Проблем с храненето на кърмаче на 2г.

  • 689
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте, момичета  bouquet Имам голям проблем и силно се надявам някой да ни помогне Praynig Дъщеря ми е на 2г1м, кърмене на поискване, захранена със всичко.
Незнам как се получи но досега нямам заместено хранене, въпреки опитите си ooooh!Това не е основното обаче! Истинския проблем е, че тя поема наистина малко и доста еднообразна храна. Всеки ден готвя супа и основно, но може би от 2 месеца категорично отказва да яде манджи! За да добиете представа за количеството- за закуска вкъщи, тя не яде нищо/кърмя я около 9ч,когато тя си реши, по 5 пъти предлагам закускИ всеки божи ден, но тя зявява 'икам цуча' и ако не дам настъпва масова истерия при което всички вкъщи изпадат в ужас/, излизаме на разходка и ако види друго дете да яде може да хапне половин! кроасанче или форнетка/от малките,т.е 20гр./, за обед се прибираме и пак слагам каквото има готвено- тя опитва и пак казва"икам цуча",аз правя таратор,салата или давам някакъв плод,но максимално 100гр изяжда и следва обедно кърмене, събужда се към 4 с рев"ЦУЧААААААА",пак обяснявам че трябва да папка,но без ефект, следобедна закуска правя -не се опитва дори в повечето случаи -евентуално в градинката някоя солета или зайо байо #2gunfire, вечерята протича по почти същия начин със 100тина грама порция/обикновено домати, краставици или плод/.
Наистина незнам какво да правя- приятелчетата и ядат по 400гр обяд и вечеря,отделно закуски. Обяснявам ежедневно, правя храната като котенца и цветенца, усмихнати сандвичи , пея песнички, пускам филмчета, но резултата е един и същ- максимум 300-350гр. твърда храна за цял ден newsm78 . Вкъщи вече искат да ме линчуват, педката каза още на 1г да отбивам и сега като и казах за проблема  Shocked
Винаги предлагам първо храната, пробвала съм да и дам малко да посуче за да се успокои и пак да хапне нещо, незнам какво да правя.... Всяка хапка е борба и усилие...
Моля за съвет!

# 1
  • Мнения: 425
Здравей!Разбирам колко си притеснена,защото и при моето дете го имаше този проблем доскоро-явно беше период някакъв,свързан със зъбоникнене!Просто ми отказваше почти всичко,което предлагами предпочиташе да се кърми.доста време продължи-над месец после постепенно пак си прояде другата храна ,кърменето хич не го е намалил Laughing!,заместено такова и ние нямаме!Просто се въоражи с търпение и няколко дни не предлагай никаква храна,нека те види,че ти и другите от семейството се храните,остави я тя да поиска.При нас това често проработва.За количествата-не знам какво да кажа-вече не сравнявам с други деца,защото ако тръгна....явно си наваксва с кърмата.между другото сутрин си предпочита кърменето,чак след около час и нещо предлагам закуска,от която обикновено изяжда по няколко лъжици-макарони например или половин филийка с нещо .Следобедна закуска категорично отказва-освен кърма де.Така че пак казвам успокой се,защото децата инстинктивно чустват нашето напрежение и желание на всяка цена да ги накараме да направят нещо и се съпротивляват.Дано съм ти била от полза,а и ако детенцето е здраво,жизнено няма от какво да се притесняваш.относно разнообразието-ми то и ние,дето сме големи ядем любими неща и дребните са така.Моят син например от плодовете яде само ябълка и банан,и сушени плодове.как ли не се опитвам да го накарам да вкуси нещо друго,на село при дядо му го занесох да си откъсне череша от дървото-е не ще и това ето!Колко съм се тръшкала за това,колко съм предлагала -не става!Надявам се-като му дойде времето -да прояде и други плодове.

# 2
  • Мнения: 41
Благодаря за отговора  bouquet Честно казано за готвените неща може да е период, но за количествата наистина се притеснявам- за 8 месеца е качила 200гр., сега е 10,5кг. Тя е доста енергично дете и може това да е причината да не наддава... Закуска съм пробвала всякак- преди кърмене, след малко кърмене, след много кърмене- резултата винаги е един и същ- до 20гр. Добре, че ми писа, за да знам че не съм единствена в това положение Hug

# 3
  • Мнения: 305
Здравей, аз не мога да те посъветвам нищо,защото сина ми беше много лакомо бебе.Сега като по-голям обаче стана много злояд и яде с големи мъки.За 2 години е качил само 300гр.Така че искам да те успокоя че при вас нещата може и да се оправят с времето.Като тръгне на ясла и на градина покрай другите деца може и да прояде.Пък и ти няма да си около нея за да се сеща да суче.Пожелавам ви успех в това трудно начинание ,защото те разбирам напълно колко ти е тежко че не можеш да я накараш да яде.

