ЮНЧЕТА в ръце разнасяме и в "Родени 2010" се нанасяме

  • 24 322
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 49
Честита ни темичка в новия раздел с пожелание да я пълним само с радостни теми на разговор  Simple Smile

Киди благодарности за прекрасното оформлението и за ценното време, което отдели  Hug Страшно много ми харесва заглавието  Peace

Милкуз не споделих нищо след консултацията ни с педиатъра, защото просто неисках вече да коментираме тази тема и дори просто само щях да ви чета без да пиша, но заради новата тема реших да се запиша ... При нас няма нищо обезспокояващо според педито, може дори да не е било задавяне, а просто понякога бебетата правили по резки движения, понеже изпитвах страх от пространствата все едно пропадат в пропаст и от там ние родителите се стрескаме и започваме да си въобразяваме какво ли не и ни се струват ненормални тези движения. За гърч и дума неможело да става! Възможно е и от слюнка да се е задавила.

Алексова  Hug

Така и не разбрах защо се получи такъв излишен дебат тук, а и някои хора дори си позволяват и интриги да вкарват, но няма да коментирам, нито е мястото, нито пък съм такъв човек ...

Смилянова  Hug прекрасни са ти и двете куклички и се моля всичко при вас да е в минало време и малката Ивана да расте здраво и слънчево дете

# 16
  • Мнения: 5
Хайде в новата темичка.
Киди, оформена е страхотно  Hug. Благодаря ти   bouquet
Нашето гълъбче напоследък трудно заспива. Една такава кисела. Иска все да я нося и едвам се унася. Много често и плачка насън, черви се, но не се буди. Дали вече имаме колики?
Иначе си хапва добре 4 200 сме вече, близо 1 килограм за 20 дни. Похвалиха ни.
Имаме и обрив по лицето. Педиатърката каза, че е от топлото и от чувствителната кожа. Не били достатъчно с бели върхове, че да ги третираме със спирт. Препоръча да почиствам с а-дерма. Дано да подейства.
Това имах да споделя засега. Лек ден на всички  Hug

# 17
  • Мнения: 832
Привет и от мен в "Родени"! Киди, поздравления!!!

Досега се хранихме, спокойно е детето днес, но много го мъчи запека, постоянно се напъва  Sad От снощи давам Био Гайа, дано да помогне. Кога да очаквам резултат? След вчерашното къпане не е акал малкия.

Сега ще излезем малко на разходка. Ще се разходим из Дружба.

Елиса, ти се оплакваш, ама предполагам живееш в града. А аз съм във вилната зона между Виница и Дружба, пътчетата тук са едни  ooooh! Специално нашия е от валирани строителни отпадъци (тухли, камъни, чакъл и т.н.)  ooooh! какво да ти говоря. Ще му се откачи главата на малкия докато го возя в количката. И само с автобус мога да сляза до града (или с колата с татко ни, когато ходи с нея на работа, което лятото става доста рядко). Така че, много добре те разбирам как се чувстваш. На мен също ще ми е трудничко с разходките, но се надявам като поотрасне още малко и да съм по-смела.

# 18
  • Мнения: 19
Хоп и аз да се запиша в новата тема!
Киди, благодаря ти за старанието,а заглавието е мн яко! Hug  bouquet

# 19
  • Мнения: 339

Киди, и аз благодаря за новата тема и за оформлението. Имам една молба - Никола се роди 49см., а не 43. Тази грешка си седи отдавна (то може и аз да съм сгрешила като съм писала първия път). Моля те да го оправиш и извинявай за занимавката.

Готово  Wink

Ще помоля и другите да проверят данните дали са верни, понеже е възможно някъде да съм объркала нещо.

Също така за НАЙ-ДЪЛГО ЧАКАНО ЮНЧЕ незнам какво да запиша дали бебокът на Марету или побелителката в състезанието по преносване /освен ако пак не е Марету де/. Така че преносилете мами помагайте.

Ако някой не се вижда в списъка, моля да ми пише на лични за да го добавя. Също така имаме две бебета на ani_hristova80 и Elbeli за които нямаме данни за имената им, така че ако някой знае да каже.

Относно това да направим колаж на нашите бебеци и аз съм съгласна да си направим, но е доста трудоемко и незнам дали ще успея да се справя или ако успея, евентуално ще е за другата нова тема. Но все пак ако сте съгласни може всеки да си сложи най-любимата снимка на бебето си във фейсбука или в албумчето ни /дори може да си направим такава папака Най-любима снимка/ и от там аз ще ги вземам, за де не ми ги пращате на лични. Ако някой друг има желание и нужните умение ще съм много благодарна ако се захване с тази задачка.

