От кога: яйчен белтък, прясно мляко, мед ....

  • 20 113
  • 15
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 5 897
......... ами той въпроса ми е в името на темата, само още да добавя: захранва ли се постепенно или направо давам. Надежда е на 11 месеца и ми се ще да мога да давам вече бъркани яйца, омлет, крем карамел и т.н. Инаече не мисля да се отказвам от Фризото поне докато все още мога да я накарам да го пие.

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Виж в Най-често обсъжданите теми във форума

# 2
  • Мнения: 4 915
Ами принципно се препоръчва белтък, прясно мляко и мед след първата годинка, защото първите две са силни алергени, а спорите в меда могат да предизвикат ботулизъм.

Аз вече давам от три дни мед на Мариела, но белтък и прясно мляко не съм предлагала.

Захранването пак става постепенно - поне през 3 дни интервал, за да следиш за евентуална реакция.

Разбира се, ти си преценяш кога и как.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 999
Постепенно се захранва.

Според моята педиатърка мед поне до година и половина не се дава, но тя каза по-добре до две. Белтък не те съветвам също до 1,5 год. да даваш. Дариа ядеше жълтък, когато на година и 4 м. така се обрина цялата от парченце белтък, че се ужасих. Прясно мляко от годинката някъде по малко можеш да даваш. Но аз и сега /1,5 год./ гледам да не давам, а вместо него слагам адаптирано навсякъде.

Бъркани яйца и омлет можеш и само от жълтъци да правиш /с адапте ако добавяш мляко/. Крем карамел пък не те съветвам да даваш изобщо тъй като се прави на ниски градуси и... не те съветвам с две думи Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 713
Нищо от тези три работи още не съм въвела. Аз дори и жълтък не съм дала, де. Но при нас май въвеждането на рибата се оказа проблем и затова предпо4итам да ги забавя тези храни.

# 5
  • Мнения: 3 663
Яна, тези всичките работи ще ги давам след като таня направи годинка и половина
мисля, че не е добра идея преди това
цял живот ще яде омлети и крем карамели, за къде бързаш Simple Smile

# 6
  • Мнения: 46 434
Нищо от тези три работи още не съм въвела. Аз дори и жълтък не съм дала, де. .....

И аз. Жълтъка мисля скоро да дам, като намеря пресни яйца, прясното мляко след 2 г., а меда след 3 г.

# 7
  • Мнения: 8 505
След годинка.Само белтък съм давала от тях.Не съм захранвала.

# 8
Учудвам се че давате яйца толкова късно. От 5тия месец педито ни каза да почваме с жълтък после към7-8мес почнах да и правя супи с застройка от кисело мляко и яйце и много лакомо си ги яде./варя ги повече и малко се пресича/.
Мед дадох скоро на прощапулника и той и понесе/но свекито и беше дала на няколко месеца /
Прясно мляко само домашно, а в манджите слагам и купешко.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз също давам белтък от година и прясно мяко също.С препоръката на педиатърката Laughing,както виждаш има много мнения от майките.За това,ако ти се иска-пробвай! Детето само ще си покаже.Мед не съм му давала,защото аз го ненавиждам.

# 10
  • Мнения: 2 807
И за трите, които питаш, бих те посъветвала след 2-та годинка.

Да, захранвай постепенно, като белтъка и прясното мляко започваш в храни, минали термична обработка (супа, кекс, баница и др.)

# 11
  • Linz
  • Мнения: 11 619
След годинката дадох на Рая да ги пробва. Но иначе рядко се случва да и ги давам. От време на време й правя попара, която винаги подслаждам с мед. Белтък и прясно мляко- когато яде нещо, приготвено с тях.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Белтък дадох след годинката,крем карамел яде на скоро за пръв път,но не заради друго а заради захарта.Колкото до медъ малкия никога не искаше биба и 2-3 лекарки ми казаха да я топвам в мед -та така де на няколко месеца си е изял една лъжица с мед.Не видях смисъл и спрях.То това с медъ свеки го правеше де не аз.Но след като бях питала нямах нищо против.Не видях смисъл след като не иска залъгалка аз да го уча ама пуста му бабешка работа...Проблеми не съм имала Peace

# 13
  • Мнения: 1 866
По принцип след годинката се дават. Аз лично белтък и мед рядко давам. Прясно мляко само в нещо готвено евентуално. Ако давам да се пие, предпочитам адаптирано за след 1 година.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 958
- Яйчен белтък / цяло яйце/ дадох на 1,2 г за първи път ,но оттогава съм давала   само 2 пъти. Смятам да започна  вебе редовно.
- Прясно мляко пие ,след като нъврши 1 година.
Мед - току що му сложих в чая - за първи път.Незнам как ще му понесе и дали ще му хареса.

Общи условия

Активация на акаунт