Проблем с миялна машина 2

  • 37 078
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 891
Имаме си нова кухня с нова миялна. Разгръщам страниците на инструкцията и следвайки дума по дума написаното вътре се приготвям за първо пускане. Трепетно вълнение и радостни танци около Beko DIN 1530. Натискам бутона и... нищо. Помпата бучи, а в миялната не влиза вода. Разкачахме маркуча 5 пъти. До аквастопа стига вода, защото е мокър, но от него навътре в маркуча към миялната нищо не влиза. Аз ли съм крива или ми се налага майстор?

# 1
  • Мнения: 2 100
Аквастоп какво ще рече - клапан ли?  newsm78

# 2
  • Мнения: 2 891
Това е онази джаджа на входа на маркуча, дето вкарва чистата вода в миялната, която при евентуален проблем спира притока на вода автоматично. По принцип, чудесна екстра, която пречи на наводненията Simple Smile

# 3
  • Мнения: 224
ние имаме същия проблем моля кажете как се справихте с него...

# 4
  • Мнения: 2 891
Оказа се, че машината е блокирала. След като по телефона не  ни помогнаха, извикахме един техник от гаранционния сервиз. Той направи грандиозен ремонт.  Mr. Green 
1. Включваш машината;
2. Избираш програма;
3. Задържаш старт бутона продължително време (15-тина секунди). Индикацията трябва не да свети постоянно, а да започне да  мига. Това означава, че машината е рисетната;
4. Затваряш вратата и машината започва да излива задържаната в нея вода;
5. Когато е готово, започва да писука, сякаш е свършила програмата.

След това вече трябва да работи. Ако не ви се получи, звъннете в сервиза. Успех Simple Smile

# 5
  • Поморие
  • Мнения: 162
А при нас проблема е ,че миалната не пуска вода-последния път когато я пусках всичко беше нормално, но сега бучи и неще да пусне вода-дали номера с рестарта ще свърши работа?

# 6
  • Мнения: 2 891
Нищо не ти пречи да пробваш.

# 7
  • Мнения: 224
и при мен не пуска вода сега ще пробвам ресета...

# 8
  • Мнения: 224
не не иска да пълни Cry не знам вече какво да и правя! Как подяволите да спра тая аква стоп функция?

# 9
  • Мнения: 224
започна да титка и сега не знам какво да наисна ?... басииии, някакви бутони ми светята единия е нещо като слънце а другия някакаво като маркуч...

# 10
  • Мнения: 224
jj нашата миялна е същата марка, моля те кажи ми тези бутони дето светят червено за какво са -? с Включването а миялната веднага светват...Направо съм в шаш не знам какво да я правя...

# 11
  • Мнения: 2 891
Хех, нямаш ли книжка с инструкции  Laughing Това, дето е като маркуч е лампичката, която индикира, че нямаш сол в машината, а другата е тази, която ти казва, че нямаш гланц. Добави сол в контейнера на дъното на машината,  но ползвай книжката за инструкции.

# 12
  • Мнения: 224
нямам книжнка на бг! Глупаците от Технополис не искат да ми я пратят по мейла а нямам възможност да отида до там само за една книжка, водата в Сф не е твърда и мисля че може да не се слага сол поне в миялната, но дали затова не иска да работи не знам...какво ли не пробвах не иска и не иска! Само дето в този индикатор за сол влезе вода снощи, заштото беше пълна с вода и мъжа ми го отвъртя и вътре влезе от водата, но не мисля че е заради това, май се е включил аква стопа и сега нямам идея как да го изключа с рестарт пробвах и не става...

# 13
  • Мнения: 224
сега като и пуснах програма веднага почна да писка и не знам какво да я правя...да я изключа ли?

# 14
  • Мнения: 2 891
Звъни на Роял сервиз, ама не им казвай за рисета  Laughing Ето ти ръководство на руски за същата машина, ама 45 см. Пък аз си мисля, че гланц може да не слагаш, а не сол.

Общи условия

Активация на акаунт