Адресна регистрация и кредит

  • 1 662
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте съфорумци,

На прага за кандидатстане за ипотечен кредит, изкочи и първата спънка.
А именно, че от банката ми изискват  временна адресна регистрация в София, за да мога да кандидатствам за кредит  тук.  Оказва се обаче, че има някаква промяна от миналата година, според която собственика на имота, в който живея трябва лично да отиде в общината и да попълни декларация на място.

Проблема е в това, че хазяйката взе да увърта нещо...а на мен не ми се отлага във времето..
за това и исках да ви попитам някой дали се е сблъсквал с тази промяна касаеща временната адресна регистрация (тъй като аз не можах да я намеря в закона за гражданската регистрация) и дали има начин да се избегне частта с анагажирането на собственика на имота.

 И още нещо за теглилите на скоро кредит дали и от вашите банки са ви искали временна адресна регистрация в града от който искате да изтеглите кредита?

Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 87
Добре де, а може ли да има кокошка с пломбиран зъб?

# 2
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
хм, аз съм теглилапрез 2006г., искаха и се регистрирах - както каза -по стария начин сама

хазяката ти вероятно не е декларирала доходи от наем и се страхува от такова "оповестявасне" и данъчни, макар, че фиктивно може да те е пуснала да живееш по милост без да й плащаш....

вариант е - някоя приятелка с жилище  да се съгласи да те регистрира при себе си- поне до заема

# 3
  • Мнения: 4 569
Какъв е тоя идиотски ник? Rolling Eyes -Kokoshkata s plombirania zyb  ooooh!

# 4
  • Мнения: 25 600
Какъв е тоя идиотски ник? Rolling Eyes -Kokoshkata s plombirania zyb  ooooh!

Заглавие на филм е.  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 2 020
Какъв е тоя идиотски ник? Rolling Eyes -Kokoshkata s plombirania zyb  ooooh!

Ама, ще го запомниш, нали? Mr. Green

# 6
  • Мнения: 4 569
Какъв е тоя идиотски ник? Rolling Eyes -Kokoshkata s plombirania zyb  ooooh!

Ама, ще го запомниш, нали? Mr. Green
Преди да го запомня ще се запитам каква е причината на потребителката да избере тази безмислица за ник.

# 7
  • Мнения: 280
Който пита май е много млад Laughing?

На въпроса - може би е най-добре да ти услужи приятелка.

# 8
  • Мнения: 1 844
Най-вероятно жената не е декларирала,че дава имот под наем, за да не плаща данъци и точно за това увърта.
Освен да се разбереш с нея,че ще декларирате,че живееш у тях без наем,тоест безвъзмездно.Може би така ще се съгласи,ако е свестен човек,де..и иска да помогне.Другото е да се регистрираш при познат.Или да търсиш под наем апартамент,чиито собственици да са декларирали отдаването му и да нямат проблем.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 995
Глупости на търкалета. Всяка община тълкува закона различно, но като цяло нямат право да искат каквито и да е документи.
Пробвай се в Средец, например. Там се иска само лична карта.

# 10
  • Мнения: 5
Благодарности на всички които се включиха по темата!  smile3525

Хубав ден

Общи условия

Активация на акаунт