Относно подаръците на Рождения ден

  • 5 252
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 596
Здравейте майки Simple Smile
Един въпрос ме гложди,дано не ви се види тъп Laughing
Когато празнуваме рожден ден и дойдат гостите,как постъпвате относно подаръците.
И по точно - разопаковате ли подаръците на момента, за да благодарите или ги оставяте в едно ъгълче и чак вкъщи ги отваряте?

Питам ,защото не искам да сбъркам и да изглеждаме в очите на гостите неловко.

Миналата година не ги отваряхме когато ни ги подаряваха и сега се чудя как да постъпя.

Благодаря ви Heart Eyes

# 1
  • Мнения: 9 814
Не ги разопаковаме, първо, защото детето ми е заето, както и аз с посрещането, настаняването и забавлението на гостите, второ, за мен това е проява на лош вкус, трето, другите деца съм 100% убедена, че ще се дразнят, четвърто, запазвам си удоволствието да разопаковам подаръците след партито.
Всъщност на всичките вече неизброими детски РД, на които съм била, никъде не съм видяла някои да си разопакова подаръците на момента.

Весел празник!

# 2
  • Мнения: 1 596
Благодаря Фрнческа,доста си категорична Simple Smile
Значи и аз правилно съм постъпвала Peace

# 3
  • Мнения: 22 425
О, не, в никакъв случай не ги отваряме на мястото на празненството.
Също сме били и на доста рожденни дни на наши приятелски деца и също не се отварят подаръците.
Абсурд е да тръгнеш да отваряш подаръците на детето пред още 7-10 и повече деца. Това означава, че от подаръците (ако са играчки) накрая не се знае какво ще си прибереш, децата ще се изпокарат, разсърдят, разплачат и т.н.
Благодариш, слагаш ги на отделено за целта място и това е.
А на следващият ден можеш да се обадиш лично и да благодариш на хората за подаръците и уважението. ) Аз поне така процедирам. )

# 4
  • Мнения: 719
Не разопаковам веднага по същите причини и аз.

# 5
  • Мнения: 2 478
Никога не отваярм подаръци в заведение - нито на детски, нито на моят рожден ден.
Да, но тази година синът ми настояваше да си види някои от подаръците на място. Все пак е дете Laughing

# 6
  • Мнения: 2 821
Не се разопаковат, но задължително се разглежда съдържанието на торбичката. За мен е по-учтиво да погледнеш какъв е подаръка Wink. Така и подаряващият е уважен. На теб когато ти подаряват подаръци така ли ги хвърляш в ъгъла? Знам, че някои деца нямат търпение и искат да играят веднага с подаръците, а не е удобно на момента, но на други деца може да се обясни и те да разберат, че когато се приберем в къщи ще разгледаме всичко подробно.

# 7
  • Мнения: 8 999
Какво значи да се "разопаковат"? Да махнеш хартиената обвивка и панделките и да достигнеш до фабричната опаковка на играчката?
Да, моите деца винаги го правят - надничат в торбичките или разкъсват допълнителните хартиени опаковки, за да видят какво е, да благодарят на момента, да покажат, че им е доставено удоволствие и гостите са уцелили точния подарък.
Не виждам как бих удържала някое от моите деца да не го направи, а да изчака празникът да свърши и чак тогава да удовлетвори любопитството си. Аз също си надничам в подаръците. Струва ми се страшно неуважително да кажеш любезно "благодаря" за нещо, което не знаеш какво е. А за подаряващия пък е особено важно и приятно да получи щастлив възглас и да научи, че е подарил нещо наистина харесвано и желано.
И, тъй като моето семейств не принадлежи към кралски род, нито пък към родовете на кралската свита, спокойно можем да си позволим тази откровена простащина.

# 8
  • Мнения: 798
Аз смятам, че е уважително да видиш подаръка. Поне така правя, така правят и децата. Но това правим, защото обикновено празнуваме вкъщи. Предполагам в клуб е по-различно...
Иначе детските рождени дни се получават чудесни защото всички деца си игарят заедно с новите играчки  Peace
И съм съгласна с baibibi, че е доста трудно да удържиш децата да не си видят подаръка. (да надзърнеш в торбичката ми е доста половинчато)

# 9
  • София
  • Мнения: 5 079
За мен да го отвориш пред гостите и да благодариш е правилното поведение и израз на възпитание.
Ставало ми е откровено неприятно, когато подаръка ми се хвърли в някой ъгъл, без дори да попита(т) какво е. Ужасно е неприятно, неуважително, да не кажа просташко.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Отваряме веднага и благодарим.За мен така е правилно.

# 11
  • Мнения: 174
И аз подкрепям последните няколко мнения, че е по- редно да отвориш подаръка пред подаряващия, за да изразиш благодарност и непременно удовлетворение от избора и вкуса му. така и той ще се чувства щастлив, че е направил добър избор!
Може да се види този казус в "Как да се държим в обществото" Grinning

# 12
  • Мнения: 581
 Винаги отваряме подаръците веднага. За мен това е проява на уважение към подаряващия.

# 13
  • Мнения: 6 713
Ами различно беше - на първия имаше много много гости, нямаше никакво време за отваряне на каквито и да било подаръци.
На втория рожден ден - бяха по-малко и ги отворихме.
Просто както дойде. Simple Smile

# 14
  • Мнения: 9 814

Може да се види този казус в "Как да се държим в обществото" Grinning

Да, ако обществото не представлява 3-4-5 годишни.
Но, да не забравяме детето на ССф никога не завижда на другарчето си за играчките му, не му става криво, че днес не е неговия РД и не на него подаряват подаръците и никога, ама никога няма да поиска и то да има същите неща на мига.

Това с подаръците и отварянето пред подаряващия важи за мааалко по-големичките според мен.

За мен отварянето на подаръка веднага е пък проява на лош вкус от типа на "Я, да видя какво си ми донесъл! Пък ти почакай малко!".
Нали правите разлика между себе си и това, че вероятно ще проявите тактичност, ако един подарък не ви хареса, нито пък приятелките ви жадно ще се хвърлят върху него и едно средностатистическо дете на 4 г. и неговите другарчета например?

Общи условия

Активация на акаунт