Отговори
# 1 530
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Krasi_mira_ni, постъпи така, както чувстваш, че е редно. Не виждам нищо странно или лошо в това да искаш, да видиш бебенцето си. Кураж и сили! Нека да мине леко поне физическото изпитание! Един съвет от мен - не мисли как ще се отрази загубата на близките ти, сега е време да мислиш за себе си, колкото и егоистично да звучи ...

# 1 531
  • Мнения: 173
 Да в Майчин дом

# 1 532
  • Мнения: X
Аз събрах кураж и видях едното от загубените си момиченца.

# 1 533
  • София
  • Мнения: 8 637
Дано, ако се решиш, в Майчин дом да постъпят човечно и да откликнат.
Не мисли за близките ти, а за себе си и твоите чувства. Ти ще си тази, която ще си казва през годините"Искаше ми се да го бях видяла". Та ако ти се иска го направи. Ако смяташ, че ще ти стане по-тежко-не го прави. Не е срамно или пък да се чувстваш виновна.

# 1 534
  • Мнения: 173
А за такова раждане и кюертаж след това избира ли се екип? Познавам д- Савова и доц.Димитрова, те са ме преглеждали и не зная двете мога ли да ги избера или е един специалиста, който се избира.

# 1 535
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Винаги можеш да си избереш екип. 1-во си избери едната от двете лекарки, говори с нея, дали ще те поеме и отиваш на регистратура, и плащаш за избора ...
plamenaa, как си, момиче? Драсни някой ред, ако четеш.
кupu, възстанови ли се? Проблемът с крака ти, отмина ли ?

# 1 536
  • Пловдив
  • Мнения: 14 350
Оказа се , че бебето е с Тризомия 9 , хромозомна аномалия. Sad Препоръчаха ни за наше спокойствие да си направим кариотип, ако правилно съм разбрала.
Искам само да вметна, че аз очаквах нещо повече от това изследване, очаквах причините..... но реално само ми казаха, че е хромозомна аномалия....
По-конкретна причина от това никой не може да ви даде. Причините за самото възникване на аномалии като тази не са ясни, в повечето случаи и ако кариотипът на двама ви е нормален, се приема за случайност.
Казвам го, защото (като майка на 6-годишно дете с ментално увреждане, неоткриваемо обаче по време на бременността) оставам с впечатление, че хората понякога като че ли си мислят, че тези неща зависят от нас, родителите - да не правим това, да правим другото, да избягваме третото и готово - елиминирали сме вероятността за по-голямата част от уврежданията. Няма такова нещо. Случайно и почти непредвидимо е в масата случаи.
Стискам ти палци!

# 1 537
  • Мнения: 346
Винаги можеш да си избереш екип. 1-во си избери едната от двете лекарки, говори с нея, дали ще те поеме и отиваш на регистратура, и плащаш за избора ...
plamenaa, как си, момиче? Драсни някой ред, ако четеш.
кupu, възстанови ли се? Проблемът с крака ти, отмина ли ?
По добре съм. Ти как си миличка? ❤️Вдругиден ми предстои преглед на който доктора може би ще ни даде зелена светлина. Минаха 3 цикъла.. Обаче имам друг проблем моя приятел в момента боледува и е на инжекции и антибиотик които свършват на 24. 05... Аз ще задам въпроса на моя гинеколог, дали в такъв случай може да се правят опити. Овулацията ми трябва да е към 27..и не съм сигурна че за 3 дни след антибиотик може. Макар че аз не съм боледувала. Момичета които изживявате този ад да загубите бебенцата си, споделяйте какво ви е и как се чуствате. Най добре ме разбираха и продължават да ме разбират момичетата в тази група минали през това. Прегръщам Ви всички силно! ❤️

# 1 538
  • Мнения: 265
Момичета, благодаря ви, че ви има! Колко е истина това, което казвате! Повечето хора си мислят, че всичко зависи от нас Sad дори близките ни ме упрекваха с това, че аз съм работела до 5 месец и съм си продължавала да работя, ама аз съм работила сред деца, които често боледували.........   т.н. ..... жалко, много жалко, че те така си мислят и съчиняват някои неща.......

# 1 539
  • Мнения: 846
Момичета, благодаря ви, че ви има! Колко е истина това, което казвате! Повечето хора си мислят, че всичко зависи от нас Sad дори близките ни ме упрекваха с това, че аз съм работела до 5 месец и съм си продължавала да работя, ама аз съм работила сред деца, които често боледували.........   т.н. ..... жалко, много жалко, че те така си мислят и съчиняват някои неща.......

Същите тези близки нямат и бегла представа какво се случва в душата ти, не и ако не са го преживели. Не те разбират, даже не се и опитват, а и не ти и трябва. За тях утрешния ден ще бъде един съвсем обикновен ден пореден. Твоят никога няма да е същият (извини ме, че съм толкова откровена). Важни са единствено човекът до теб и вярата, че един ден твоята мечта ще се сбъдне.
Останалите ги остави да си живеят живота и обърни внимание на себе си!!! Важната в момента си ти.

# 1 540
  • Мнения: X
Лара, съжалявам за липсата на подкрепа от твоите близки.
Бъди силна!
Аз се криех почти до 9-я месец, че съм бременна в последната бременност.

# 1 541
  • Мнения: 265
Дай боже, слънцето да се усмихне отново, но този път с успешен финал! И аз мисля като вас, този път да крия бременността си .......
Гледам да съм силна, моят мъж ми стига, майната на всички останали. Ние да сме си добре . Благодаря за подкрепата и силно вярвам, че хубавите дни ще дойдат отново!

# 1 542
  • Мнения: X
Вярвай и ще стане!
След толкова мъка, аз не се предадох и тази вечер малкото диваче се катери по мен, за да достигне чинията с ягоди, много ги обича.
Първите му ритничета ми бяха Коледен подарък сутринта щом се събудих. Проходи самичко по Великден.
Неописуемо щастие е, имайте кураж да мечтаете!
И бъдете силни, не си хабете силите, за да имате такива да сбъднете мечтите си.

Последна редакция: вт, 21 май 2019, 12:14 от Анонимен

# 1 543
  • Мнения: 173
Момичета, каъо се минава комисия за разрешаване на аборт, правят ли се някакви изследвания на деня, да съожразя да бъда гладна и да не пия кафе?

# 1 544
  • Мнения: 265
Момичета, каъо се минава комисия за разрешаване на аборт, правят ли се някакви изследвания на деня, да съожразя да бъда гладна и да не пия кафе?
На мен ми направиха, да! Вземат кръв и урина. Съжалявам за случилото се Sad

Общи условия

Активация на акаунт