чийз кейк

  • 12 739
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 927
Аз харесвам "печен" чийзкейк. Някой знае ли как се прави?

Имаш предвид печена на фурна или нещо друго Thinking

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ами един вариант на чийзкейк с печене е дадената тук като немска торта рецепта - немците имат безчислени такива рецепти. Аз не харесвам особено печените варианти, но имам един любим вариант, подобен на пай (в смисъл, с коричка като на пай и пълнеж от извара със стафиди) - ако никой не даде подобна рецепта, ще ти го напиша утре.

# 17
  • Мнения: 4 176
Аз харесвам "печен" чийзкейк. Някой знае ли как се прави?

Имаш предвид печена на фурна или нещо друго Thinking
Нали в чужвина има 2 варианта да си поръчаш " печен" ( да на фурна) и "охладен" т.е. непечен.
Този печения е с яйца и е супер.

# 18
  • Мнения: 3 927
Нали в чужвина има 2 варианта да си поръчаш " печен" ( да на фурна) и "охладен" т.е. непечен.
Този печения е с яйца и е супер.

Ами учуди ме с въпроса си Simple Smile и то доста, защото в тази тема има вече рецепти с печене на фурна точно с яйца.......

# 19
  • Мнения: 4 176
А аз как да знам дали "Немаска торта с извара" е точно "baked cheese cake"?

# 20
  • Мнения: 3 927
Освен тази, и рецептата на Di5, а моята е класически вариант на немски чийзкейк....

# 21
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ето го моя любим вариант на чийзкейк с печене (или по-точно може би е чийзпай):

Кората за пая:
1чаша брашно (от големите за чай, които са по 300мл)
1ч.л. бакпулвер
2 жълтъка
половин ч.ч. захар
50 гр масло
4-5с.л. студено прясно мляко или вода

Плънката:
500гр безсолна извара
1ч.ч. захар
1ч.ч. прясно мляко
2 жълтъка
4 белтъка
50гр накиснати в алкохол стафиди
половин ч.ч. накълцани орехи

Смесват се брашното с бакпулвера и захарта, прибавя се маслото и се разтрива до трохи. Слагат се жълтъците и студеното млякото и се замесва тесто. Разточва се на кора и се слага във форма за пай - запича се 15 мин на 200 градуса. През това време се прави плънката - изварата със захарта, млякото и жълтъците се разбива добре (може да се пасира до гладка смес), в която се объркват орехите и стафидите. Белтъците се разбиват отделно на сняг и се прибавят внимателно към сместа. Изсипва се върху кората и се пече на 200 градуса, като се внимава да не се пресуши (започва да се пука).

# 22
  • Мнения: 5 622
Ето и моята рецепта:

блат: 1 оп. бисквити "Житен дар" с масло се смилат и към тях се прибавя 2-3 с.л маргарин.Притъпква се във форма и се оставя в хладилника
крем: 1 коф. заквасена сметана /ползвам на Данон/ , 300 г извара и 1 каф.ч пудра захар се разбиват на гладък крем. Маже се блата
Отгоре гарнирам с конфитюр от ягоди, малини, боровинки или какъвто има  bouquet

Момичета,днес направих тази рецепта,но блата не стана такъв,какъвто съм опитвала при купените чийзкейкове  ConfusedПри купените блата е хрупкав,а моя стана сбит и лепкав(блата е от смлени бисквити и разстопен маргарин 3 с.л.)

Та си мисля,че май трябва да се сложи да се пече малко във фурната! Дали? Thinking

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Следващия път пробвай бисквитите да не са смлени, а само счукани на по-дребни парченца,полети и разбъркани с маслото, без много да ги гледаш дали са се напоили - така стават.

# 24
  • Мнения: 5 622
ОК  Peace
Ще го пробвам.Наистина ги смлях в чопъра и те станаха на прах.Смесени с маслото стана като..незнам как да го обясня Rolling Eyes

А днес свалих крема и пекнах блата,но пак не се получи.Сега ще намажа крема крема отгоре,но вече няма да е сладкото отделно,а ще е смесено,щото няма как да върна нещата по реда в който ги свалих  Twisted Evil ,но преполагам,че пак ще е ефектно.Може да го снимам и ще пусна снимката:)

Забравих да спомена,че вместо извара(която не обичам),сложих 2 пакетчета крема сирене!На вкус стана супер!

