След секцио?

  • 7 475
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
SkoroMama, иска ми се пак да ти "кажа", че не е късно да започнеш мазане на белега.
Не съм съгласна с горепосоченото мнение, защото моето се базира на личен опит. Но също не отричам и че всеки организъм е индивидуален, и че ефекта при теб ще е точно като при мен.  Sign Exclamation Принципно при мургавите хора /аз спадам към тях/, белезите избледняват по-лесно. Повече проблеми имат по-беличките.
При мен за 2 месеца промяната беше съвесем ясно видима. Някъде след 4-ия месец вече белегът имаше цвета на здравата кожа, а в момента е просто една резка. Това относно ефективността.
Относно периода, след който се започва мазането - ами на упътването пише, че може да се третират белези дори 1 или няколко години след операция, изгаряне и т.н., но доса по-дълго време, за да има ефект.
Освен това за мен лично е достатъчно, че аз го виждам, което пък не значи, че е болка за умиране или че пречи да се радвам на дъщеря си, или ча пак не бих го направила, за да я имам.

Все пак сама ще си направиш извод, дали до го ползваш, или не. Wink

# 16
  • Мнения: 590
Благодаря ви майчета много е хубаво като можеш да споделиш с някои и да разбереш при другите как е било Simple Smile Аз нямам много с кой да говоря за тези работи.За всичко трябва да се обърна към лекар а  това става трудно и бавно и резултата не е задоволителен.Ето например нокои никога не ми е казвал че не трябва да ям определени храни.Имах при изписватето разговор с физиотерапевт коите трая някави си секунди."а ти добре си се раздвижила,много хубаво,давай все така!След 6 седмици може и да почнеш с упражненията.Само не вдигай тежко..."горе долу това бяха напътствята при изписването.Никакви стягания с колан,нито мазане с нещо...Е то и така си зараства раната.Мен не ме притеснява белега,няма да го показвам публично я Wink Просто ако има ефект от мазането да се заличи защо не!Аз съм пък доста беличка така че трудно ще избледнее.А без мазане кога избледнява?Малко ми е вдлъбнат навътре но дано се оправи като сваля още килца Sad Иначе ме опъва като се протегна,сякаш ще се пукне шева Simple Smile при вас така ли е още? Благодаря ви пък и да прегърнете бебчетата си от мен и много да  ги нацелувате !!!

# 17
  • Мнения: 364
И при мен беше така - много ми опъваше и все си мислех, че може да ми се отвори шева. Естествено нищо такова не се случи! Grinning Също ми беше доста хлътнал навътре, но сега ,една година след раждането се оправиха нещата (особено като посмъкнах малко килца Grinning ). Не знам при другите мами как е било, но месец два след раждането шева ужасно ме сърбеше. Казаха ми, че при зарастването се получавало така. Мажех се със спирт. Ама беше много досадно и неприятно, особено навън , когато сме на разходка. Neutral Face  Grinning
Белега не съм го мазала с нищо, защото познати ме отказаха- казаха ми, че нямало никакъв ефект. Но като прочетох Мери какво е писала  май ще взема да пробвам, нищо  че мина цяла година . Не ми е голям белега, но ако мога още малко да го " позамажа" - защо не!

# 18
  • Мнения: 8 769
Изтръпналост? Корички? Кръв?  Shocked Нищо такова нямах. На петия ден ми махнаха конеца (този,повърхностния - един единствен беше) и с това се приключи. Е, вярно е,че не се натоварвах, но наистина подобен проблем нямах. Защо не отидеш на лекар? Аз в края на втория месец ходих на ски!   Rolling Eyes  (уф, пиша го за 100-тен път сигурно, да ме извинят майчетата, които са го чели вече Embarassed ), така че ми се струва не толкова нормално да ти тече кръв и да ти е изтръпнало....така както го описваш....

# 19
На мен раната ми зарастна на втората седмица,но имах вътрешни болки и нещо като опъване до 4 месец.Знам че не трябва да се претоварваш 1 година и трябва много да се пазиш.Ако раната не ти е зараснала и имаш кръв и зачервено,трябва да отидеш на лекар.Наскоро сестра ми я оперираха и три месеца не и зарастваше раната, оказа се че организма и не понася конците и се наложи да ходи на лазерни нагревки около две седмици и така раната зарастна по бързо.

