Отговори
# 2 040
  • Мнения: 499
Момичета,някоя с информация за маймунска бразда от личен опит?

# 2 041
  • Мнения: X
Petia19 не можеш да получаваш лични.
АКО искаш пиши и тук.

# 2 042
  • Мнения: 346
Petia 19 и аз ти писах но не можеш да получаваш съобщения.

# 2 043
  • Мнения: 265
Здравейте, момичета! След точно 11 месеца, след аборта аз съм отново бременна! Сега треперя, не мога да се радвам на положителния тест от преди няколко дена. Все още не съм посетила АГ, защото е много рано. Моля, тези от вас, които са минали вече през това.........какви добавки приемахнте, какво ще ме посъветвате. Бях на лечение заради ИР, чухме се с лекарката и спрях сиофора, б12 и вит.д. За сега съм почнала 2 пъти по едно фолиева киселина. Дали е достатъчно толкова фолиева киселина? С какво ще ме посъветвате вие? А и предния път плода се оказа с Тризомия 9, направихме кариотип, там всичко е наред.

Последна редакция: ср, 22 апр 2020, 11:10 от lara_lara

# 2 044
  • Мнения: X
Как е прогестерона?
Тромбофилия имаш ли?
За ИР през бременността даваха нещо друго и диета.

# 2 045
  • Мнения: 265
Не съм изследвала прогестерона, тромбофилия според АГ нямам, но като се видим каза, че ще следим кръвотока и бебето , ако се налага ще пуснем изследвания. За ИР пак диетата си остава да, карам предимно на млечни, протеини, салатки, ядки и т.н.

# 2 046
  • Мнения: X
Месо и салата. Следи стирктно тази ИР, не я подценявай, но не се паникьосвай, всичко ще бъде наред!
Кураж!

# 2 047
  • Мнения: 1
На 36 г.съм, бременна в 23 г.с. и ми предстои аборт по медицински причини в Англия. След амниоцентеза се откри липсваща част на хромозома 2,което се среща много рядко, отделно имам проблем с плацентата и бебето върви с месец назад, общо взето няма шанс.
Абортът се състои в раждане с всичките му болки и екстри. Умирам от страх и мъка. Дано някой ден и аз да имам щастлив финал. 😢

# 2 048
  • София
  • Мнения: 5 441
Vanya83 , съжалявам много.
Ще имаш детенце и ти,голяяяяма част от пишещите тук сме майки и всички имаме подобни истории зад гърба си.
 Попитай за епидурална упойка,аз с такава правех в 21.Психически възстановяването е по-трудно от физическото.

# 2 049
  • Мнения: 266
Vanya83 много съжалявам и добре разбирам през какво преминаваш! Тук всички сме го преживяли по един или друг начин и единственото за което мога да те успокоя е да не се страхуваш от самия аборт! Предизвикано раждане беше и при мен, но под епидурална упойка през цялото време. Нищо не ме е боляло, лежах си в стаята, гледах телевизия, четях си нещо (колко възприемах е друг въпрос, но се разсейвах), а докторите от време на време минаваха да ме проверяват за разкритие. В момента в който получих разкритие ме качиха в операционната, изчистиха ме и всичко приключи без да усетя нищо.  Както каза и *Bubble* психическото възстановяване е трудното, но не се отказвай!

# 2 050
  • Мнения: 846
Много съжалявам. Просто сърцето ми се къса, когато чета поредната тъжна история.
Както казват момичетата по- горе, искай си упойка, ако може, настоявай. Аз раждах в 22-ра по УЗ, без никакви обезболяващи и упойки и толкова се травмирах и психически и физически, че съм ревала пред лекарката да ми направят секцио при следващото ми, успешно раждане. Все пак, всички сме индивидуалности, но ако може да си спестиш някои лоши моменти, не би било излишно.
И пак, както казват момичетата по-горе, рано или късно щастието идва и при нас. Вече имам дъщеричка на 8 месеца, казва се Вяра (неслучайно) и е самото съвършенство.
Кураж!

# 2 051
  • Мнения: X
Petia19  не може да получаваш отговори на лични, ако искаш пиши тук.
Тук си писала на 14 април,а  сега е 10 юни, в този период ли ще правите аборт по медицински показания?
Бабълчето около 22 г.с прави такъв.
Пиши, ако искаш тук и всички ще ти помагат с каквото могат.
Zazameg, добре е да не пишем негативни неща, от рода, колко травматизиращо е било прекъсването, за да не се плашат допълнително мамите, което им предстои аборт по мед. показания. Защото на лични ми пишат уплашени момичета, колко много ги е страх, че ще ги боли. Жените търсят тук упование и подкрепа, за да преминат по-лесно през всичко това.

Последна редакция: ср, 10 юни 2020, 09:20 от Анонимен

# 2 052
  • Мнения: 846
Petia19  не може да получаваш отговори на лични, ако искаш пиши тук.
Тук си писала на 14 април,а  сега е 10 юни, в този период ли ще правите аборт по медицински показания?
Бабълчето около 22 г.с прави такъв.
Пиши, ако искаш тук и всички ще ти помагат с каквото могат.
Zazameg, добре е да не пишем негативни неща, от рода, колко травматизиращо е било прекъсването, за да не се плашат допълнително мамите, което им предстои аборт по мед. показания. Защото на лични ми пишат уплашени момичета, колко много ги е страх, че ще ги боли. Жените търсят тук упование и подкрепа, за да преминат по-лесно през всичко това.

Абсолютно съм съгласна. Просто ми се струва неучтиво да не отговоря.
Казвам как са преминали нещата при мен, но ясно наблягам на факта, че всички сме с отделен, уникален организъм и никога не е едно и също.
Спирам да пиша на лични, защото и аз не искам да се връщам назад към тези моменти.

# 2 053
  • София
  • Мнения: 2 320
На 4.9 2018 направих аборт в 13г.с. заради синдром на Търнър. На 4.9.2019 беше последния  ми цикъл преди да се роди второто ни дете. Кураж на всички и чудото ще се случи Hug

# 2 054
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 248
Здравейте.Да споделя и аз в тази тема.Преди 2 години трябваше в 18 г.с. да направя аборт поради сърдечна малформация на бебето.Април тази година стана чудо,пак забременях,но уви - за кратко беше радостта.На пренатален тест в НГЛ получих положителен резултат за Синдром на Даун и сега предстои хорионбиопсия.Тръпна от ужас,понеже знам какво ме чака,но уви,трябвало да се случи...

Последна редакция: вт, 30 юни 2020, 19:26 от galq_j82

Общи условия

Активация на акаунт