# 20
  • Мнения: 13
Феичка,  Hug Радвам се, че вече си по-спокойна!

И забравих да ви се похваля - вчера открих магията на слинга!  Laughing Малкият цял ден мрънкоти, яде, повръща, накрая таткото ни изведе на разходка - като го сложих в слинга спа непробудно 3 часа!  Shocked Даже още щеше да спи, но го извадих, защото трябваше да го къпем. Ходихме на кафе даже! Близо час и половина вървяхме, а изобщо не усетих да ми натежи или да ме заболи нещо. Много, много съм доволна! Само да уточня, че досега все се опитвах да го слагам легнал, ама нещо не успявах, а вчера го сложих изправен с лице към мен, той си заби главичката между гърдите ми и не гъкна повече!  Mr. Green Само че гърдите ми щяха да се пръснат накрая, те такава пауза не бяха и мечтали.  Joy

# 21
  • Мнения: 8
dion, абе не съм в центъра на града Sad
И аз мога само с автобус да слизам до центъра, че нашия тати е на работа, а и за капак не съм шофьорка #Cussing out

За сега се разхождам само из жилищния ни комплекс, навъртаме километри вътрешно Mr. Green

Да ви питам - говорите за пъпчици с бели връхчета...Нашия сладуран се роди с 2 такива пъпчици - едната на веждата, другата на брадичката. Не са гнойни, така си седят от тогава и не съм ги третирала с нищо. Дали може да се мажат с нещо?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 580
  bouquet

# 23
  • Мнения: 140
Киди  Hug
Аз нямам много време да пиша,че с 2 деца ми е малко трудно.
На малкия му изписаха нови капки,но ефект май няма,все още си хърка.Снощи пък забелязах в акото му тъмни петънца,съмнява ме че са от капките,понеже едни са черни.Уж ми е второ дете а се шашкам за най-малкото.С баткото не бях толкова информирана както сега,не се ровичках в интернет,но сега постоянно чета и се панирам.Стози запушен нос малкия като суче страшно се изнервя,почти винаги се задавя,особено като слезе задното мляко.Режим си нямаме,събужда се когато е гладен,понякога даже и на час и половина,а на мен така ми се спиии Sad
За коликите-милото така се зори докато пръцка,че чак ми става жал,нищо не ни помага.Поръчала съм на майка да ми прати от Испания чай специално за колики,бях много доволна от него като го ползвах за баткото.Позната на майка,която е мед.лице и казала че било много хубаво майката ако кърми да пие липов чай,успокоявало червата на бебчето.

Последна редакция: чт, 08 юли 2010, 15:42 от ESTELITA

# 24
  • Мнения: 8
Nataliiiii ми се губи нещо Thinking

# 25
  • Мнения: 36
Киди Страхотна тема!!! Браво!!! Обаче искам да те помоля да ме махнеш от първа страница!
Такаа видяхте ли защо не искам да пиша повече?! Не коментирайте това, не казвайте онова.. имало майки със лабилна психика?!! Ами много се извинявам че детето ми се роди със сериозен проблем и съм описала какви симптоми има! Много се извинявам че оприличих симптомите на друго дете от форума с нашите!!!
И тъй като симптомите са 99% единтични с тези на Ивана, се извинявам че си помислих че може да съм полезна на някой!!!
За педиатрите и тяхната компетентност изобщо няма да коментирам! Само да ви кажа да не забравяте че живеем в България и който и да е педиатър на вашето дете, дори и нобелов лауреат, все пак е българин!!! Още повече че 99% от тях в живота си не са виждали гърч, чели са някога някъде какво е и това е! Искам само да кажа на Феичката че точно Молева видя Ивана първия път след гърча, чу какви са симптомите и каза същото, което и на теб!
Успех на всички!!


Държа да ме махнете от първа страница!

