Разходката

  • 2 087
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 3 042
Мили мами, по колко часа на ден разхождате децата си?
Въобще има ли някаква задължителна схема на разходките?

# 1
  • Мнения: 8 769
не, нямам никакъв задължителен режим на разхождане. Всичко зависи от кефа на принцесата, от времето, от моя кеф, от задълженията за деня.......ау много фактори се насъбраха....

# 2
  • Мнения: 3 042
уф, бабата е на гости (мед. сестра) и гледай какво става! Close днес беше на дневен ред - колко малко го разхождам- само по 1-2 часа на ден, е то не е практика това де, ама в повечето случаи.... Понякога пък по цял ден не се прибираме със Съни, ама в тъпата квартална градинка как да стане това? То даже и една пейка на сянка няма, пък и малкият все иска да се ходи, не мирува ако спра случайно или пък не дай боже да седна на кафе Shocked нееее, няма кафета, мамо! голям е регулатор от сега още!
та тия баби мед.сестри са страшна работа, да знаете Bulb
та затова питам, утре сигурно и попарка ще ме юрне да правя- абе бабини работи Confused  Neutral Face

# 3
  • Мнения: 966
Yf Pavlina smiax se na tvoi grab, az izpitvax yjas kato xodex na gosti na babata na maja mi akysherka aba niama ygodia tova napravi onova napravi, ako moje da jivee pod 4as i da iade pod 4as i to vsi4ko koeto baba e prigotvila samo togava e dovolna. Ako se zabavish ve4e ni 4akashe na vratata sas salzi na o4i abe da ne te stigaq tova koeto si misli, s edna dyma triabva da iztarpish rano ili kasno sha si ide.

# 4
  • Мнения: 8 769
А, а ти попарка не му ли даваш? И мойта майка е мед сестра, ама чак пък за разходките не ми чете лекции, да ти кажа....ех, всеки луд с номера си Wink

# 5
  • Мнения: 3 042
О, попарка не! Само с кашички за закуска, а за справка - това е моята майка и по план-график цял август е отпуска Laughing така че....ще има и други забележки, то се знае.
Сега го е подгонила с чорапите, втълпила си е, че удома е много студено Bulb и постоянно мъкне жилетки от шкафчето да му ги облича, а се обърна и Съни вече е по къси чорапи, надлежно загащен Laughing  и с жилетка, закопчана догоре Laughing  Laughing  Laughing  Shocked
уф, няма оправия!

# 6
  • Мнения: 8 769
Shocked  Shocked  Shocked  Shocked Какви жилетки в тая жега? Shocked  Меле,...не ти е лесно и на тебе...на мен само ми се опява,че детето ходи много голо облечено....и когато зависи само от майка ми винаги й слага якенце, но само вечер!

# 7
  • Мнения: 3 042
Ставало течение, да не се разболеел и тн, а жилетчиците са едни такива трикотажни де, не са плетени Laughing то само това липсваше, да извади зимните елеци Laughing  Laughing  Laughing

# 8
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Нашите прогулки зависят от кърменето. Гледаме да ядем вкъщи . Значи до 2 часа правим излети. Може сутрин 1 час и следобяд още 1 час..Някой път не ме свърта вкъщи и правя обиколки на махалата. Добре, че бутам количка, иначе изглежда странно..
А за обличането, свекърва ми много настояваше да внимавам с бебата и да я обличам повечко. Майката ми пък нахлузваше терлици!! Shocked  УжАСт! Обаче нали аз съм майката и все се кривя и нареждам, стигнахме до там бабите да събуват чорапките топлите месеци и да търсят потници. Аз ги слагам надвечер - те "не, да свиква".. Иди се оправяй кой какво иска и как го желае...
 Wink

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Вчера бяхме цял ден навън от 11ч. до 19ч., ядохме в един ресторант( за първи път му взимам храна от ресторант), сменях му памперса в количката( ау, много неудобно). Скитахме цял ден и се прибрахме каталясали. Днес обаче времето е лошо и бяхме за 2 часа навънка.

