Отговори
# 2 235
  • Мнения: 126
Здравейте момичета искам да се допитам нещо  бремена съм в 6г.с до сега само се видя плоден сак но от 10 дена постояно ми цапа ту кафяво ту розово и червено незнам вече какво да направя със инвитро сме икси за 2 път
Първия път направих спонтанен аборт в 23 г.с беше на 7.7.2020и сега направихме пак нормално ли е толкова много време да ми кърви много се притеснявам не искам и това да го загубя моля споделете

# 2 236
  • Мнения: 34
Близнаците са ми ИКСИ, но не съм имала зацапване. След процедура винаги дават прогестеронови препарати и с тях не би трябвало да има кървене. И обичайно в 6 седмица трябва да те извикат на преглед. Аз бих се обадила на лекаря си. Желая ти спокойствие и успешен финал този път!

# 2 237
  • Мнения: 126
Близнаците са ми ИКСИ, но не съм имала зацапване. След процедура винаги дават прогестеронови препарати и с тях не би трябвало да има кървене. И обичайно в 6 седмица трябва да те извикат на преглед. Аз бих се обадила на лекаря си. Желая ти спокойствие и успешен финал този път!

Да мила дадоха ми утрогест вагинални 3по1
Но няма ефект продължава кървенето
Като ходих в спешното ми казаха че от самата стимулация са ми останали яйцеклетки и затова но би трябвало да беше спряло до сега незнам ще ходя другата седмица пак на преглед

# 2 238
  • София
  • Мнения: 5 443
Здравейте момичета искам да се допитам нещо  бремена съм в 6г.с до сега само се видя плоден сак но от 10 дена постояно ми цапа ту кафяво ту розово и червено незнам вече какво да направя със инвитро сме икси за 2 път
Първия път направих спонтанен аборт в 23 г.с беше на 7.7.2020и сега направихме пак нормално ли е толкова много време да ми кърви много се притеснявам не искам и това да го загубя моля споделете
Здравейте,не ви ли казаха да изчакате известно време,струва ми се че малко време е минало.
Вие потърсихте ли причина за злополучната бременност?
Бебе в 23 седмица не се губи просто така.

# 2 239
  • Мнения: 126
Здравейте момичета искам да се допитам нещо  бремена съм в 6г.с до сега само се видя плоден сак но от 10 дена постояно ми цапа ту кафяво ту розово и червено незнам вече какво да направя със инвитро сме икси за 2 път
Първия път направих спонтанен аборт в 23 г.с беше на 7.7.2020и сега направихме пак нормално ли е толкова много време да ми кърви много се притеснявам не искам и това да го загубя моля споделете
Здравейте,не ви ли казаха да изчакате известно време,струва ми се че малко време е минало.
Вие потърсихте ли причина за злополучната бременност?
Бебе в 23 седмица не се губи просто така.

До колкото разбрах се получило някаква инфекция...
Питах доктора след като ме
Прегледа ми каза че можем пак да пробваме но това кървене ме притеснява

# 2 240
  • София
  • Мнения: 5 443
А не предписа ли след инвитрото Утрогестан,Но шпа или нещо друго за задържане?
Често се случват прецапвания в начална бременност.По-притеснителното е ако има инфекция,ако има слабост на шийката ... общо взето в началото няма какво толкова да се направи ,но втори/трети семестър си е важно внимателното и адекватно следене.Феталните морфологии да се правят навреме и от точните хора,които имат знания,добра техника и умения за това

# 2 241
  • Мнения: 126
А не предписа ли след инвитрото Утрогестан,Но шпа или нещо друго за задържане?
Често се случват прецапвания в начална бременност.По-притеснителното е ако има инфекция,ако има слабост на шийката ... общо взето в началото няма какво толкова да се направи ,но втори/трети семестър си е важно внимателното и адекватно следене.Феталните морфологии да се правят навреме и от точните хора,които имат знания,добра техника и умения за това

Предписа ми да утрогест 3по1 всеки ден но няма никакъв ефект

# 2 242
  • София
  • Мнения: 5 443
Според мен си намерете лекар,който адекватно и отговорно да ви следи.По-притеснителна е предходната загуба в 23 седмица,отколкото настоящото прецапване.
Дано всичко с бременността е наред и бебенцето се закрепи.
Успех ви желая.

