Гадене и киселини

  • 36 820
  • 88
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 214
Гледам, че отдавна не е пускана такава тема Mr. Green
Та да питам - какво да правя с това гадене и киселините?
Побърках се вече!
Да ям ли, да не ям ли?
Какво да ям и кога да ям?
Засега се спасявам понякога с чай от мента и Талцид. Но чай не винаги имам под ръка.
Солети и вода също вършат работа понякога. А, и Спрайт.
Кажете и вие някакви трикове.

# 1
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Ох, толкова ми е прясно това.Аз получавах киселини от всичко.Имах чувството, че и вода като пия пак ми се образуват.Нощтно време съм с е будела от тях.Беше кошмар.Пиех сода обаче и това не помагаше.Накрая ми писна и казах на лекаря да ми изпише някакво лекарство.Родих се и можеш да си хапвам като нормален човек.Вземах го два пъти на ден преди храна-Урокопрал мисля се казваше , но може и да бъркам.След раждането всичко се оправи.

# 2
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Забравих да спомена, че аз получавах от всичко, така че нямам как да те посъветвам какво да не ядеш.

# 3
  • Мнения: 50
Талцид !!!!!!!!!!!! На мен лично много ми помага ,но все пак се ограничавам от мазно и шоколадови историйки ,особено вечер преди лягане !Принципно е неизбежно появата им,но поне може да се ограничи и с Талцид да си помогне човек !

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 171
талцит по рядко, и вечер чаша студено прясно мляко много ми помагаше

# 5
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Имаше един период в който, портокалите правеха киселините при мен по-поносими нощем. Ама временна работа. Дегана ми спря постоянното повръщане, но пак ми се гадеше постоянно. Единствения лек е раждането, минава всичко от раз. Дилянка желая ти леко бременеене и здраво   ylinfant на финала  Peace

# 6
  • Мнения: 1
Zdravei,az sam bremenna v sedmia mesec.Imam kiselini riadko.Sre6tu tiah moga da ti prepora4am da iade6 ve4er predi da is legne6 edna krastavica-4ista ili sas sol s ni6to drugo.Uspokoiava i 6te spi6 spokoino.Za gadeneto ne moga da te posavetvam,tai kato pri men ne se slu4va.
Lek Den ti jelaia i probvai tova,sas sigurnost 6te te oblek4i

-----------------
Пишете на кирилица.

Последна редакция: чт, 20 май 2010, 15:05 от AnMary

# 7
  • Мнения: 1 167
За гаденето нямам решение, но при мен срещу киселините успешно се бореше салата от зеле, моркови и ряпа. Киселото мляко също.

# 8
  • Мнения: 1 796
За киселини няма да спра да препоръчвам Улгамакс-минават веднага и поне 1-2 дена не се сещаш за тях(е,поне при мен така действаха).

# 9
  • Мнения: 920
Моята универсална рецепта за киселини е пудра захар- една лъжичка и почти моментално ме облекчаваше.
Сутрин задължително сухар, от глада ти се гади повече, трябва да хапваш честичко по малко. Намери своите храни,от които не ти се гади толкова,можеш да хапваш бисквитки,солети,зелето е тежка  храна, не препоръчвам, аз си изповръщах вътрешностите от него. Изкиснато сиренце също, газирана сода. Абе кофти работа е с това гадене, аз цялата бременност бях така, лежах една седмица в болница, че ми се беше напълнила урината с кетони от това повръщане.
Ще мине, то се знае, ама ще се поизмъчиш.

# 10
  • софия
  • Мнения: 2 140
Сухари,обикновени бисквити,солети-това са нещата,които ме облекчаваха най-бързо. Peace
А,колкото до спрайта,не е най-добрия вариант. PeaceГазирани напитки никак не са
препоръчителни по време на бременност. Naughty

# 11
  • Мнения: 6
след ядене една ябълка!

# 12
  • Мнения: 920
Сухари,обикновени бисквити,солети-това са нещата,които ме облекчаваха най-бързо. Peace
А,колкото до спрайта,не е най-добрия вариант. PeaceГазирани напитки никак не са
препоръчителни по време на бременност
. Naughty
Препоръчителни или не, мен ме облекчаваха, тогава хич не мислех за това, просто исках поне малко да не ми се гади.

# 13
  • Мнения: 97
ей на точно сега ме мъчиха киселини пак, сдъвках си талцида, мина ми. аз лично така се оправям, доки ми го препоръча като най- слаб/лек/безопасен от всички лекарства срещу киселини
обаче гаденето, не знам, тва според мен няма оправия, освен ако не си от щастливките дето не им се случва въобще  Peace
мен ме тормози сутрин най-вече и предиобед, особено ако помириша кафе (еспресо, нес-а не ми действа така)

# 14
  • Мнения: 15 379
Обикновена бисквита, кисело мляко, резен ябълка, парче солено сирене.
Сама ще разбереш какво би ти помогнало.
Лично мен киселините ме съпътстваха до края на бременността, спях почти седнала.

Общи условия

Активация на акаунт