# 25
  • Мнения: 4 176

Момичета,днес направих тази рецепта,но блата не стана такъв,какъвто съм опитвала при купените чийзкейкове  ConfusedПри купените блата е хрупкав,а моя стана сбит и лепкав(блата е от смлени бисквити и разстопен маргарин 3 с.л.)

Та си мисля,че май трябва да се сложи да се пече малко във фурната! Дали? Thinking
99% съм сигурна защо не ти се е получило.
Ако искаш ефект на купешките хрупкави блатове, пробвай с "чаени бисквити", Едни такива кръгли....ронливи са. Имат друга консистенция. Когато слагаш маслото и тн. внимавай да не го направиш много воден. Ох, тъпо обяснявам, но това е положението:) та трябва да стане на влажни трохи. Бъркаш с ръка и мачкаш. Трябва, като стиснешм/у пръст ЕДВА да се лепи.
Разбра ли ме:)

Значи, аз нямам определена рецепта за блата. Правя го така и става хрупкав:
2 пак. бисквити ( чаени)
около 1/2 пакетче краве масло ( от немското)
малко студено прясно мляко
Ванилия 1 пак.
1л. какао или пък 2-3 л. някакво сладко от нещо си ( без значение).
Омесвам с ръце, слагам във форма за торта с падащи стени и пресовам с лъжица. Ама ЯКО пресовам. Да стане  много плътно.
Слагам в предварително загрята фурна на 200С за около 15-20 мин.
Така става хрупкаво.
Крем или каквото е там се изсипва след като блата е студен.
ТВА е:)

# 26
  • Мнения: 5 622

Момичета,днес направих тази рецепта,но блата не стана такъв,какъвто съм опитвала при купените чийзкейкове  ConfusedПри купените блата е хрупкав,а моя стана сбит и лепкав(блата е от смлени бисквити и разстопен маргарин 3 с.л.)

Та си мисля,че май трябва да се сложи да се пече малко във фурната! Дали? Thinking
99% съм сигурна защо не ти се е получило.
Ако искаш ефект на купешките хрупкави блатове, пробвай с "чаени бисквити", Едни такива кръгли....ронливи са. Имат друга консистенция. Когато слагаш маслото и тн. внимавай да не го направиш много воден. Ох, тъпо обяснявам, но това е положението:) та трябва да стане на влажни трохи. Бъркаш с ръка и мачкаш. Трябва, като стиснешм/у пръст ЕДВА да се лепи.
Разбра ли ме:)

Значи, аз нямам определена рецепта за блата. Правя го така и става хрупкав:
2 пак. бисквити ( чаени)
около 1/2 пакетче краве масло ( от немското)
малко студено прясно мляко
Ванилия 1 пак.
1л. какао или пък 2-3 л. някакво сладко от нещо си ( без значение).
Омесвам с ръце, слагам във форма за торта с падащи стени и пресовам с лъжица. Ама ЯКО пресовам. Да стане  много плътно.
Слагам в предварително загрята фурна на 200С за около 15-20 мин.
Така става хрупкаво.
Крем или каквото е там се изсипва след като блата е студен.
ТВА е:)


Е че как няма да разбера!Няколко пъти като ми се обясни и схващам...много бързо схващам аз....

Ще пробвам другия път,нопонеже в рецептата беше споменато бисквити Престиж ли бяха,та съм купила точно такива.Ще купя чаените другий раз!

Аз обаче направих блата в йенска тенджерка,та нямаше как да го сложа да се пече в ЗАГРЯТА фурна Crazy,но ще го направя на друго място следващия път,няма проблеми.Мерси за идеите!

# 27
  • София
  • Мнения: 722
Моят чийз-кейк май е доста по-обикновен от вашите  Embarassed Аз слагам 2 реда обикновени бисквити като ги заливам с малко прясно мляко.Отгоре мажа с крем от заквасена сметана, обикновено крема сирене и 2 лъжици захар и след това с едно бурканче сладко от боровинки.

Общи условия

Активация на акаунт