Автоимунен тиреоидит на Хашимото (13)

  • 94 669
  • 764
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 288
Слънчева , честито момченце  Hug Много здраве и на двамата ви желая  Hug
Аз пък де се похваля , че днес се видя че ще имам щерка  Heart Eyes Много се зарадвах , но и честно малко се притеснявам като знам , че при жените има доста по-голяма вероятност за онаследяване на тези пусти щитовидни проблеми . Важното е , че сега всичко е наред и двете се чувстваме супер  Grinning
Има медно малко питане .  Д-р Тодорова ми изписа да пия селен с фолиевата киселина . Обаче сега съм в 13 г.с. и като я завърша започвам витамини за бременни . Дали трябва да продължавам и селена , защото той се съдържа в комбинираните витамини ?

# 121
  • Мнения: 348
tonivil,честита ти девойка.  bouquetНе мисли сега за болести. NaughtyПроцента за онаследяване не е толкова голям,така че наслаждавай се на бремеността.
Според мен на Laughingй-добре да се обадиш на д-рката и да я попиташ.

# 122
  • Мнения: 16
tonivil много се радвам за момиченцето ти всичко ти желая да е наред на мен още не са ми казали какво ще е моето слънчице но аз понеже съм много "слабичка"  Laughing май по късно ще разбера.
КоКолина Процента за онаследяване не е толкова голям  Много мерси и на мен ми подейства успокоително това дай Боже всички да са добре и здравички  Praynig  Hug

# 123
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
аз пък днес си пуснах пак ТСХ и ФТ4,сега съм в 14г.с.
Тсх се е дигнало пак,от 2.60 миналия месец сега е 3.85,и ФТ4 е на долна граница,а се чувствам много добре напоследък,като изключим че корема ми е подут като в по-голям месец.
в петък съм при ендото и сигурно ще ми увеличи пак дозата.

Тонивил    честита ти мома  bouquetИ аз същото ще кажа като коколина-не мисли за болести а се наслаждавай на бременността Hug

# 124
  • Мнения: 348
Ей,момичета,вие двечките сте" еднакво" бременни. Mr. GreenРадвайте се на коремчетата си и мислете позитивно!Всичко ще е наред! Hug

# 125
  • Мнения: 220
цоп ето ме отново  Mr. Green

ПРАСУНЧО аз ще трябва да поизчакам с фитнеса, че с това секцио....ще си направя някоя беля, иначе още имам корем и съм понаедряла, купувам си нови дрехи...., но без пот няма да стане

виждам че момичетата питат за изследванията на бебешката щитовидна, ето малко инфо .... прави се така наречената "Фенилка"

В България на всяко новородено дете след 72 h и се провежда изследване за Фенилкетонурия и Вродена хипотириоза посредством Гутрие тест. Той представлява взимане на няколко капки кръв и накапването им върху филтърна хартия, след което този тест се обозначава индивидуално и се изпраща в специализирана лаборатория за изследване. В случай, че изследването е извън рамките на нормата, лекарите от лабораторията ще се свържат с вас за повторни и допълнителни изследвания ако това е необходимо....

Бебета които са с вродена хипотиреоза имат само понижено ниво на тироидния хормон. Това състояние е лечимо ако се започне терапия с Thyroxine скоро след раждането. Посредством Гутрие теста се изследва нивото на TSH хормона който дава информация за функцията на щитовидната жлеза.


относно онаследяването на дедо Хашимото - моята гинеколожка ме успокояваше, че това рядко се случва

на всички бременни желая лека бременност.....

# 126
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
ДобрЮтрЮ  Simple Smile!
От 5ч съм на  крак, дребната заспа преди малко и ей сега и аз ще я последвам.
да се похваля - от вчера съм във фитнес залата и се чувствам прекрасно  Grinning! Само с бутане на количката няма да стане.
Скоро ще изследвам и ТСХ-то да го видя накъде е.
хайде, хубав ден на всички! Аз си лягам  Laughing

# 127
  • Мнения: 148
Аз да си споделя за изследванията - пуснах си пълен имунологичен панел (който включва и някои генетични) и всичко ми е в норма. Гинеколожката ми се наскара, че нищо не правя за ТАТ и МАТ (150 и 350) и аз й обясних, че и двамата ендокринолози, които съм виждала ми обясниха, че целта е да се свали ТСХ, и че за антителата не могат да направят нищо. Даже не можах да си се зарадвам на добрите резултати, ама сега им се радвам Simple Smile. исках само да споделя докъде съм стигнала.

# 128
  • София
  • Мнения: 17 278
zazaza - и аз се радвам с теб  Hug

прасунчо - честит фитнес на теб  Grinning

# 129
  • София
  • Мнения: 10 698
zazaza поздравления за добрите резултати, да черпиш една бира  Wink

# 130
  • София
  • Мнения: 492
Привет!

Мойто ендо също ме успокои, че онаследяването на дедо ви Хашо е сравнително рядко...   Praynig... трябва да сме оптимисти!

И аз трябва да си пускам вече хормона, че стана никое време...  Rolling Eyes...но чакам 17-ти, когато сме на консулт за малката и тогава ще искам от джипито талон.

Мноооого се радвам за бременните ни мами...все повече да стават....  Hug

За фитнесче и аз си мечтая, но как ли ще се осъществи...  newsm78... първо се кърмим и второ -- няма на кой да я оставя през деня, а вечер не ми се ходи щото съм каталясала(от пълната програма през деня).... ще си ходя още закръгленка...  Laughing

Тонивил, честита ти мома... прекрасно е да имаш момиче, а пък още по-прекрасно е, когато са две...  Mr. Green Heart Eyes

# 131
  • Мнения: 148
магнитче, с теб дано да имаме сериозни поводи за черпене съвсем скоро Praynig

мами, фитнеса е добра идея, но за новородили мами са много подходящи йогата и пилатес, а и поне на мен са ми по-интересни. въпроса е човек да се захване с какъвто й да е спорт и резултата ще е налице, но именно започването е най-тегаво.
както и да е, успех на всички в свалянето на кг, въпреки, че съм сигурна, че сте едни прекрасни мами и с тях.

# 132
  • Мнения: 16
zazaza браво все хубави резултати ти желая
прасунчоне е ли твърде рано за фитнес аз неразбирам много и се радвам че си добре и се чувстваш готова за спорт просто се пази и не се натоварвай  Hug
Аз другата седмица отивам на иследвания стискайте палци!!!
    целувки и приятна вечер  Hug   bouquet

# 133
  • Мнения: 104
Само наминавам да пожелая на всички хубава вечер и късмет на всички, които очакват резултати или тепърва ще пускат изследвания Hug  bouquet При мен нищо ново, освен че нещо ми притупва сърцето и се чувствам малко странно неприятно от две седмици и, мисля че организма ми привиква към тироксинчето, нищо че е в съвсем малка доза ... то може и от друго да е, но нали трябва да има виновен Joy

# 134
  • Мнения: 148
mimi, стискам палци за резултатите!

bobolinka, и на мен ми притупва сърцето и понякога не мога да си поема дълбоко въздух, но и аз го отдавам на привикването към хормона  Wink

Общи условия

Активация на акаунт