Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
# 1 980
скъпа Катрин, съжалявам!
Подкрепям zazameg, според мен е добре да отидеш при доктор Сигридов в София. В момента не преглежда, но очакваме всеки момент да отвори новата си практика. Междувременно можеш да отидеш при доц. Русев в клиника Малинов, той е имунилог и ще ти назначи нужните изследвания, за да намерите причината.
Пожелавам ти бързо възстановяване, поемете дъх с партньора ти и давайте напред с надежда!

Последна редакция: ср, 05 фев 2020, 10:11 от Не се сърди, човече

# 1 981
Благодаря за разбирането и успокоението... Бихте ли ми казали каква е била причината за спуканите води.. При кой мога да си направя консултация заедно с епикризата.. Тя ще излезне след 2 седмици и щом излезне искам да започна да търся проблема

# 1 982
Вероятно сте имала инфекция и течение, които не са били лекувани. Антибиотик дадоха ли ви?

# 1 983
Преди година имах ешерихия коли, уж беше всичко нормално след, като предпирех нужните мерки, но след това не отидох на профилактичен преглед.. Доста не сериозно от моя страна, знам.. След година като забременях, казах на АГ-то си тя вика няма да имаш проблеми, нито вагинален секрет ми взе, нито нищо..

# 1 984
Здравейте, момичета.
Включвам се отново. На 15 август направих аборт в 20 седмица по медицински причини - синдром на Клайнфелтер на плода.
Този месец възобновяваме опитите, но адски много се страхувам. След аборта ни казаха, че нямаме нужда от генетични изследвания, тъй като синдромът беше мозаечен, което означавало, че грешката се е случила след оплождането. Било доста рядко и случайно. Аз обаче съм Rh(-), имам някакъв ген HLA B27 +, който ми отключи артрит и синдром на Рейно преди 5 години. Тогава направих и един спонтанен аборт с "кухо яйце". И непрекъснато ми се въртят разни ужасни мисли. Мисля, че никой лекар не гледа сериозно на имунологичните фактори. Всички лекари се опитват да ме убедят, че съм в перфектно здраве и че всичко, което се е случило е... СЛУЧАЙНОСТ. Като го чуя, вече полудявам. Моля, препоръчайте ми лекар, който се занимава с имунологичните пречки за "случването" на една нормална бременност. Няма значение в кой град и в коя държава. Искам да спя спокойно. Благодаря.

Прегръщам всички ангелски майки!
Желая ви сила!

# 1 985
Скъпа Яна, съжалявам за загубата.
Като чуя “млада си”, “нищо ти няма” и настръхвам вече. Това не е отговорно поведение на лекарите според мен. Съветвам те да отидеш при доц. Русев в София, той е имунолог и работи с жени с история на аборти и репродуктивни проблеми.  Генетичните изследвания на плода можеш да обсъдиш с генетик, знам, че много жени са били в контакт с др. Кременски, чувала съм, че е много отзивчив. Пожелавам ти всичко да е наред и здрава бременност следващия път. Ако си направите подробни изследвания със сигурност ще си по- спокойна.
 Успех желая, от сърце!

Здравейте, момичета.
Включвам се отново. На 15 август направих аборт в 20 седмица по медицински причини - синдром на Клайнфелтер на плода.
Този месец възобновяваме опитите, но адски много се страхувам. След аборта ни казаха, че нямаме нужда от генетични изследвания, тъй като синдромът беше мозаечен, което означавало, че грешката се е случила след оплождането. Било доста рядко и случайно. Аз обаче съм Rh(-), имам някакъв ген HLA B27 +, който ми отключи артрит и синдром на Рейно преди 5 години. Тогава направих и един спонтанен аборт с "кухо яйце". И непрекъснато ми се въртят разни ужасни мисли. Мисля, че никой лекар не гледа сериозно на имунологичните фактори. Всички лекари се опитват да ме убедят, че съм в перфектно здраве и че всичко, което се е случило е... СЛУЧАЙНОСТ. Като го чуя, вече полудявам. Моля, препоръчайте ми лекар, който се занимава с имунологичните пречки за "случването" на една нормална бременност. Няма значение в кой град и в коя държава. Искам да спя спокойно. Благодаря.

Желая ви сила!