П.П.Сетих се още нещо-при сина ми имаше ефект, когато някой друг му предложи ядене.Аз готвех и давах на съседката тайно приготвената от мен храна и уж тя я е готвила.Така хапваше повече Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 41
Тая надежди за градината и аз, за яслата нямаме точки, но до идването на градината са още 1г. разправии.
Наистина ако друг и дава храната яде повече Peace Така че ще се огледам кой да ангажирам  Wink В смисъл никой от нашето семейство не върши работа, но от съседки и приятели с които сме излизали приема по-охолно храната, дори и неща които по принцип не яде. Thinking

# 5
  • Мнения: 161
Най-важното е да е здрава, колко яде няма значение. Ти само предлагай по-начесто и дори оставяй на достъпни за нея места хапване. И да се притесняваш полза никаква!

# 6
  • Мнения: 327
Синът ми ,вече на 2г.и 7м. още я кара по описания от теб начин, но ходи на ясла и там яде.Защо-не знам?Събота и неделя и въобще дните в които не е на ясла почти нищо не хапва и само търси да суче.Давам му с притеснението да не остава гладен.И преди да тръгне на ясла, и след това не е имал никакви проблеми в наддаването на кг.Честно казано съм се примирила, може би защото поне на яслата яде. Сега ми предстои за две седмици да го спра от ясли и като си помисля какво ме чака-направо ще бъда изядена Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 1 535
Не знам  колко ще те успокоя, но и сина ми до преди 2-3 седмици изкара един период от почти 2 месеца предимно на кърма. Сега си похапва повече, въпреки жегите. Закуска все още не иска - кара си на няколко пъти сукане. Ако успея да пробутам някоя хапка от филийка или някоя бисквитка е цяло събитие  Rolling Eyes Покрай кака си понякога яде от зърнените й закуски, но количеството е минимално... Следобедната закуска е в същото минимално количество - обикновенно плод или кис. мляко. Спрях да броя и следя грамове, количества - колкото-толкова... Снощи го беше подгонил някакъв глад, че пак се притесних да не му стане тежко на стомахчето - няма угодия  Crazy
А тези 400гр ми се виждат много за 1 хранене и направо непостижима порция за сина ми  Thinking
При него периода на неядене беше заради никненето на 2-рите кътници, при дъщеря ми неяденето започна около тази възраст и продължи до преди година  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 41
 Hug благодаря на всички   bouquet Наистина ме успокоихте! Мислех че при нас се случва нещо много нередно, просто никой около мен не кърми и нямам наблюдения над други големи кърмачета Peace
Най-важното е да е здрава, колко яде няма значение. Ти само предлагай по-начесто и дори оставяй на достъпни за нея места хапване. И да се притесняваш полза никаква!
Наистина гледам да не я насилвам и аз да не се притеснявам, защото знам, че децата усещат напрежението и обикновено се противопоставят на нещата, които налагаме възрастните, но ми е доста трудно Rolling Eyes
Синът ми ,вече на 2г.и 7м. още я кара по описания от теб начин, но ходи на ясла и там яде.Защо-не знам?Събота и неделя и въобще дните в които не е на ясла почти нищо не хапва и само търси да суче.Давам му с притеснението да не остава гладен.И преди да тръгне на ясла, и след това не е имал никакви проблеми в наддаването на кг.Честно казано съм се примирила, може би защото поне на яслата яде. Сега ми предстои за две седмици да го спра от ясли и като си помисля какво ме чака-направо ще бъда изядена Mr. Green
За изяждането ти съчуствам Heart Eyes имам такива дни в които се чуствам изсмукана/и то си е така де newsm78/
Не знам  колко ще те успокоя, но и сина ми до преди 2-3 седмици изкара един период от почти 2 месеца предимно на кърма. Сега си похапва повече, въпреки жегите. Закуска все още не иска - кара си на няколко пъти сукане. Ако успея да пробутам някоя хапка от филийка или някоя бисквитка е цяло събитие  Rolling Eyes Покрай кака си понякога яде от зърнените й закуски, но количеството е минимално... Следобедната закуска е в същото минимално количество - обикновенно плод или кис. мляко. Спрях да броя и следя грамове, количества - колкото-толкова... Снощи го беше подгонил някакъв глад, че пак се притесних да не му стане тежко на стомахчето - няма угодия  Crazy
А тези 400гр ми се виждат много за 1 хранене и направо непостижима порция за сина ми  Thinking
При него периода на неядене беше заради никненето на 2-рите кътници, при дъщеря ми неяденето започна около тази възраст и продължи до преди година  Rolling Eyes

