Отговори
# 1 950
  • Мнения: 5
Здравейте! Аз малко не съм за тази тема , но изчетох всички ваши неща който сте написали и искренно ви съчуствам бъдете силни и дано един ден се радвате на много хубави и здрави дечица! 🍀 Аз преди месец правих аборт , но беше по-желание в клиниката на др-Щврев.Бременноста хич не беше планувана станна спонтанно след акта пих Ескапеле ,но две седмици по-късно видях полужителният тест.Бях в 7 г.с и 4 дни плодът вече имаше пулс, “таткото” в последните два месеца през почивните дни е ходил на збирки и рождени дни за по 3 дни беше употребявал доста голямо количвсто алкохол и кокайн..Когато попитах в бошницата на др Щерев дали ще има някаки последствия върху плода те ми казаха ,че не може да се каже от сега и ,че всичко е 50 на 50 ,а и той беше в лошо състояние и по-време на така нареченото непланивано зачеване .Сега като прочетох вашите неща се надявам да не е било грешка защото поне на вас и на вашите мъже организмът ви е бил чист по време на зачеването! Пожелавам ви успех за напред мили  момичета ! 🍀💐

# 1 951
  • Мнения: 39 248
Темата не е за начукване на канчета, но на въпросът ти - да правилно си махнала плода. И татко употребяващ кокаин, не бива да прави бебета.

# 1 952
  • Пловдив
  • Мнения: 14 356
Цитат
Сега като прочетох вашите неща се надявам да не е било грешка...
Аз лично много държа хората да знаят, че огромната част от родените деца с увреждания НЕ СА "грешка", не се дължат на пушене, пиене, наркотици и пр., нито изобщо на нещо, което майката или бащата са направили неправилно, и в голяма част от случаите също така не се дължат на "калпавите" им гени, на неположено старание за следене на бременността или на това, че майката е стара.
Аналогично е за прекратените по тази причина бременности. Обикновено това не се дължи на пушене, пиене и наркотици, на ходене на работа до петия месец (имаше една потребителка, която писа, че такова "обяснение" и предложили някои от близките и) и каквото още там може да се измисли.
Доста хора не го знаят, струва ми се.
Иначе повечето деца на "рискови" родители вероятно са здрави, но и аз сигурно не бих рискувала, авторката е постъпила правилно, просто темата не е за такива "грешки".

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 16:29 от Магдена

# 1 953
  • Мнения: 5
Аз нито пия нито пуша нито някога съм пробвала кокаин или нещо подобно като анфети и тн. На едва 23 години навършени съм. Както казах стана инцидентно и не беше планувано много трудно решение взех , но си мисля , че е за добро ето, че и вие го казахте да децата с увреждане не са найстина грешка , но според мен като знам какво е правил в последните 2-3 месеца трябва да се помисли и за това и дали трябва да подложиш едно детенце на мъчение ако има последствие след тези неща. Благодаия ви Simple Smile!!!

# 1 954
  • Мнения: 28
Redberry, при нас проблемът се е породил случайно. Няма наследственост или някаква друга причина- не пием, не пушим и имаме вече едно голямо и здраво дете. Просто случайна “грешка в системата“.Така казаха генетиците. Пожелавам ти много късмет през новата година, както и на другите смели момичета от този форум!

# 1 955
  • София
  • Мнения: 3 026
Redberry, при нас проблемът се е породил случайно. Няма наследственост или някаква друга причина- не пием, не пушим и имаме вече едно голямо и здраво дете. Просто случайна “грешка в системата“.Така казаха генетиците. Пожелавам ти много късмет през новата година, както и на другите смели момичета от този форум!

При нас беше също случайна грешка. Следващия път всичко беше наред! Стискам палци на всички момичета!

Последна редакция: пн, 20 яну 2020, 15:46 от denizara

# 1 956
  • Мнения: 16

redberry
И аз съм с тромбофилия, но втророто ми бебенце беше с Даун. И на мен така ми казаха, че е случайно, буквално "Опитай пак", но аз все пак съм на 41 и може би от там дойде проблемът. Това не ми дава мира. Чувствам се адски виновна. Уж водя нормален начин на живот, а то какво стана. Иначе ти желая здраве  и всичко да е наред.