# 10
  • в гората
  • Мнения: 1 486
Онзи ден разхождайки се с бебо с кенгурото към 10 сутринта, веднага бях порицана от една баба, че "много му пече така на детето". А аз съм го изкарала за 15 минути до пазара и обратно така, ама какво да и се обяснявам... Та, в тази връзка исках да ви питам (извинявам се, че се намесвам в темата)... по колко ги излагате на пряка слънчева светлина децата? Аз досега бебо почти не съм го показвала на слънце - само на шарена сянка чат пат. Обаче ме загложди нещо, че трябва повече слънце да събира - нищо, че е бебе, нали все пак трябва да събира слънчеви лъчи??? Rolling Eyes А пък от друга страна - нали е много вредно това слънце??? Оф.  Nature Partly Sunny

# 11
  • Мнения: 2 693
Само искам да кажа, че твърдо съм против бебета и малки деца да се третират като тежко болни.

# 12
  • Мнения: 2 006
Цитат на: bobolenta
Само искам да кажа, че твърдо съм против бебета и малки деца да се третират като тежко болни.[/quoСъгласна.Колкото по калени,толкова по здрави Grinning

# 13
  • Мнения: 1 517
Цитат на: MardiGras
Онзи ден разхождайки се с бебо с кенгурото към 10 сутринта, веднага бях порицана от една баба, че "много му пече така на детето". А аз съм го изкарала за 15 минути до пазара и обратно така, ама какво да и се обяснявам... Та, в тази връзка исках да ви питам (извинявам се, че се намесвам в темата)... по колко ги излагате на пряка слънчева светлина децата? Аз досега бебо почти не съм го показвала на слънце - само на шарена сянка чат пат. Обаче ме загложди нещо, че трябва повече слънце да събира - нищо, че е бебе, нали все пак трябва да събира слънчеви лъчи??? Rolling Eyes А пък от друга страна - нали е много вредно това слънце??? Оф.  Nature Partly Sunny

ние сме от обяд до 19:30-20:00ч на вън в най голямите жеги сме или по парковете или под гъста сянка.На пряка слънчева светлина никога не съм го излагала,слънчеви лъчи привечер когато не е толкова силно слънцето   Nature Partly Sunny

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Аз нещо не успявам сутрин да го изведа, следобед пък Виктор спи много - от 13 докъм 16 часа и след това давам пюрето и излизаме. Докъм 20-21 часа. Около нас има само една градинка, която в момента е пълна с деца и ако случайно малкия заспи не е за дълго. Затова обикалям по улиците, но да ви кажа това адски ме изморява. И тези спрели по тротоарите автомобили ме побъркват Cry

# 15
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Преди известно време се наложи за няколко дни майка ми до провежда разходките на Мая. И както си се мотала жената (била открила каручката и крачката на бебото били  на припек към 11 часа), насреща и възрастен господин, разхождащ куче. Загледал се човекът, не се стърпял и направил забележка, че бебетата не бива да се излагат на пряка слънчева светлина, защото освен вредни лъчи и изгаряне можело гърч да получи детенце и да ни изкара акъла. Въпросният мистър бил педиатър.
От тогава само в късния следобед, може слънце да огрей дебелите ни бузки.
Шарената сянка е напълно достатъчна за мъниците ни.  Rolling Eyes

# 16
  • Мнения: 2 006
Цитат на: karla
Цитат на: MardiGras
Онзи ден разхождайки се с бебо с кенгурото към 10 сутринта, веднага бях порицана от една баба, че "много му пече така на детето". А аз съм го изкарала за 15 минути до пазара и обратно така, ама какво да и се обяснявам... Та, в тази връзка исках да ви питам (извинявам се, че се намесвам в темата)... по колко ги излагате на пряка слънчева светлина децата? Аз досега бебо почти не съм го показвала на слънце - само на шарена сянка чат пат. Обаче ме загложди нещо, че трябва повече слънце да събира - нищо, че е бебе, нали все пак трябва да събира слънчеви лъчи??? Rolling Eyes А пък от друга страна - нали е много вредно това слънце??? Оф.  Nature Partly Sunny

ние сме от обяд до 19:30-20:00ч на вън в най голямите жеги сме или по парковете или под гъста сянка.На пряка слънчева светлина никога не съм го излагала,слънчеви лъчи привечер когато не е толкова силно слънцето   Nature Partly Sunny
Живот а ,да ме пита6 сега как се разхождам по цял ден сами4ка Wink

# 17
  • Мнения: 1 512
Ние излизаме сутрин към 8.30,Шушка спинка до към10-10.30, после се прибираме, за да я  нахраня, след това излизаме до пазара и стоим под шарена сянка до 13.Следва обяд, следобеден сън и към 18-18.30 пак сме навънка докъм 21 ч.