и дъщеря ми набляга на плодове, зеленчуци и кисело мляко Peace обяснявам си го със жегите, но ми писна да готвя заради нея и тя да бута купичките Rolling Eyes
Както и да е, ще стискам палци да отмине по-бързо  Wink
Голямо БЛАГОДАРЯ на всички които се включиха  bouquet
п.п.Нашия хемоглобин е малко под нормата, изписаха ни малтофер, но тя е много енергично и жизнено дете и реших засега да не давам. Вие как бихте постъпили newsm78

# 9
  • Мнения: 1 174
bumbi колко точно е хемоглобина ? Трябва да е около 100 единици.
Моето бебче е по - малко от твоето, но с яденето е същото положение, през деня го гледа майка ми, но той суче 2-3пъти преди да изляза за работа, на закуска яде 2-3 хапки нещо си, обяд ако яде, то е кисело мляко, плод, трудно яде манджи. Следобед не иска да яде, вечер често изобщо не вечеря, само на кърма изкарва  ooooh!
Не се тревожи, ще прояде  Peace За хемоглобина може да пробваш с храни богати на желязо, но всеобща практика е да се изпише малтофер от педиатъра без да се провери какво предизвиква ниския хемоглобин. Дете на кърма получава достатъчно желязо, ако ти нямаш анемия. Твоя хемоглобин проверявала ли си ?

# 10
  • Мнения: 23
 Ще преразкажа опита на една жена ,която до  2 години и половина не е успяла да се справи с проблема за отбиване.
Накрая някаква възрастна жена я посъветвала да намаже зърното си с нещо неприятно за детето. Не си спомнямкакво беше. Лимон ли или нещо подобно. Мога да я попитам.
Детето се отказало само само за 2 дена. И се захранило нормално и започналао да надава. Иначе било слабичко.

# 11
  • Мнения: 1 174
Доволна, не е гаранция, че ако детето се отбие, ще започне да наддава, аз имам приятелка, която отби точно щото си мислеше, че детето ще прояде. Нищо подобно, все толкоз злоядо си остана, само дето се наложи да дава и АМ, щото вече не можеше да кърми.
И в твоя случай детето не се е отказало само, а е спряло да суче защото му е горчало. Само ще се е отказало ако без да прави нищо майката, то само спре да суче.

# 12
  • Мнения: 41
bumbi колко точно е хемоглобина ? Трябва да е около 100 единици.
Моето бебче е по - малко от твоето, но с яденето е същото положение, през деня го гледа майка ми, но той суче 2-3пъти преди да изляза за работа, на закуска яде 2-3 хапки нещо си, обяд ако яде, то е кисело мляко, плод, трудно яде манджи. Следобед не иска да яде, вечер често изобщо не вечеря, само на кърма изкарва  ooooh!
Не се тревожи, ще прояде  Peace За хемоглобина може да пробваш с храни богати на желязо, но всеобща практика е да се изпише малтофер от педиатъра без да се провери какво предизвиква ниския хемоглобин. Дете на кърма получава достатъчно желязо, ако ти нямаш анемия. Твоя хемоглобин проверявала ли си ?
Изследванията пускам в поликлиниката и педката ги взема вместо мен, по телефона ми каза числото и че е под нормата, но не запомних/незнам защо 92 ми се върти, но изобщо не съм сигурна/. Аз самата не съм пускала кръв от 5-6 месеца, въпреки постоянните заплахи от близките ми, че ще си докарам анемия с това кърмене Mr. Green Чувствам се добре, но за всеки случай скоро може да пусна едно изследване Peace За малтофера, наистина май се изписва на посоки, както и доста други лекарства #2gunfire Наистина мога да пробвам да давам храни с повече желязо, въпреки че не е ясно колко ще се изяжда Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 2 401
bumbi и на мен педиатърката ми препоръчваше да давам, ако искам Малтофер, тъй като хемоглобинът ни беше на границата, желязото не знам колко е било, понеже и моето дете тогава ядеше много малко неща различни от кърма, започнах да му давам пчелен прашец, по 1 ч.л. на ден, тогава беше на една година и до сега така си продължаваме понеже, месо и яйца почти изобщо не консумира.
А за това, че не иска да се храни, според мен освен да чакаш да прояви интерес към храната няма какво да направиш! Hug

# 14
  • Мнения: 41
Ще проверя за пчелния прашец Peace Мерси за съвета Hug

Общи условия

Активация на акаунт