# 1 957
  • Мнения: X
Скъпа Елена,
иска ми се да напиша нещо смислено, от което да се почувстваш по-добре, но всичко ми се струва банално. Сигурна съм, че ти, както и аз, както и всяка друга жена в този форум сме направили всичко по силите си, за да растат бебенцата здрави в нашето тяло. Понякога обаче има фактори, на които няма как да повлияем. Затова трябва да направим опит да се отърсим от това чувство на вина. Пожелавам ти да събереш сили да опитате отново и да родиш здраво детенце. Моят лекар ми каза, че само който се е отказал не е успял. В нашата ситуация (на жените в този форум) обаче се изискват едва ли не супер сили, за да преодолеем страха и притесненията. Но вярвам, че ги притежаваме и че можем!

# 1 958
  • Sofia
  • Мнения: 857
Скъпа Елена,
иска ми се да напиша нещо смислено, от което да се почувстваш по-добре, но всичко ми се струва банално. Сигурна съм, че ти, както и аз, както и всяка друга жена в този форум сме направили всичко по силите си, за да растат бебенцата здрави в нашето тяло. Понякога обаче има фактори, на които няма как да повлияем. Затова трябва да направим опит да се отърсим от това чувство на вина. Пожелавам ти да събереш сили да опитате отново и да родиш здраво детенце. Моят лекар ми каза, че само който се е отказал не е успял. В нашата ситуация (на жените в този форум) обаче се изискват едва ли не супер сили, за да преодолеем страха и притесненията. Но вярвам, че ги притежаваме и че можем!
Момичета, можем! Всичко се преодолява!
Аз имам преди две години загуба заради синдром на Даун! На 41 години съм, но не се отказах! Преди два месеца се роди моето здраво момиченце! Никога не губете вяра!

# 1 959
  • София
  • Мнения: 648
Suzana_b, честито от сърце! И моята загуба е от Даун. Постове като твоя вдъхват сили и надежда. Само усмивки да имате с твоето момиченце 🤗

# 1 960
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Сузана, честито щастие! Да расте здрава дъщеричката ти, бъдете много щастливи всички! Благодаря ти, че споделяш, за да дадеш надежда на всички ни, че следващият път всичко ще е наред!

# 1 961
  • Мнения: 1 845
Момичета, а кръста болял ли ви е след аборта? аз 3ти месец след него (в края на 16 г.с.)не мога да се оправя-записах се на йога, ходя на кенезетерапевт, но болката не изчезва, а ЗЕТ ме чака Sad Ако ида да се снимам тези дни, дали ще попречи на трансфера ми др. седмица?

# 1 962
  • Варна
  • Мнения: 2 704
Девилче, болката едва ли е свързана с аборта, освен ако си била със спинална упойка?
И да се снимаш, нищо няма да се види на рентген, само ще се облъчиш излишно. Аз съм с дискови хернии на шийните прешлени и само на ЯМР се видя какво е положението, меките тъкани се виждат най-добре при такова изследване.

# 1 963
  • Мнения: 1 845
Девилче, болката едва ли е свързана с аборта, освен ако си била със спинална упойка?
И да се снимаш, нищо няма да се види на рентген, само ще се облъчиш излишно. Аз съм с дискови хернии на шийните прешлени и само на ЯМР се видя какво е положението, меките тъкани се виждат най-добре при такова изследване.
Благодаря ти, Арвен!
Да, със спинална упойка бях-беше си раждане при мен. а ЯМР няма да издържа, т.к. се сдобих и с клаустрофобия Sad
Тотално съм объркана, а нямам никакво време вече Disappointed Relieved

# 1 964
  • Мнения: 18
Здравейте, мили момичета!
Прочетох цялата тема и с много болка, осъзнавам, че много жени преминават през ада за да имат детенце. Аз премивам през този ад в момента. На 15.01 в 24г.с.  получихме страшната диагноза автозомно-рецесивни поликистозни бъбреци, обясниха ми, че до 2 седмици бебето ми може да получи бъбречна недостатъчност, а ако не получи до 2 седмици със сигурност ще получи, когато се роди. Така на 21.01 родих моята малка принцеса , защото никога не съм го смятала за аборт. Сега следват генетични изследвания първо от нейната пъпна връв, след това и при нас. Искам да попитам, някой дали се е сблъсквал с тази диагноза?,

ПП: Тук беше мястото, където се криех, когато ме беше страх от всичко, което ще ми се случи и наистина сте ми упора!

Последна редакция: пн, 27 яну 2020, 18:19 от Radosveta Filipova

Общи условия

Активация на акаунт