# 18
  • Мнения: 713
Няма ли чадъри, които се защипват по количките и са с чупещи се дръжки, които се нагласят насам-натам? Те тък сигурно са много скъпи ако ги има у нас.
Детенце под 1 г не се препоръчва да се излага на пряка слънчева светлина.

# 19
  • Мнения: 470
Nо не мисля,че малко да му блесне в очите ще навреди.
Аз се засрамих като прочеох отговорите ви.Аз го изкарвам наван за около 30 мин.(ходенето по магазините не се брои,защото детето не е на чист ваздух,нали така?) Wink

# 20
  • Мнения: 1 517
Цитат на: A.A.M.Belev
:Живот а ,да ме пита6 сега как се разхождам по цял ден сами4ка Wink

има самолети до тука Laughing

# 21
  • Мнения: 17 407
Ние излизаме сутрин-от 10 до към 1, и следобед от 5.30 -до 8-8.30.Иначе Ния си има тен вече,но излагам само крачетата на шарена сянка и задължително я мажа със слънцезащитен крем.Поздрави за всички мами и бебовци. Grinning

# 22
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Цитат на: anan
Няма ли чадъри, които се защипват по количките и са с чупещи се дръжки, които се нагласят насам-натам? Те тък сигурно са много скъпи ако ги има у нас.


Има и не са скъпи, 12-15 лв са... А за моята глава чадърче? Аз не издържам след 10:30-11 часа на тоя пек. Затова се разхождаме от 9-9:30 до 10:30-11 и после от 17-18 до към 20:30-21...

# 23
  • Мнения: 3 927
аз имам два варианта на разходки и докато времето е топло, гледам да съм навън максимално време.
ако съм в квартала се разхоцдаме от 8 до 11 или от 11:30 до към 14 ч., разбира се под сенките, след обед от 18 до 20 ч.

ако съм в морската тръгвам от нас към 11:30, кисна в морската до към 18 ч. и айде пак нагоре и се прибираме към 20 ч.

независимо колко работа имам или колко съм изморена, важното е бебка да е навън. внимавам по обедните часове и й покривам крачетата с тънка пелена, иначе е гола и боса малката колкото позволява времето.

и не се давай на майка си Wink . моята също в момента е на гости, но сме се разбрали, че аз командвам, а тя слуша Simple Smile и се разбираме добре.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 679
Ние се разхождаме когато ни скимне  Embarassed - нямаме точно определено време за излизане. Ако не успея да отида до парка, слизаме поне за час на двора  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 461
Мечтая да се върна в България другия месец и съм се зарекла,че ще съм по цял ден навън с количката.
В момента живеем в Бахрейн и да не ти казвам,че от ранна сутрин е 45 градуса+страхотна влажност на въздуха.Нашата "разходка" е в 7:30 сутринта и по магазините,които слава богу са с климатици.

# 26
  • Мнения: 1 809
Цитат на: karla

ние сме от обяд до 19:30-20:00ч на вън в най голямите жеги сме или по парковете или под гъста сянка.   Nature Partly Sunny

И ние така... Ама всъщност ти знаеш Wink Въпреки, че когато бяхме на вилата преди 2 седмици само босите крачета на Хриси  отвивах , но не на силното слънце на обед, а привечер  когато пече по-слабо.Резултата е малко почернели крачета  Grinning

# 27
  • Мнения: 343
И ние се разхождаме когато ни скимне. Понякога излизаме рано и цял ден ни няма, друг път, докато се намотаме и то станало обедно време, че и по-късно дори. Стоим навън докъм 8 - 8.30. А когато сме на вилата сме по цял ден навън.  Grinning

# 28
  • Мнения: 910
Az sum na mnenieto na Tufi. Koi kogato moje - moje i samo na balkona. Osven tova vsiaka sutrin na balkona si pechem krachetata zaradi lipsa na vit.D i nezavisimo che znam che e vredno i sum po pritsip protiv sluntseto, do sega ne sme imali problemi.

Общи условия

Активация на акаунт