Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Бременност и утрогестан?

• 31 223
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
Блу, и аз се чудя до кога да го пия честно казано  Embarassed
Беше ми предписан в 19 г.с. и ми беше казано да го пия "до последно". Аз пак ще ходя до София, ама след месец. Тогава ще питам и за приема му, ама до тогава най-много ще се гътна някъде от постоянното главозамайване  Laughing.
От два дена си го поставям вагинално и направо живнах. Иначе ходих като анемична. Simple Smile

# 16
Здравейте, момичета... На мен също ми го изписаха този утрогестан - 2х2 таблетки. Това плюс витамини Pregnatal ми ги изписаха на първия преглед, на който отидох. В 6-та седмица съм и доктора ми каза да приемам утрогестана в продължение на 6 седмици.... Но като чета какви странични ефекти има при прием орално  Shocked  А между другото на мен това ми е първа бременност, да чукна на дърво да е безпроблемна.... Март месец тази година ми гориха раничка на шийката... възможно ли е заради това да са ми изписали утрогестан или е нормално за началото на бременността?

# 17
  • Бургас
От четенето във форума стигнах до извода, че доста лекари го изписват като превантивна мярка в началото на бременността.
Можеш да потърсиш второ мнение или ако имаш доверие на наблюдаващия те лекар - да започнеш приема му. Наистина има доста кофти странични реакции, дано при теб не се появят.
Пожелавам ти лека бременност!

# 18
Благодаря. Аз съм в Кипър и явно и тук го изписват за началото на бременността. Ще започна приема пък да видим как ще са страничните ефекти Simple Smile Дано само не започна да заспивам на работа  Grinning

# 19
Аз го пиех докъм 14-15 г.с. При мен беше изписан заради отлепване на плацентата и кръвоизливи в следствие на това. Изписвали са ми го само орално. При мен страничен ефект беше само това , че много ме успиваше.

# 20
ами според мен като каже лекаря, на мен ми го изписаха в 20 г.с. за шийката на матката, други го започват по рано по други причини и го спират тогава, аз го прилагах до 32 г.с.
на мен също ми го предписа 3×2 през уста и но шпа, снощи прокървих кафеникаво в 12 г.с съм

# 21
Здравейте дами, доста съм притеснена... Закъсняваше ми с 8 дни... Онзи ден ходих на преглед и докторката ми каза че матката ми е уголемена.. Гледа ме вагинално и Каза че има плоден сак... Изписа ми фолацид.. И днес трябваше да отида на преглед, но се отложи... Изписа ми ултрогестан.. Ноо сега си направих тест и ми излезе една чертичка... Случвало ли ви се е на някоя от вас, много моля за информация, че направо полудявам

Общи условия

Активация на акаунт