Колко е опасна жълтеницата?

  • 14 114
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: AFRODDITA
Ами обикновената е дето няма разни несъвместимости, а си я има всяко бебе и изчезва до 3, 4 ден или в най-лошия случай до края на 1-вия месец, а не като нашата, например Sign Exclamation
В книгите си четох само за Rh несъвместимост, нищо не пишеше за несъвместимост на кръвните групи, но сега се сещам, че и това го бях чула някъде и то точно при майки с кръвна група 0.

Какви ви бяха стойностите на билирубина тогава, помниш ли, че да не те страскам с нашите Sign Exclamation


Тъй де Wink Явно е и при двете, понеже пък аз попадах на статии за кр. групова несъвместимост- явно кой каквото е търсил. Най-високите му не знам - по време на терапията беше ок 20,но вероятно вашите са били доста по-високи,като съдя от лечението - Мартин беше ок седмица на системи и фото.

# 16
  • Мнения: 5 500
Да, да права си Wink Нашите стойности бяха на границата за обменно кръвопреливане, но сега се радвам, че вече всичко е зад гърба ни.

# 17
  • Мнения: 8 769
Мамо Пела, успокой се, щом са ви изписали,значи положението не е чак толкова лошо! Grinning  Явно става въпрос за бебешка жълтеница, която ще мине и ще я забравите много бързо...а щом и на облъчване не е подложена малката Алисия - сигурна съм, че лекарите там правят това, което трябва. Grinning
Моята дъщеря имаше доста "добра" жълтеница-около 20 дни я влачихме, а може и малко повечко да са били. При условие, че съвместимостта ни беше перфектна, тя се роди твърде рано, и лекарите обясниха, че дробчето й не било толкова зряло, та затова се налагаше малко да я пооблъчваме. С очилцата, бинта и лейкопласта върху тях изглеждаше като костенурка нинджа, но пък зрението й не се наруши....а и жълтеницата мина лек полек:-))

# 18
  • Мнения: 2 655
БЛАГОДАРЯ ВИ за отговорите.
Аз и съпругът ми сме от една и съща кр. група А+.
Снощи в болницата стойността и беше 17, но ни казаха че над 13 е висока.
Кърмя я през два часа, дори и по начесто. Тя сама се събужда. Всеки път след това и скривам очичките и я изнасям за 5 мин, на слънце. Днес в 21:00 пак ще ни взимат кръв. Това много ме мъчи.
Вчера попаднахме на един млад мъж и кръчето и е в син цвят от стискане. Татко и влиза с нея, защото аз не мога по обясними причини.
Стискайте палци на малката да се пребори по бързо.

# 19
  • Мнения: 5 500
Ама това 17 е нищо, на Цецо му беше 300. Я се успокой, и не може ли поне да вземат кръв през ден Confused:

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: AFRODDITA
Ама това 17 е нищо, на Цецо му беше 300. Я се успокой, и не може ли поне да вземат кръв през ден Confused:


Знаеш ли, мисля че мерните единици са различни - когато Мартин беше с 20 и няколко ми казаха в болницата че са успели да го свалят под критичното и е малко под него - а го изписаха с 15.8 което според педиатърката ни също е било височко - та можеби вашето 300 по "нашите" мерки се е равнявало на 30 Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 17 407
Здравейте пак,
само да кажа,че има жълтеница поради rh-несъвместимост,нарича се хемолитична и протича много тежко. А причина за продължителната физиологична жълтеница може да бъде несъвместимост по системата АВО.Така,че не спорете,момичета. Wink

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: beep
Здравейте пак,
само да кажа,че има жълтеница поради rh-несъвместимост,нарича се хемолитична и протича много тежко. А причина за продължителната физиологична жълтеница може да бъде несъвместимост по системата АВО.Така,че не спорете,момичета. Wink


Разбрахме се Wink Просто за себе си изяснявам разминаването.

Мисля че при Пела е по-лекия вариант, така че Пела - горе главата Grinning

# 23
  • Мнения: 2 655
Ходим да ни вземат кръв вечер, защото така започнахме, а и татко е на работа. Тук без кола не можеш да се предвижиш никъде. А и сме съвсем сами, няма на кого да разчитаме.
Стойностите ни варират 17-18-19. Снощи 18. Попаднахме на добър лекар, които ни обясни че няма повод за притеснение.
Трябва да хапва на всеки 2 часа, да пълни памперсите, да има добра температура и да не е сънлива. Трябва да я печем на слънце. Правим и бани по 5-8 минутки на всеки 2 часа.
Обясни ни, че при кърмените бебета протича малко по бавно възстановяването, заради някаква все още неустановена съставка на кърмата. Дадоха ни свитък с обяснения /ксерокопия/, където всичко е разяснено. Това е похвална практика.
ще и вземат кръв на два дни веднъж.
АЛИ се бори добре и силно се надявам, че ще се оправи. Стискайте палци/

# 24
  • Мнения: 2 529
Пела, Емил имаше доста силна жълтеница като се роди и поради тази причина започнах да го кърмя едва от 6-ия ден (та досега много успешно Wink ). До това време беше в кувьоз на фототерапия. Вие изнасяте Али на слънце, а на Емил му слагаха превръзка на очите и му пускаха една лампа. Тъкмо паднат стойностите на билирубина и хоп хайде пак се повишат. Доста се измъчих тогава, хем и ние с таткото сме А положителна. Жълтеницата продължи доста дълго и след като се прибрахме вкъщи (до края на първия месец беше жълтичък), но правилно са ти казали, че при кърмените бебета е така. Даже някои педиатри тук съветват да се спре кърменето, но нашата напротив, стимулираше ме да кърмя, да го будя и така. Даже съм му додавала изцедена кърма с биберон, че ядеше много малко и трудно наддаваше първите 2 седмици (имам везна и го мерех). Не се отби, всичко си отшумя и сега си е ок Grinning
Така ще сте и вие Sunglasses
Успех!

Общи условия

Активация на акаунт