# 2 243
  • Мнения: 59
Здравейте, момичета!

За първи път пиша тук. Оставям линк към историята си. https://www.bg-mamma.com/?topic=1265219.msg41654214#msg41654214
След втори мисед съм (в 8+5 г.с.) и съм изправена пред избора дали да направим генетични изследвания на ембриона. От информацията, с която успях да се запозная до момента смятам, че е възможно да става въпрос за генна мутация. При вас имаше ли уголемяване на жълтъчното мехурче при прегледите в първия триместър? Тези, които сте имали мисед в първия триместър - правихте ли генетични изследвания на ембриона и това помогна ли ви за следваща бременност? Със съпруга ми смятаме да си направим кариотип. Смятате ли, че евентуален анализ на ембриона ще донесе допълнителна информация (освен това, кои гени не са наред), която ще бъде от полза в бъдеще? Какво представляват резултатите от кариотипа и генетичния анализ на ембриона? Извинявам се, ако на някои от въпросите вече е отговаряно, но все още не съм успяла да изчета цялата тема!

# 2 244
  • Мнения: 126
Здравейте момичета искам да ви кажа че днес чухме сърчицето в 7г.с съм но зацапването продължава само това ме притеснява доктора ми каза да почивам повече то и аз така правя де по цял ден лежа и ям неправя нищо

# 2 245
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте, резултатите от хорионбиопсията не са добри. Трябва да пристъпим към аборт по медицински показания, насочиха ме към Майчин дом, има ли момичета, които са били там? Тази седмица влизам в 14 г.с. Sad

# 2 246
  • Мнения: 811
Здравейте, резултатите от хорионбиопсията не са добри. Трябва да пристъпим към аборт по медицински показания, насочиха ме към Майчин дом, има ли момичета, които са били там? Тази седмица влизам в 14 г.с. Sad

Мила, съжалявам. Кураж и ще се справиш. Аз бях в МД. Не знам какво да ти кажа. Ако имаш въпрос пиши ми на лично.

# 2 247
  • Мнения: X
Съжалявам, мила.
Имаш ли възможност да го правиш в Надежда.

# 2 248
  • София
  • Мнения: 1 056
Съжалявам, мила.
Имаш ли възможност да го правиш в Надежда.
Лекарката която ме следеше ме насочи там при доктор Ибрям...въпросът е че съм и с миома и затова казват че ще е по сложно Sad принципно имам възможност да го направя където и да е стига да знам че лекарите са добри и всичко ще е наред...не е заради финансови причини Майчин дом. А в надежда конкретен специалист може ли да ми препоръчаш? Не си представях че ще бъде толкова трудно:(

# 2 249
  • Мнения: 811
Съжалявам, мила.
Имаш ли възможност да го правиш в Надежда.
Лекарката която ме следеше ме насочи там при доктор Ибрям...въпросът е че съм и с миома и затова казват че ще е по сложно Sad принципно имам възможност да го направя където и да е стига да знам че лекарите са добри и всичко ще е наред...не е заради финансови причини Майчин дом. А в надежда конкретен специалист може ли да ми препоръчаш? Не си представях че ще бъде толкова трудно:(

Момичетата от патология дето лежах с тях . Те бяха там по др причини и си родина здрави бебета , бяха доста доволни от него. Беше на моя етаж , но в родилно имаше доста доктори и повечето бяха любезни и приятни. А и самото раждане трае бързо , при теб даже нз дали ще е раждане или само кюретаж.

Общи условия

Активация на акаунт