# 1 986
  • Варна
Съжалявам за всички нови момичета, които се присъединиха в последно време!
Иска ми се да ви кажа, че ще стане по-леко, но ще излъжа. След време просто ще можете да дишате почти нормално и да се усмихвате отново, защото живота трябва да се живее някак.
Измина година и 3 седмици от моята прекъсната бременност по мед. причини. Минах през всякакви състояние от тотално отчаяние до въодушевление и надежда, пак отчаяние...
Преди 3 седмици ми беше направена оперативна хистероскопия за премахване на много малък останал децидуален полип в следствие на не добро изчистване при кюретажа ( видяха го чак Октомври месец, цели 10 месеца след аборта), премахнаха и голям септум в матката ми. Това, което страшно много ме притеснява е, че резултатът от взетата биопсия от матката е " хроничен неспецифичен ендометрит". След хистероскопията ми изписаха Вибрамицин за 10 дни, после една седмица почивка и сега пия Левофлоксацин по други причини, но уж и на ендометрита би трябвало да повлияе. Много ми се иска да вярвам, че аз все пак ще успея да забременея отново някой ден.
Някоя от вас случайно сблъсквала ли се е с това, да даде лъч надежда?

# 1 987
Професор Кременски наистина е много отзивчив. Консултирах се с него. Според него няма генетичен фактор в нас със съпруга ми.
За съжаление, не успях да случа на лекар, който да обърне внимание на автоимунните ми заболявания и на цялостната история.
Ще си запиша час при препоръчания специалист!
Много, много благодаря!
Скъпа Яна, съжалявам за загубата.
Като чуя “млада си”, “нищо ти няма” и настръхвам вече. Това не е отговорно поведение на лекарите според мен. Съветвам те да отидеш при доц. Русев в София, той е имунолог и работи с жени с история на аборти и репродуктивни проблеми.  Генетичните изследвания на плода можеш да обсъдиш с генетик, знам, че много жени са били в контакт с др. Кременски, чувала съм, че е много отзивчив. Пожелавам ти всичко да е наред и здрава бременност следващия път. Ако си направите подробни изследвания със сигурност ще си по- спокойна.
 Успех желая, от сърце!

Здравейте, момичета.

Желая ви сила!

# 1 988
  • София, London
Арвен, пие се още един курс от ВИБРОМИЦИНА, но докато имаш месечен цикъл.
 При инвитро автоимунните заболявания ги атакуват с аспирин, и още два вида лекарства, но в момента им забравих имената.
Аз бях с автоимунно, Хашимото.

# 1 989
  • Варна
Герда, благодаря за инфото! Лошото е, че няма как да прекъсна лечението си с Левофлоксацин в момента - 4 - ти ден го приемам заради отит. Днес ми е 1-вият ден и от менструацията, така се засякоха...

# 1 990
  • София, London
Друг месец, Арвен.

# 1 991
  • София
Отдавна не бях влизала в темата, видях поста на Арвен в темата за хистероскопия и погледнах тук.
Съжалявам за загубата на всички момичета, които са преживели този ужас.
Аз още не мога да стигна до нов транфер, още месец и половина и ще стане година от аборта.
Арвен, аз също правих хистероскопия по мое настояване, защото цикълът ми не беше като хората. После лекарката ми каза, че добре, че сме направили защото съм имала сраствания в матката, явно от кюретажа. Сега пък имам някакви огромна киста, лигавицата не е наред и пак отложихме.
Умирам си от страх да не се повторят нещата,ако все пак успея да добутам до нов трансфер,  моите ембриони са от ДЯ, същите като бебенцето с малформацията.
Чета за някакви скъпи генетични изследвания, явно са по-подробни, ние уж имаме нормален кариотип на мъжа ми, предполагам и на донорката е такъв, правихме и хорионбиопсия и не се откриха хромозомни аномалии, но явно се изследва за определен брой такива. Писала съм преди, че ми казаха, че най-вероятно е случайна грешка. Съмняваха се  за синдром на Бекуит-Видеман, защото често при него се получава омфалоцеле при плода, но не винаги, казаха, че изследването е много скъпо и е безмислено.
Иска ми се да кажа, че времето лекува, но не е точно така, поне при мен, след този стрес и ужас, който преживях, някакси се промених и физически /постоянно нещо ме боли/ и психически.

# 1 992
  • София, London
Купу, аз вярвам, че следващият ти трансфер ще бъде успешен и всичко ще бъде наред.
Вярвай и ти, силата на положителното мислене е велика.
 Когато майката забременее, в мислите си тя "вае"  бебчето. То е такова каквото го нарисуваш в мечтите си. Така ми казаха на мен...
И аз мечтаех и мислех за най-хубавото и то ми се случи.
 На ум рисувах личицето на малкото... И още пазя снимката на първата фетална и личицето му в близък план - малко фино носленце, сладичка и вирната брадичка, бадемчета очички...същото каквото го рисувах във въображението си.
За това не мисли лоши неща, не се поддавай на страховете си.
  Девилче как си?

Последна редакция: чт, 13 фев 2020, 23:12 от gerda1

# 1 993
  • София
Герда знам,  че си напълно права, но някак си при мен не се получава,  аз съм доста голям песимист.
Добре,  че си винаги в темата за да даваш кураж на всички.

Общи условия

Активация на акаунт