Каква храна за дете на 2 години на море ?

  • 14 637
  • 146
  •   1
Отговори
  • Мнения: 68
Предварително благодаря на всички , които ще се включат с идеи и препоръки .
Синът ми ще е на 2 години август месец и за първи път ще отиде на море това лято , до сега ходил само на планина , но беше по - малък и се хранеше с пюрета и АМ за основните хранения. Към момента вземам храна от детска кухня през седмицата и му приготвям домашна в почивните дни . Не е капризен , хапва си абсолютно всичко и няма хранителни алергии.Сутрин и вечер пие АМ , все още харесва готови пюрета и каши. Само се чудя дали може да го храня 7-8 дни на обяд и вечеря с готови пюрета и няма ли да му липсват супичките , яхнииките и т.н . За закуска съм се спряла на студени сандвичи , каша , попара , все неща лесни за приготвяне в каквато и да е обстановка , за следобедна закуска ще са плодове , бисквити , кисело мляко и подобни . Проблем ми остават основните хранения , задавам си въпроса дали мога да се доверя на ресторантска храна ?Мястото , на което ще почиваме е семеен хотел и предлага оборудвана кухня за самостоятелно приготвяне на храна , това е добър вариант , но някак си не ми се иска да готвя по 1-2 манджи на ден , това си го запазвам за последна възможност .
Моля Ви ако имате опит в подобна ситуация да го споделите .

# 1
  • София
  • Мнения: 12 554
Да, разбира се, че няма проблем да му даваш от ресторантската кухня. Супа или някакво подходящо ядене. Аз лично не бих давала таратор, защото водата в него е чешмяна. А по морето има доста ентеровируси.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Не виждам проблем да се храни със супи и готвени манджички от ресторанта на хотела.  Peace

# 3
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Записвам се да следя за информация,имам същите питания!   bouquet

Моята щерка като се затопли времето отказва всички топли манджи,кара на кисело мляко с бисквити или плод вътре,подозирам че морето така ще го изкараме  Crossing Arms
Ресторантска храна съм й давала доста пъти,нямали сме проблеми.

# 4
  • Мнения: 230
Аз също съм давала от ресторантската кухня,на 2 год. тя сама си вземаше от чиниите,даваш - не даваш не важеше много,за закуската ми беше лесно,както си изброила и ти-попара,сандвичи,бях готвила и 2-3 супи(пилешка,зеленчукова),като от нея хапваше и на другия ден, картофено пюре,през другото време- храна от заведения.

# 5
  • Мнения: 426
Аз имам същия проблем, само че ние ще сме на планина. Ще сготвя тук и ще ги консервирам манджичките, както ме посъветваха в темата която пуснах в" Хранене и захранване..". Ако искаш я виж. Само че ние ще сме за 4-5 дена, а и там няма ресторант, вила е с голяма градина и басейн, тип селки туризъм. Така че аз нямам много избор. Пюрета изобщо не иска, така че и това отпада като вариянт.

# 6
  • София
  • Мнения: 44 041
ами моят като беше на година и 10 месеца си откавра на пюрета и каши... но той тогава и ядеше или това или от ДК, не искаше домашно готвено и т.н. така че нямах мн избор.
иначе си мисля, че всичко минало топлинна обработка е ок...стига разбира се да е прясно сготвено, а не престояло от онзи ден...така че например бих поръчвала от обедните менюта за деня,.

# 7
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Обедното меню е чудесно решение.  Peace

# 8
  • Мнения: 3 993
Моята дъщеря е на 2 г. в момента и отдавна е свикнала с ресторантска храна. Имаме опит с пътувания и почивки от 1 година назад.
Храни се пълноценно в ресторанта на хотела от блок-масите, каквото обича и каквото си избере сама. Най-често това са спагети, сладолед, супа, салата домати и краставици, снежанка, месо печено на скара. 
След като порасна и вече не яде готови пюрета и каши, винаги избираме почивки с осигурена храна, тип all inclusive или по ресторанти.

Щом си задаваш въпроса дали можеш да се довериш на ресторантска храна, изглежда, че досега не си предлагала такава на детето. Все някога трябва да опита. Щом няма да имате осигурена храна, ще трябва или ти да готвиш, или да се довериш на ресторантите. Изборът е твой.  Simple Smile

Обедното меню е чудесно решение.  Peace

Да, за обяд.  Grinning
За вечеря по-добро решение е салата, месо/риба на скара, аламинут - зависи какво обича детето.

# 9
  • Мнения: 9 429
Хайде и аз да следя темата Embarassed
На нас педи ни каза да избягваме храната от ресторантите,та и аз съм в дилема сега какво да правя и с какво да я храня.

# 10
  • Мнения: 68
За супите по ресторантите основното притеснение ми е за застройката , но си мисля , че мога да давам пиле с картофи , с ориз , мусака да кажем без заливката , пълнен пипер например . За вечеря салатка ( детето ми много обича всякаква салата , зеле  , краставица , домати , моркови , лук каквото се сетите ) с нещо на скара риба , пилешко . Смятам да избягвам да давам пържени и панирани храни . Не съм някаква маниачка на тема здравословно хранене , по - скоро се страхувам от хранително натравяне , разтройство и т.н .
Дано темата да е полезна на повече хора , тъй като предпоалагам повечето ще отидат на почивка през лятото с децата си  Simple Smile

До сега не е опитвал храна от ресторант , освен салата , парченце пица , месо на скара . Както казах детето няма нещо ,  което да не яде , няма хранителни алергии . В ресторантите ме притеснява съхранението на продуктите , обработката им и т.н. В крайна сметка имам вариант с готови пюрета и да приготвям аз по нещо . От друга страна пък си мисля , че няма да е кой знае каква драма ако се храни наравно с нас .

Последна редакция: вт, 15 юни 2010, 13:29 от Larra

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Обикновено супите в заведения за обществено хранене не се застройват с яйце, поради риск от болести. Така, че бистра пилешка супа, рибена или зеленчукови крем супи не са отхвърляне. Също телешко варено.

# 12
  • Мнения: 27 524
дали мога да се доверя на ресторантска храна ?

Категорично да, разбира се. Без проблем  Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 44 041
Larra - може да избираш супи без застройки, иначе по обедните менюто обикновенно не само супи имат....
риба на скара също е много добър вариант Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 39 746
На 2г детето мисля, че няма да има проблем с ресторантската храна.
В някои заведения предлагат супи без застройка. Или може да си поръчате такава.
За супите по ресторантите основното притеснение ми е за застройката , но си мисля , че мога да давам пиле с картофи , с ориз , мусака да кажем без заливката , пълнен пипер например . За вечеря салатка ( детето ми много обича всякаква салата , зеле  , краставица , домати , моркови , лук каквото се сетите ) с нещо на скара риба , пилешко .
Можете да давате и задушени зеленчуци. Моите и двамата много обичат задушени зеленчуци. На моите деца основно давам хек, бяла риба също хапват, но по-рядко. Дъщеря ми миналата лято преяде с цаца, след това повръща цяла нощ.
Бих била внимателна с рибните деликатеси по разните капанчета. Понякога и моя стомах не издържа Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт