден в нет-а да висите за да ми отговорите
 Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 18
Цитат на: bibi
ами той засега е на ръка, ще го направя във вид за копване  Laughing
ето няколко неща, за които се колебая:
1. по колко чифта дрехи на дете за преобличане, напр. колко бодита, камизолки (да купувам ли изобщо камизолки, май не са удобни) ит.н.
2. кремове за мазане или само преварен зехтин
3.ваничка за къпане - можи ли двете в една или трябва 2 ( това май дерматолог трябва да го каже), стойката нужна ли е
4. термометър за водата - май е нужен
5.нещо друга за мазане, зная, че им се появяват люспи по главата
6. по колко шишета на дете (смятам да кърмя,ако мога)
7.колко комплекта чаршафи
оф - май ставам досадна вече Embarassed  Embarassed  Embarassed , трябва цял ден в нет-а да висите за да ми отговорите
 Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed

Ами аз мисля, че
1. Бодита мисля, че на парче 4-5 бодита стигат. Камизолки никога не съм ползвала и не мисля, че намират добро приложение
2. Някакъв крем за мазане може да вземеш ( с марка не се обвързвам Wink ).
3. За ваничката наистина не мога да кажа компетентно мнение (моя приятелка тук ползва една за двамата юнака)
4. Термометър за вода - мисля, че не е необходим. Най-вярна представа за топлината на водата ще ти даде лакътят. Като налееш водата, си потапяш лакътя и така усещаш най добре водата дали е хубава.
5. За коричките дето се появяват по главата аз ползвах вазелин. Но не бързай за това, защото пък може и да нямат такива (едната ми дъщеря никога не е имала)
6. Шишета препоръчват по 6-7 , но си мисля, че 2 вършят достатъчно добра работа плюс едно за вода (демек 3) - това на парче Wink
7. Чаршафи - на мене 2 бр. ми стигат.
Това от мене. Сега давам думата и на другите мами Wink  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: bibi
ами той засега е на ръка, ще го направя във вид за копване  Laughing
ето няколко неща, за които се колебая:
1.по колко чифта дрехи на дете за преобличане, напр. колко бодита, камизолки (да купувам ли изобщо камизолки, май не са удобни) ит.н.
2. кремове за мазане или само преварен зехтин
3.ваничка за къпане - можи ли двете в една или трябва 2 ( това май дерматолог трябва да го каже), стойката нужна ли е
4. термометър за водата - май е нужен
5.нещо друга за мазане, зная, че им се появяват люспи по главата
6. по колко шишета на дете (смятам да кърмя,ако мога)
7.колко комплекта чаршафи
оф - май ставам досадна вече Embarassed  Embarassed  Embarassed , трябва цял ден в нет-а да висите за да ми отговорите
 Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed


1.Бодита - по-удобни са. Колко - не помня вече, но е добре да има повече:?;
2.В началото само преварен зехтин, по-нататък и крем за мазане;
3.За ваничките  - да кажат майките с близнаци;
4.Термометър - задължително;
5.С каквото им мажеш телцата с това им мажи и главичката /но май не беше съвсем в началото/;
6.Аз имах 6 шишета и ми бяха добре. След време купуваш нови и подменяш;
7.Минимум 2, добре е 3.

# 20
  • Мнения: 7 821
Здравей,
1. Ами толкова комплекта, че да се събират за пералня, за да не переш на ръка ( около 5,6). Въобще не съм ползвала камизолки, въпреки, че купих за баткото. Гърбовете им са винаги голи, защото памперса, колкото и стегнато да го сложиш, все се отпуска леко и камизолката се отваря, а читанките не могат да ги държат. Камизолките са били супер едно време, като се напишка бебчето да не го преобуваш цялото, а само от кръста на долу.
2. Както си решиш, но няма нужда да вземаш и двете. Може да купиш олио пък ако не дай си боже покажат реакция ще изтича някой за зехтин.
3. Чак такава хигиена ми се вижда излишна. Моето мнение е една стига.
4. Термометър е нужен, докато се научиш да познаваш водата е незаменим, а става и за стаята, поне моя.
5. Крем за подсечено дупе и сапун са достатъчно от начало не ти трябва друга козметика, с времето ще се ориентираш в нуждите на бебоците и възможностите си.
6. По едно, максимум 2 за начало стигат, особено ако се решила да кърмиш плюс шишета за вода, но някой не дават вода.
7. По 2 комплекта за легло, ако първия месец ще ги слагаш в едно легло и 2 комплекта ще ти свършат работа. За да имаш за смяна при пране. Аз отглеждам второ бебе с 3 комплекта за бебешко легло.

Не се досадна, и е нормално да се притесняваш за финансовата страна на нещата. Ако кърмиш ще ти е много по евтино, тогава след първоначалния взрив от разходи остават само памперсите.
Питай и за другите неща които се интересуваш Да ти кажа дете се гледа и с малко и с много.

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Айде сега и аз като чисто ново майче да се включа с въпрос Laughing
Говорите само за спането по гръб и настрани...А как стои въпросът със спането по корем?Нещо гледам  моето бебе поза "жабче" много го кефи - лежи ми на гърдите с разтворени крачета и ръчички, свити под личицето - толкова е сладък!Тъкмо се чудех дали да не го оставя в същата поза и в леглото - да не му развалям удоволствието, като го обръщам.Обаче - дали не е опасна позата?Може ли да се задуши, макар че главичката му е винаги обърната настрани и едва ли би имал сили сам да си я вдигне...А ортопедично дали не е вредно да лежи с така разперени крачета?

# 22
Цитат на: belinda
Айде сега и аз като чисто ново майче да се включа с въпрос Laughing
Говорите само за спането по гръб и настрани...А как стои въпросът със спането по корем?Нещо гледам  моето бебе поза "жабче" много го кефи - лежи ми на гърдите с разтворени крачета и ръчички, свити под личицето - толкова е сладък!Тъкмо се чудех дали да не го оставя в същата поза и в леглото - да не му развалям удоволствието, като го обръщам.Обаче - дали не е опасна позата?Може ли да се задуши, макар че главичката му е винаги обърната настрани и едва ли би имал сили сам да си я вдигне...А ортопедично дали не е вредно да лежи с така разперени крачета?

За стойката по корем и по-горе казах, че не е препоръчителна. Първо защото може да се задуши така детето и второ ти се сетила - и от ортопедична гледна точка. Въпреки, че там да си призная не съм много убедена.... Embarassed   Confused Пък и едва ли ще го държиш така нон стоп бебето Wink . За нощен сън обаче мисля все пак избягвай спането по корем. Виж като е върху тебе знам, че е удоволствие да му гледаш сладката и блаженно спяща муцунка Wink  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт