Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отсъствие от детската градина по здравословни причини

  • 5 061
  • 22
  •   1
Отговори
  • светлата страна на Луната
  • Мнения: 66
Здравейте, майчета!
Как процедират във вашата детска градина, когато се застъпят два месеца от боледуване на детето? Кога носите медицинската бележка?
На нас ни се наложи да отсъстваме последната седмица от Април и първата седмица от Май по здравословни причини. Като представихме медицинската бележка веднага, на последния ден от боледуването, ми заявиха, че не била валидна и не ни извинява отсъствията за последната седмица от Април! Rolling Eyes Трябвало да я представя до края на Април!!! Как като детето продължава да боледува?
А в НАРЕДБАТА  ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ И АДМИНИСТРИРАНЕ НА МЕСТНИ ТАКСИ И ЦЕНИ НА УСЛУГИ, ПРЕДОСТАВЯНИ ОТ СТОЛИЧНА ОБЩИНА, в чл. 40, ал.3 Не се заплаща такса при отсъствие на дете поради заболяване, удостоверено с медицински документ.
Как е при вас? Благодаря предварително и поздрави на бебоците!  bouquet

# 1
  • Русе/София
  • Мнения: 1 785
При нас ,ако се случи така до 28 число на месеца/например 28 април/нося за същия месец бележка до 30или31.След това още една за следващите дни от следващия месец.

# 2
  • София
  • Мнения: 3 674
Нося една бележка до края на Април,за отсъствията през месеца и една за месец Май Peace

# 3
  • Mediterraneo
  • Мнения: 26 155
Изобщо никакви бележки не нося аз. Обаждам се, че детето няма да ходи на градина примерно 2 седмици и толкова. Просто редът в нашата ДГ, и мисля във всички в нашия град, е такъв.

# 4
  • Мнения: 138
При нас ,ако се случи така до 28 число на месеца/например 28 април/нося за същия месец бележка до 30или31.След това още една за следващите дни от следващия месец.
И аз правя така. От детската градина ни предупредиха, че изчисляването на таксите за текущия месец става в края на месеца, т.е. на 30 или 31 -во число. До тогава ако има представена бележка, от таксата се приспадат съответните дни. Ако няма, дните се броят за присъствени.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 775
При боледуване в края и началото на различни месеци, задължително носим две бележки, защото в края на месеца правят осчетоводяването и тогава извиняват отсъствията. Така е по правилник. В нашата детска градина (в София), има огромна бележка, че всички извинителни документи се представят в края на месеца. За следващия месец лекарят ми дава друга бележка. Ако обаче в един месец детето е боледувало повече от 2 седмици по новия правилник на общината сте длъжни да платите половината такса за месеца, не зависимо дали ще посещавали детската градина. на мен това ми се случи през февруари, когато дъщеря ми беше болна 3 седмици, но пак платихме половин такса.

# 6
  • Мнения: 989
В нашата детска градина бележката трябва да се представи до края на месеца, за да може да се изчислят таксите. След това става невалидна.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 788
И при нас искат бележки от лекар да се представят до последния работен ден от текущия месец.

А ако бележката е по семейни прични обаче - искат да се занесе предния ден преди отсъствието или на 1-ви ден от отсъствието.

Това е по правилник и сме се подписвали декларации, че сме информирани.

# 8
  • София
  • Мнения: 703
Ами по правилник е прието да се занесат две бележки,но по изключение ако си се обадила и си предупредила,че детето все още е болно няма да ти таксуват месеца.На нас също ни се случи така и аз се обадих да кажа,че все още сме болни,после си занесох една бележка и нямах проблем.

# 9
  • Мнения: 31
Обаждам се,че детето е болно и си нося бележка,когато го пускам на градина.Нямала съм проблеми никога

# 10
  • Мнения: 393
 Ами ,ако детето не е болно,а има кой да го гледа през зимата примерно и не искам да го пускам какво се прави? newsm78

# 11
  • Русе/София
  • Мнения: 1 785
Ами ,ако детето не е болно,а има кой да го гледа през зимата примерно и не искам да го пускам какво се прави? newsm78

Ами плащаш си таксата.Но след 2 месец трябва да провериш точно как стоят нещата,да не вземат да отпишат детето.Другия вариант е да водят детето,като присъствало, и да плащаш 60 лева.

# 12
  • Мнения: 1 128
Нося само една бележка, когато тръгне на градина. Ако не беше тази тема дори нямаше да знам, че някъде изискват бележките до края на месеца.

# 13
  • Мнения: 393
3xi,Благодаря за отговора.

# 14
  • Мнения: 5 394
До преди няколко месеца нямаше проблем да представя една бележка дори и да се застъпват два месеца. Просто касиерката, виждайки, че детето ми отсъства( а и аз се обаждах на учителките, да кажа, че е болен, а не отсъства по дом. причини) не му смяташе дните за присъствени и разчиташе, че ще донеса извинителната бележка, когато го доведа. Така и ставаше. После, при последното му боледуване пак се застъпиха месеците, занесох бележка(беше 5то или 6то или шесто число на месеца, а Иво беше отсъствал и 2-3 дни от предходния месец), но след няколко дни учителката ме привика, и ми обясни, че трябват две отделни бележки, за да можело касиерката да си изчисли таксите и да приложи необходимите документи. Не е нещо ново като изискване това с двете отделни бележки, просто не го спазваха толкова стриктно до преди известно време, сега явно са затегнали контрола.

Общи условия

Активация на акаунт