# 26
  • Мнения: 47
Здравейте и от мен! Киди, страхотно си направила темичката  bouquet
Табакова,  newsm59
Честити бебоци на марету и Зипър!
Честити месечинки на Мадлен и Ивана!
alexova, и Никол се напъва страшно много - опитва се да изкара газове, има успех като дам Еспумизан, иначе само пъшка и се зачервява цялата и нищо. Вчера като бяхме на консултация, педиатърката каза, че пъпчето е започнало да изскача малко, мисля, че е точно от това денонощно напъване, ще ходим да ни лепнат лепенка.
За кърменето искам да кажа,  че бях точно като теб - сучи колкото сучи и после добавка от 30 мл, да но по едно време тази добавка взе да не стига и взех да давам по 60, накрая кърмата ми страшно много намаля и 60 мл взеха да не стигат. По тази причина от няколко дена сме се разделили с кърменето. Ама аз постоянно бях във филм наяло ли се е детето или не, стига ли му добавката...абе чудо. Но аз наистина почти нямам кърма, на 2 дена веднъж изцеждам 20 мл общо от двете гърди и реших, че просто няма смисъл и спрях да кърмя.
Обаче в интерес на итината никога не съм си се представяла като дълго кърмеща майка...аз например навън изобщо не мога да кърмя и никой неможе да ме убеди в обратното - просто не е за мен това. Както и да е, май май аз съм първата приключила с кърменето - ама здраве да е.
ESTELITA, днес и аз видях такива тъмни петънца в памперса, май няма да е от капките  Thinking

# 27
  • Мнения: 1 147
Киди, благодаря за темичката  bouquet
Табаковаnbirthday newsm67
Честита месечинка на Мадлен и Ивана  ura

# 28
  • Мнения: 339
Искам да споделя какво ми се случи вчера и ако някой може да ми помогне със съвет.

Вчера почти цял ден бяхме навън, прибрахме се към 8ч. и може би към 9ч. започна да ми става студено, а на мене винаги ми е топло, реших да си премере температурата и се оказа че имам 37.5 След като си свалих сутиена усетих болка в дясната гърда от долната страна, болката беше като натъртено. Стоейки известно време без сутиен започна да ме боли още повече дори без да го докосвам само докато вървях и седях ме болеше и то доста. В същото време започна да ме втриса и към 11ч. си легнах с едно одеало завита. Събудих се към 2ч. и си премерих Т беше 38,3 и се чувствах отпаднала, гадише ми се, болеше ме главата, абе точно като болна. Пих един парацетамол и се изчедих доколкото беше възможно, понеже доста ме болеше. Към 4ч. малкият се събуди и аз доста се чудех дали да му дам да яде от мене или да му направя АМ, но в крайна сметка реших да му дам. Той изцока всичко което е останало след цеденето, малко ми поолекна или може би вече бях претръпнала от толкова мачкане /първо с помпата после бебето/. Междувременно бях свалила Т на 37,7
Сутринта като станах нямах Т и днес давам на малкия да суче от дясната гърда постоянно. Пак ме боли но не като вчера, може би защото е празна. Като легна по гръб усещам че там където ме боли самият участък е по твърд. Нямам зачервявания и днес нямам Т, меря си я през 1ч., но за сега поне нямам. От десетина дена пия лецетин за да предотвратя евентуални запушвания.
Уж гърдите ми вече се бяха нормализирали и бяха влезли в ритъм и не мога да си обясня какво се случи снощи и защо ме боли още. Незнам какво да правя така че моля ви дайте съвет. Утре ще ходя при личната и ще я питам и нея, но все пак според вас това някакво запушване ли е или какво?

# 29
  • Мнения: 293
Привет и от мен! Hug
Докато се наканя да пиша и сме се преместили в ''родени''2010 Simple Smile
Елиса тук сьм просто не намирам абсолютно никакво време да пиша.Днес сутринта ходих до НОЙ пак за моите майчински защото пак ми бяха превели по-малко и уж обещаха да оправят проблема.
Иначе забравих да кажа вчера,че нашата педиатърка ми каза да аписваме вече час за ортопед за профилактичен преглед на стави.Мислех,че е по-кьсно синьт ми го водихме в края на втория месец и се оказа,че има луксация на едната тазобедрена става и беше 45 дни с ортопедични гащи след което се оправи.Прегледа е много важен!!!
Иначе имам приятелка от Видин,която е вьв Варна и понеже ще е тук само една седмица гледам да и обьрна внимание доколкото мога затова не ми остава време за нищо.
Елиса много кофти това с квартала но може някой пьт да се разберем за детския кьт ,който е под училището''Гео Милев'' за среща.Иначе с разбитите улици трябва да свикнеш то затова и количките бьрзо се потрошават,което го казвам от опит Hug


ЧЕСТИТ СИН НИКОЛА НА МАРЕТУ  bouquet  bouquet  bouquet  bouquetМного хубаво име Hug

Киди и аз имах подобен проблем с едната гьрда боля ме 2 дена като пьрвата нощ имах температура само.На втория ден взех лецитин 3 по 1 много горещи компреси с ориз и топла вода под душа и слагах бебето по-често на гьрда и на третия ден ми мина.

Общи условия

Активация на акаунт