Последна редакция: сб, 01 апр 2006, 19:45 от Аурелия

# 20
  • на село
  • Мнения: 3 914
Абе то хубаво и даваш съвет, ама от къде я изкопа тази тема - та тя е от година и половина и едва ли раната и стои още с кръв и зачервено...

# 21
  • Мнения: 221
Момичета знам, че темичката е за раната след секцио, но използвам да ви питам боли ли ви кръста и гърба. При мен доста боли и се питах да не е нещо от упойката или от бебето?

# 22
  • Мнения: 1 427
Момичета знам, че темичката е за раната след секцио, но използвам да ви питам боли ли ви кръста и гърба. При мен доста боли и се питах да не е нещо от упойката или от бебето?
Аз също чувствах болка в гърба и кръста скоро след операцията, но само ако стоях наведена по-дълго.Предполагам , че е било от спиналната упойка.Но за всеки случай се консултирай с лекар Peace

# 23
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Мисля, че болката е нормална, но кръвта  Rolling Eyes. За всеки случай говори с лекар. При мен на две места имаше застъпване на кожата и дълго време имах корички, но кръв е нямало  Simple Smile

# 24
  • Мнения: 590
Здравейте и от мен,авторката на темата!  Grinning
Темичката е доста отдавна наистина само да напиша как се развиха нещата.
Нямах повече кръв и корички след като писах но към 3 месец мисля беше имах много силна болка при полов контакт и то не по време а часове след това даже на другия ден направо. Един път беше толкова силно че ходих посред нощ на спешното и висях сумати време там ама не намериха причината и си ме изпратиха по живо по здраво. И до сега си имам леко неприятно чувство след полов контакт обикновенно на другия ден или два лека болка не операцията точно ами корема вътре. А сега януари ходих пак по лекари за болка и имах една коричка която прокърви малко на операцията. Пак не намериха причина,казаха че било късно вече да излизали конци но ме съмнява че точно това беше.Голяма раничка с коричка беше и то май няколко пъти имах такива ама по малки. Пак не намериха причина казаха че е от бръсненето а аз се стрижа късо с машинка не се бръсна...   Embarassed newsm78
За болките в кръста мисля всеки ги има,това е от раждането и вдигането на детето постоянно. Като проходи и не трябваше да го разнасям на всякъде не ме боли. А майка ми ераждала нормално и каза че и нея  я е болял много кръст. Е аз си имах и болка на мястото където е била забита тръбичката с упоиката доста време към година някъде я усештах но не мосля че е страшно а и да е никои тук не може да ми помогне много са зле с медицината. Сега съм ок маи  newsm78! Но като цяло ако те боли кръст е нормално от навеждане и тежеста на бебето и работата около него.   bouquet

# 25
  • Мнения: 2 641
Мами при всеки е различно. Аз имах много сполучлива операция, без дренаж, само 1 ден антибиотик, никакви проблеми с шевове и т.н. обаче ужасно гадна болка в една точка в ляво, която не мина 1 месец и ме побърка. Та ако питате а колко време се възстанових ще кажа, че фиически беше след 2 месеца , но психически сигурно след 9.

# 26
  • Мнения: 8 769
А сега януари ходих пак по лекари за болка и имах една коричка която прокърви малко на операцията.
Ама защо имаш такива неща цяла година и половина след операцията? Според мен това е меко казано странно Rolling Eyes
Вече мина една година от второто ми секци и не съм имала изобщо кървене, корички и пр., а за болки да не говорим....
Дават ли някакво обяснение лекарите? Наистина ми е много интересно.

# 27
  • Мнения: 574
При първото секцио се възстанових по-бавно от сега. Сега на седмият ден се чувствах както преди на един месец след операцията. Предполагам ,че е защото този път не се вардех, а започнах сериозни раздвижвания още в болницата. Сматам вече и коремни преси да правя , ох , а как ги мразя, но все не намирам време.
Раната и преди и сега нямаше корички и се къпех още с конците в болницата ,но нищо не съм мазала. Зарастна си добре ,но смятам ,че трябва отрано да се правят раздвижвания,защото така срастванията са по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт